Jump to content

Baas ArK

Members
 • Content Count

  783
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

Personal Information

 • Location
  Smoczogród

Recent Profile Visitors

256 profile views
 1. Z kapeluszem będziesz jeszcze coś rzeźbił? Porównując do danego kadru to na filmie bardziej wywinięty był.
 2. Źle się wyraziłem. Miałem na myśli portrety (choćby pojedyncze) zebrane w tym dziale.
 3. Gratki za zbiór . Będzie galeryjka każdego z osobna? "Legenda o fioletowych Rufe"?
 4. Siem spóźniłem, ale już jestem i paczem
 5. (Sz)czekam i rezerwuję miejsce na widowni.
 6. Postać zacna! Ja też! Zdradź kto drugi. Vin Tanner? Britt?
 7. Innym rozwiązaniem są świetlówki kompaktowe Osram Dulux L / Philips PL-L, oprawy biurkowe do mocy 18 - 24 W na te świetlówki kupisz praktycznie w każdym oświetleniowym. Problemem tylko jest, że chyba nie są robione w barwach specjalistycznych.
 8. Jakie wymiary powierzchni chcesz oświetlić? Na biurku zakładam, że to będzie około 70 cm x 40 cm? Jaka odległość oprawy od tej powierzchni? Wysokość biurka to 80 cm, wysokość mieszkania (w bloku) 250 cm. Zostaje 170 cm, jeśli obniżysz do 70-100 cm od powierzchni roboczej to myślę, że lepszy i "aż za bardzo wystarczający" byłby układ 2x18W. Świetlówka 36W ma 120 cm, więc sporo światła ucieknie Ci po za obszar roboczy. Wcześniej do prac modelarskich używałem żarnika halogenkowego (popularnie mówiąc - halogenu) 35W z kątem rozsyłu 38st. skierowanego w górę i dopiero światło odbite od umieszczonej wyżej przesłony z mlecznej plexi kierowało się na blat roboczy. Do malowania oprawa również z mlecznym kloszem 1x18W (św. Osram 18/12). W obecnym miejscu dopiero się urządzam, ale ta oprawa na pewno będzie.
 9. Na ile kojarzę stare KP (bo i to miałem na półce) to płat jest dla odmian LF. A końcówki do F i HF (chyba?). A całość stary wypust Revella Mk.IX/XVI
 10. Przepraszam, że z takim opóźnieniem. Tego Dewoitina ktoś "macał"? Jak to teraz wygląda (w końcu oryginał to lata '80/'90 XX wieku), jakie kalki (oznaczenia)?
 11. " Za moich czasów" były tylko Ify i Wartburgi... Ale wagony zacne (też miałem, ale w oryginalnym brązowym malowaniu DR) .
 12. A na pewno dobrze rozmieszałeś? Odkąd zmieniono skład farb tzn. zaprzestano dodawać związki ołowiu, niektóre humbrole stały się dość problematyczne. Właśnie z 11-tką miałem często problemy. Gazowała wypychając dekielek, albo po jednokrotnym użyciu tworzył się kożuch, średnio z co drugą puszką miałem jakiś problem. Spróbuj zastąpić ją 27001 (Aluminium) nie miałem z nią problemu lub 27002 (Polished Aluminium).
 13. Dobrze rozcieńczyć i można malować nie gorzej niż akrylami. Tylko dłużej schną. Dużo dłużej. Ja myję w Zmywaczu do akryli Wamodu i przepłukuję IPĄ. Dobra żonka i nie najgorsze aero. Jakbyś chciał się pozbyć (aero oczywiście) to chętnie przygarnę.
 14. Momencik, z jakiego zestawu RS-a robiłeś? Mój to 92200 opisany jako Ki-61 I Ko. Pytam, żeby jakiego babola nie strzelić, bo przypaliłem się do "łaciatego" malowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.