Jump to content

Baas ArK

Members
 • Content Count

  843
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Excellent

Personal Information

 • Location
  Smoczogród

Recent Profile Visitors

454 profile views
 1. Zgrabna ta Valercia.
 2. Za wzięcie Plastyka na start masz duże 🍺 !
 3. Szpary nie widać, ciapek nie ma się czego wstydzić i mnie osobiście bardzo podobają się przybrudzenia na krawędziach elementów ruchomych (klapy, lotki, stery wysokości). Jedynie nazewnictwo. Jednostka to EKD N234, a Kurt Bonow był jednym z jej pilotów przybyłym do jednostki 1 marca 1945 r. Widoczne małe oznaczenie F1, to kod KG76 i był stosowany tylko na samolotach tego pułku.
 4. Ładniutka Tylko czy te boczne linki antenowe nie są od B5N1?
 5. Nie ważne gdzie i ile, to bez różnicy. Pędzel zwilż wamodem i zmywaj do gołego. Zapodkładuj i maluj.
 6. Nie wyrzucaj do uratowania. Zmywacz do akryli Wamodu zwykle używany jest do usuwania powłok malarskich. Więc zmyć uszkodzone/zachlapane nim powierzchnie do gołego (możesz spróbować tylko w miejscach uszkodzenia jeśli to faktycznie "kilka kropel") i pomalować od początku.
 7. Ano, ponoć mieli gdzieś w magazynach zestawy silnik+śmigło, ale przełożyli same śmigła, bo z przeróbkami mocowań, zasilań itp było za dużo kombinacji a potrzebowali "na wczoraj". Same silniki podobno później też przełożyli, ale za prawdziwość tego to już sobie główki nie dam obciąć.
 8. Mały off-top. Brytowie na Malcie założyli Gladiatorom do silników Mercury VIII trójłopatowe metalowe nastawne śmigła od Mercury XV w miejsce seryjnych stałych, drewnianych, dwułopatowych. Zagrały ponoć lepiej niż fabryczne. Więc chyba nie jest takie zupełnie nierealne. No, ale bez kwitów to możemy co najwyżej gdybać i zdać się na własną intuicję bądź wyobraźnię.
 9. Zasadniczo w tematach morskich się nie wypowiadam, bo to nie moja działka. Ale tu mam jakieś reminiscencje z dzieciństwa (tak +/- 40 lat wstecz), więc z cicha będę podglądał, przez uchylone drzwi.
 10. Koledze chyba chodziło o to, że każdy kolor od innego producenta. Raczej nie powinno być problemu, o ile poprzedni porządnie wyschnie.
 11. Też sobie w końcu muszę jakiegoś "makarona" zafundować.
 12. W sumie to... Robić zdjęcia na bieżąco i na koniec (o ile wytrzymają) wrzucić normalnie w "warsztat" jak się szkolą młode kadry. Każdemu według gustu, nie wymagaj szmatopłata na początek.
 13. Przyjemnie i z wyczuciem złachany. PS. Tym razem nie namówisz mnie na prezentację mojego, bo robiłem go z pinć lat temu pyndzlem i hambrolami
 14. Minus za brak weatheringu na siatce zabezpieczającej 😉 https://rebelianci.org/490065/Joshua-Smith-i-jego-miniaturowa-kamienica-z-Limanowskiego
 15. Karaś i P-11 (SP Ruch) - są, RWD-8 (PZW) - jest, Łoś i Jak (ZTS) - są. To może ze staroci się jeszcze Czapli i Iłka doczekamy? 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.