Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma lub robił model Dragona 6820 i pozostały mu części E36 i E35? Chciałbym jednak jakoś w miarę odwzorować ten czołg a on ma wszystkie błotniki. Swoich nie mam. Może ktoś miałby je na zbyt? 
 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, produdi napisał:

Gdzieś tam chyba mam. 

A jak nie to czekaj aż się blaszane pojawią 

https://www.mojehobby.pl/products/Tiger-I-mudguards.html


Gdybyś je mógł odstąpić będę wdzięczny. Chce plastikowe bo z przodu też takie są. PE będzie po bokach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim podejściu do tego modelu w końcu, szczęśliwie mogę powiedzieć, że jest już prawie gotowy do malowania. Prawie bo nie mam akcesoriów na wykończenie, brak też tego włazu. Narazie wkładam go do gabloty, muszę chwilę odpocząć - to była naprawdę produktywna praca. Skompletuje to czego potrzebuję i niedługo będę go myć. 
 

Lg3WbYL.jpeg
lkE4oSc.jpeg

P37X9f5.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokończyłem poprawki na wieży oraz zamknąłem już definitywnie etap filtrów na tym modelu. Do kolorowałem trochę gałęzie. Dodałem łańcuch. 4 dodatki do pomalowania. Jestem mega zadowolony, że dziś się to udało ogarnąć. Teraz jakiś lakier i wash. 
 

wD8ce3K.jpeg

QgSQTRJ.jpeg
cVRHZLd.jpeg

UVpq6gI.jpeg
oi2NLYe.jpeg

uHgoM3v.jpeg
kFAhVyZ.jpeg

 

Jeżeli o gabloty chodzi to u mnie to wygląda tak. Te robione ze szkła zazwyczaj mają jakieś szczeliny przez które przedostaje się i tak kurz. Tutaj z kolei mogę sobie przenosić każdy model między warsztatem a półka. Po myciu modelu pakuję go w gablotę. Bardzo fajny system. Szkoda, że nie ma większych. Te na zdjęciu w większości są z Tamiy. Kosztuje taka około 90zł na MH. 
 

image.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade dalej z podkładami. Udało się wyprowadzić wieże Takomowej trójki - wymagającej jak cholera. Powiem szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z elementem który by pasował idealnie do bazy. Nawet przy detalach trzeba było ścinać kołki które pozycjonują element bo były za wysokie, o szparach i szczelinach to nawet nie wspomnę, są już na samym starcie budowy. Na szczęście części nie jest dużo. Na kadłubie w sumie zostały mi zapinki na narzędzia a to dzisiejsze malowanie wieży ma mnie zmotywować do ukończenia tej bazy. Sam czołg jest fajny, z krótką lufą wygląda na “ubitego”. Będe chciał go napewno sobie wyprowadzić w najbliższym czasie. Na samej wieży jeszcze małe poprawki - jak podkład wyschnie. Jako iż będę miał parę tych trójek, ta będzie z maskowaniem w postaci gałęzi (trochę zakryje tym niuanse, chociaż po małej pracy papierem ściernym powinno być spoko). Uwielbiam takie miniatury - natury. :)

 

dLT8Ogr.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem sobie trochę. Jutro, znaczy dziś pewnie myślę go kończyć. I tak brakuje kilku dodatków więc go narazie nie pomaluje podkładem. Postawię za to na półkę wyrobów “prawie” gotowych i gotowych. Miejsce na warsztacie się zwolni. Tak to mniej więcej będzie wyglądać.

mcUBvVv.jpeg

SVowIJz.jpeg
CT7Iyua.jpeg

Myk3z7C.jpeg


Poszukuje takiego zestawu lub innego który ma te zapięcia i wycior. Chciałbym jakoś fajnie go umieścić na modelu. Ktoś może mi pomoże? Chętnie odkupię. 
 

kFCRC3N.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.