Jump to content

Baas ArK

Members
 • Content Count

  883
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Excellent

Personal Information

 • Location
  Smoczogród

Recent Profile Visitors

539 profile views
 1. Zgadza się. W arkusikach było po 6 sztuk: 4 dla jednego tematu i po 1 dla dwóch innych (np. 4 - Historia samolotu, 1- Motyle Polskie i 1 - Żaglowce). Nie Ty jeden
 2. Ja załapałem się tylko na pierwszy... Ale za to mam takie coś: No i oczywiście TBiU coś koło 50+ (i to gruby +)
 3. Witaj w Klubie ! Zajrzyj tutaj: Odżyją wspomnienia... Czekamy, czekamy.
 4. Thanks. Choć właśnie jest dylemat: wstawić "blachę" czy zamalować okno.
 5. Panowie pytanko o fińskie Brewstery. Czy miały odziedziczone po F2A okno w podłodze czy podłoga była pełna?
 6. Nie kuleje, tylko jest przystosowany do lotnisk w poprzek stoków . @siemieniaka - dałeś radę. A na razie odpuść dodatki i skoncentruj się na podstawach (klejenie, obróbka, malowanie). Z czasem będzie lepiej.
 7. No to zasiadam i paczę. Parę Łosiów się już tu przez warsztat przewinęło, więc jak poszukasz to będziesz miał się na czym wzorować. Z tą doskonałością Łosi to bym nie przesadzał. Wiem, że to propagandowo poprawne, ale był to samolot na co najwyżej dobrym poziomie, równoważnym podobnym konstrukcjom zagranicznym. Oczywiście niczym nie uwłaszczając konstruktorom. Tym bardziej, że zbudowane przez przemysł postawiony od zera w ciągu 20-tu lat. Inną sprawą jest sensowność użycia bombowca taktycznego przeciwko celom punktowym, no ale to już historia dla speców od taktyki. Koniec mojego marudzenia, otwieram czipsy i wstawiam popcorn .
 8. Panowie, że się Wam wetnę w temat: nie macie jakiegoś zdjęcia kabiny? Chodzi mi o mocowanie pasów pilota, bo pomału zaczynam tego Byczka w "siedemdwójce" co to go Wujek A. wspominał.
 9. Kończ spokojnie i bez emocji. W pewnym sensie najgorsze za Tobą. Teraz przy składaniu w całość będzie widać postępy. A na przyszłość jak chcesz coś na "rozruch" to weź nowego Airfixa, albo zupełną prostotę - Hobby Boss "Easy Asemble".
 10. To jeżeli pomoże, to służę własnym zdjęciem: Akurat przyciski na drążku widoczne
 11. Czyli to co pod podłogą? No to też trochę wyszło. Przyznam, że w H było łatwiej, nieoszklony nos pozostawiał wiele miejsca na załadunek balastu.
 12. A fe! Wieżyczki nie pomalowane! Ale poza tym jestem na TAK!
 13. Tak z ciekawości na koniec zapytam: jak z wyważeniem? Dużo łyknął? Eony temu jak robiłem swojego Mitchella w wersji H (z Italeri) to przyjął tyle, że się obawiałem o całość podwozia. Po paru latach okazało się, że obawy były słuszne...
 14. Dłuuugi czas malowałem z pędzla Humbrolami. Tyle, że przy porządnym rozcieńczeniu trzeba kładzenie kolejnej warstwy na następny dzień odłożyć, tak dla spokoju ducha, choć producent twierdzi, że 6 godzin wystarczy. Niektórzy jeszcze na ichni aromat narzekają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.