Jump to content

Baas ArK

Members
 • Content Count

  1,108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

118 Excellent

Personal Information

 • Location
  Smoczogród

Recent Profile Visitors

952 profile views
 1. A do kompletu drugi, na tą półkę przy podszybiu.
 2. Był jeszcze "Żołnierz Polski", w którym była wkładka z opisem i rysunkiem bocznym samolotu. Wycinałem i zbierałem je wszystkie. Niestety nie zachowały się. Pamiętam , że był m in. Thunderbolt i czerwonogwiezdna Dora.
 3. Jak już tak wydeptałeś pakę, to jeszcze przy bocznych drzwiach. Ogólnie to obramowania drzwi i paki też do poobijania.
 4. @Greif robiłem tą Schwalbe gdzieś z początkiem lat '90-tych jest gdzieś tu na forum jej zdjęcie jako porównanie dla "współczesnej" (czyli jakieś cztery lata temu). Oczywiście .
 5. Testowano (porównywano) różne konstrukcje bloku wschodniego. Ponoć decyzją Politbiura KC KPZR ustalono by w celu zachowania równowagi, samoloty szkolne będą z Czechosłowacji.
 6. Ostrzyć widły, zapalać pochodnie i do piekła z nią! Ciężko wspomagać zainteresowania kogoś, kogo interesowały (ryły beret) telenowele i godzinne nap.....nie przez telefon z mamusią i koleżankami.
 7. Poproś o przeniesienie warsztatu tutaj: https://modelwork.pl/forum/161-sklejamy-modele-mistercrafta/ i do boju
 8. Jeśli chcesz robić z 305 Sqn. to musisz znaleźć zdjęcia konkretnej maszyny, gdyż na części były malowane szachownice o odwrotnej kolejności pól. Również przejście kolorów góra/dół było różne na różnych egzemplarzach: linia prosta, linia o małej fali, linia o dużej fali. Pudełkowa maszyna "E" miała właśnie odwróconą szachownicę i prawdopodobnie podział kolorów linią o dużej fali. Należała do odmiany D. Nie wiadomo natomiast czy w ogonowej owiewce był wycięty otwór na lufę dodatkowego k.m.
 9. Co prawda mamy już 2021 ale co by niepotrzebnie nie mnożyć bytów, napiszę że cena jest już znana: https://lukgraph.pl/pl/p/Przedsprzedaz-Preorder-RWD-14b-Czapla-132-/150
 10. Przygarnę lub wymienię kalkomanie z wrześniowymi oznaczeniami do PZL P.7a. Chętnie do malowań nr.2 lub nr.4 z tego zestawu: klik Zaoferować mogę kalki z zestawu (nr. kat. 70006) za malowaniami przedwojennymi lub różne pozostałości z zestawów dodatkowych (np. Techmod: P-11c, P-23, Mustang, AML: Finnish Air Force) i pudełkowych.
 11. Z humbrolami to różnie bywa. Jak są szczelnie zamknięte to te stare przechowują się dość dobrze. Mam sporo różnych jeszcze z początku lat 90-tych i w większości przypadków wystarczy dobrze rozmieszać. Chyba miałem tylko jeden przypadek, że farba rozłożyła się kompletnie (z pigment u zrobił się wręcz piasek). Problematyczna jest zwłaszcza srebrna nr. 11, która w dłuższym okresie czasu lubiała "gazować" i wypychać wieczko. Nie wiem jakie są teraz (już nie używam). No chyba, że na wierzchu zrobił się kożuch to już do wyrzucenia.
 12. Może i się nie nawojowały, ale ten "serniczek" wygląda smakowicie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.