Skocz do zawartości

[warsztat] M34 Tactical Trcuk 1:34


marco988

Rekomendowane odpowiedzi

M34 Tactical Truck to model znajdujący się wraz z Jeepem Willy's w zestawie firmy Revell. Skala to 1:34. Działam minimalnie inaczej niż podaje instrukcja, większość elementów malując przed sklejeniem.

 

Cała zabawa rozpoczęła się od przygotowania szyb. Z racji tego, że w zestawie brakowało oryginalnych szyb z pleksi musiałem coś skombinować. Okazało się, że wystarczy sztywniejsza, przezroczysta okładka do dokumentów. Łatwo się ją wycina, w razie czego docina i prezentuje się całkiem ładnie.

 

Następnie zabrałem się za coś co lubię najbardziej - podwozie. Rozpocząłem od malowania na czarny kolor osi i zawieszenia pojazdu. Oraz ramy na kolor podstawowy, trochę inny niż podane było w instrukcji, ponieważ tego typu pojazdy armii amerykańskiej najbardziej kojarzą mi się właśnie z tym odcieniem zieleni. (farba Revell 67). Po sklejeniu zawieszenia, techniką suchego pędzla naniosłem zadrapania, przy użyciu farby Revell 91. Czarne elementy ramy potraktowałem podobnie, natomiast zbiorniki pomalowane na szaro zabrudziłem skruszonymi kredkami ołówkowymi (mieszanka brązowej, czerwonej i pomarańczowej), co całkiem przyzwoicie imituje wstępne ordzewienie. Zderzaki zostały oprószone tą samą mieszanką (może trochę więcej brązowego) co zaowocowało efektem zabrudzonych od pyłu krawędzi.

 

Koła w tym modelu posiadają gumowe opony. Bardzo, rzekłbym nawet chamsko błyszczące. Znalazłem bardzo tłuste pastele, które docelowo miały być pokruszone, ale ze względu na temperaturę po prostu się topiły. Postanowiłem zaryzykować. Wykorzystałem kolory czarny, czerwony i pomarańczowy. Roztarłem je na jednolitą masę o konsystencji plasteliny. Nałożyłem oponki na śrubokręt i parę minut jeździłem po pastelach uzyskując bardzo ciekawy efekt obłoconych opon.

 

Teraz zabieram się za wnętrze kabiny i nadwozie.

 

Zdjęcia:

ba02028df6c59397m.jpg

200c43838e937167m.jpg

10902ed4e7815c24m.jpg

19e855503caed976m.jpg

aecc631ad89d8cfbm.jpg

12584c810b112fbfm.jpg

ca40742d1abb0636m.jpg

58274bd5d94ac71fm.jpg

c61c098fb6ff04bam.jpg

c72dee154877e595m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie rozbawiło. Przeoczyłem to, dzięki za uwagę poprawię. Nadmienię tylko, że to dopiero pierwszy raz tą metodą i to zdjęcie jest po jednym brudzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z kabiną M34. Oglądałem kilka zdjęć, m.in. te:

b64a14e2eecc6237m.jpg

78a3354fc3392e34m.jpg

i zdecydowałem jak zrobię deskę rozdzielczą (bo to, że 4 wskaźniki i jeden decal mi nie starczy wiedziałem jak wyciągnąłem model z kartonika), i zdecydowałem, że zrobię otwieraną maskę i silnik... Mocno się na to upieram więc zobaczymy jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne paprochy tobie zostały na podstawach foteli (zdj2). Spróbuj może troszke bardziej farbę rozcieńczyć albo oczyścić pędzelek. I stosuj maskowanie jak malujesz fotele. Farba cie się nie rozleje na podstawę.

Czekam na dalsze efekty pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię, dzięki. Fotele i tylna ściana kabiny jest do przemalowania (zacieki od kleju przy szybie, mała awaria była) i użyję do tego maskującej tamiya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dłuższej absencji na forum, zamieszczam na razie tylko słowne sprawozdanie z postępów przy pracy, które to sprawozdanie poprę później zdjęciami. Mianowicie wyciąłem otwory w przedniej kratce ciężarówki. Powstały już pierwsze części silnika (własna robota). Brachol jak je zobaczył to myślał, że to gotowe z zestawu, a też się bawi w te klocki. No i wymyśliłem co zrobić z tymi plastikowymi, brzydkimi fotelami. Gapiłem się w zdjęcia kabiny i stwierdziłem, że mam gdzieś stary skórzany portfel. Tak więc siedzenia będą obite skórą. Jedno już jest, efekt całkiem, całkiem, choć skóra troszkę się zniszczyła, ale może to i lepiej, będą ślady eksploatacji. Za jakiś czas wrzucam foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.