Jump to content

Baas ArK

Members
 • Content Count

  775
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

Personal Information

 • Location
  Smoczogród

Recent Profile Visitors

207 profile views
 1. Na ile kojarzę stare KP (bo i to miałem na półce) to płat jest dla odmian LF. A końcówki do F i HF (chyba?). A całość stary wypust Revella Mk.IX/XVI
 2. Przepraszam, że z takim opóźnieniem. Tego Dewoitina ktoś "macał"? Jak to teraz wygląda (w końcu oryginał to lata '80/'90 XX wieku), jakie kalki (oznaczenia)?
 3. " Za moich czasów" były tylko Ify i Wartburgi... Ale wagony zacne (też miałem, ale w oryginalnym brązowym malowaniu DR) .
 4. A na pewno dobrze rozmieszałeś? Odkąd zmieniono skład farb tzn. zaprzestano dodawać związki ołowiu, niektóre humbrole stały się dość problematyczne. Właśnie z 11-tką miałem często problemy. Gazowała wypychając dekielek, albo po jednokrotnym użyciu tworzył się kożuch, średnio z co drugą puszką miałem jakiś problem. Spróbuj zastąpić ją 27001 (Aluminium) nie miałem z nią problemu lub 27002 (Polished Aluminium).
 5. Dobrze rozcieńczyć i można malować nie gorzej niż akrylami. Tylko dłużej schną. Dużo dłużej. Ja myję w Zmywaczu do akryli Wamodu i przepłukuję IPĄ. Dobra żonka i nie najgorsze aero. Jakbyś chciał się pozbyć (aero oczywiście) to chętnie przygarnę.
 6. Momencik, z jakiego zestawu RS-a robiłeś? Mój to 92200 opisany jako Ki-61 I Ko. Pytam, żeby jakiego babola nie strzelić, bo przypaliłem się do "łaciatego" malowania.
 7. Pytałem, bo brak numeratorów części, nie zbyt przejrzysta instrukcja i parę innych detali nie napawają zbytnim optymizmem. Ale kolekcja tworzy się ładna.
 8. Możesz coś bliżej napisać o modelu? Jak spasowanie połówek kadłuba, przejścia kadłub/skrzydło i całą resztę? Akurat też rozbebeszyłem (na razie mam poskładaną kabinkę).
 9. Pytanie do speców od lotnictwa japońskiego: do Ki-61-I które pasy z tego zestawu https://www.mojehobby.pl/products/WW2-Seatbelts-Japan-ARMY.html będą właściwe? A - "Komfort type" (rysunek z prawej strony zdjęcia) czy B - "Early type" (z lewej strony zdjęcia)? Opisy "Komfort type" i "Early type" na zdjęciu zasłonięte przez przywieszke.
 10. Chciałbym zobaczyć minę księdza, jakby mu przyszło to poświęcić
 11. To kupili w końcu tego Mietka? Wiem, że był depozytem. Odremontowanym w Muzeum, następnie upomniał się o niego właściciel. Parę lat temu ponownie zdeponowany w Muzeum, niestety w stanie jak piszesz - nieco zdekompletowanym. Raczej nie. Co prawda Iskry odmalowali, ale niekończąca się historia renowacji An-2 "5705" pomimo zbiórki społecznej nie napawa optymizmem. Spit to osobna historia. Jest tylko ucharakteryzowany na polski. Pamiętam go jeszcze w oryginalnym oznaczeniu. Uważne oko dostrzeże zaciek po zamalowanym godle pod szachownicą.
 12. Baas ArK

  Kw-2

  Kawulców nigdy dość.
 13. A z innymi Hatakami nie możesz? Np.: https://exito.sklep.pl/pl/p/HATAKA-CS100-Scale-Modelling-Basic-Colours-set/45144
 14. Baas ArK

  Zakupy... Cz.4

  Tyle, ile potrzeba. W granicach rozsądku oczywiście...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.