Skocz do zawartości

Future combat


Sjmport

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, którą wielkość mecha wybrać?

IMG_20230511_065543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wersja 2

IMG_20230511_065600.jpg

Edytowane przez Sjmport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też może być sterowany przy pomocy AI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład jest.

Wybrałem mniejszego mecha. Widoczna antena to igła od strzykawki. Mech w zamyśle sterowany jest przez Combat AI.

Przy pierwszych "drzwiach" jest skryty Harley Davidson Enduro 500 Military.  Znaczna jego część będzie skryta pod plandeką - ta będzie z chusteczki nasączonej Wikolem.

Powyżej od frontu gdzie jest motocykl będzie pojedyncza deska, pozostałość prowizorycznej barykady.

Na drugich "drzwiach" więcej barykady.

Ludzik na dole będzie miał tobołek oparty o ścianę. 

Z okna może będzie jeszcze wystawał jakiś RKM.

W dziurze będzie kilka czaszek w skali.

IMG_20230512_190931.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sjmport napisał:

Mech w zamyśle sterowany jest przez Combat AI.

Ja tam lubię, kiedy diorama na swoją historię i fabułę. Dobre wytłumaczenie. 

 

9 godzin temu, Baas ArK napisał:

Igła to trochę gruba jest. Bardziej na lufy, a antenę wyciąg z tworzywa.

Z powodu, który wymieniłem wyżej, tego elementu bym się chyba nie czepiał, ale ja nie widziałem nigdy w życiu mecha na żywo i nie potrafię powiedzieć, czy antena jest zbyt gruba. Być może służy do komunikacji za pomocą fal, które wymagają anteny o specjalnej konstrukcji lub pancerza ochronnego/ekranu. Kto wie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mamy już drony bezzałogowe. Mamy już częściowo autonomiczne samochody.

Mechów póki co jeszcze na polu walki nie ma. Pomijam roboty saperskie i te w fazie testów.

Tak więc ten jest sterowany przez Combat AI.

Typowa antena czołgowa jakoś mi tu nie pasowała. Być może to kwestia zdjęcia bo sama igła to 0.3mm.  Jak na mecha patrzę to gruba ona nie jest. 

Plus jest ona specjalnie wzmocniona, by chronić zaawansowaną elektronikę do pobierania bieżących danych z pola walki z satelit lub innych pojazdów jeżdżących czy też latających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka nabiera kolorów trochę. Teraz trochę zabawy z patykami w tyle "drzwi". 

IMG_20230514_065101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mech dostał drugą antenę wyszperana ze złomu modelarskiego oraz nazwijmy to celownik laserowy z Tomcata w 1/144

IMG_20230514_064927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem. Wynika to z rozmiaru zdjęć.

IMG_20230514_065013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
42 minuty temu, krn78 napisał:

Przy okazji, mecha kupiłeś, czy sam wydrukowałeś? Jeśli sam, czy możesz udostępnić źródło? A jeśli kupiłeś, czy możesz powiedzieć, skąd? Zaintrygował mnie😀

Kupiłem

https://www.miniaturesforge.eu/shop/pl/papiksel-miniatures/9975-533308-figurka-pap-industries-mb-yukari-11.html#/27-skala-32mm/31-poziom_wykonczenia-czysta/33-podstawka-premium

Drukarki 3D nie ogarniam .

Dodatki anten i celownika to moje dodatki.

Edytowane przez Sjmport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechowi dodałem :

Antenę z igły strzykawki

Antenę ze złomu modelarskiego

Dwie rakiety też ze złomu modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.