Skocz do zawartości

T-80BWM Trumpeter 1/35


Kudacior

Rekomendowane odpowiedzi

Wstępne plany są takie żeby zrobić wersje z 2023 roku czyli dodatkowa era na bokach i przednich błotnikach. Do tego potrzeba zakupić zestaw z miniarm który będzie dopiero dostępny na Słowacji w sklepie internetowym w grudniu dlatego to czy będzie to wersja z 2023 roku jeszcze nie jest potwierdzone. Będe chciał dodać jeszcze metalową lufę, tuchę od abera, zapięcia zasobników również od abera.

IMG_5866.png

IMG_5867.jpeg

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

Z ciekawością bedę podglądał twoje zmagania z teciakiem. Patrząc na pierwszą fotkę nie byłem pewien która część należy do Trumpka a która do Mini. Siatkę na wieży będziesz wymieniał czy pozostawisz tą z Miniarm-u  , do tego modelu wypuścili też koło napędowe . Poniżej wrzuciłem parę informacji o tej modyfikacji

169562755014682.jpg

Dzięki za linki, jeśli chodzi o siatkę to wszystko zależy jakiej będzie jakości, jeśli będzie znośna to ją zostawię. Pierwszy raz widzę też żeby koło napędowe ruscy wymieniali, w żadnym filmie na yt ani na stronie z informacją o modernizacji nie przypominam sobie żeby ktoś coś mówił o innym kole, aczkolwiek nie będe go wymieniał skoro i tak będzie mało widoczne a jakoś znacząco i tak się nie rózni

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega drogo, ale za to arcyciekawie.  Sam model Trumpetera jest fajny w budowie i wyglądzie.  Poproszę o włączenie tarczy inflacyjnej (0% VAT na modele) i działamy równocześnie z nowym rządem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, robertmodelarz napisał:

Mega drogo, ale za to arcyciekawie.  Sam model Trumpetera jest fajny w budowie i wyglądzie.  Poproszę o włączenie tarczy inflacyjnej (0% VAT na modele) i działamy równocześnie z nowym rządem. 

Czy ja wiem czy fajny w budowie, spasowanie nawet dobre ale linie łączenie form są bardzo irytujące, dosłownie każdy element trzeba szlifować. Dobrze, że chociaż z ceną zeszli na 200 ale to i tak za dużo jak na problemy jakie ma ten model. Brak ruchomych gąsek, brak jakiegokolwiek oszklenia oprócz peryskopów, kruchy plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 19:45, Kudacior napisał:

Zna ktoś może kogoś kto by wydrukował gąsienicę z drukarki 3d na zamówienie?

Jak masz projekt to napisz do Przemka Przybulewskiego- jest na forum.

Tu masz fajne akcesoria do T-80- druk 3D:

https://cults3d.com/en/search?q=T-80

Trumpeter robi ruchome gąski do tego modelu: Trumpeter 02063 Workable Track Links for T-80 MBT  po co drukować.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bulik58 napisał:

Podobno najlepszą osiemdziesiątką Trumpka jest T80BV

Bardzo możliwe choć wątpię żeby w czym kolwiek była lepsza od bvmki, w końcu to ta sama forma jest. Ale tak jak w każdym trumpie są pewnie linie łączenia na każdym elemencie i trzeba wszystko szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając z ciekawości jeszcze raz film na yt o t-80bvm model 2023 zauważyłem że cała optyka czołgu jest taka sama jak w modelu t-80bv, brak sosny-u a celownik zapasowy jest bardziej wysunięty do przodu. To samo na drugim zdjęciu, cała optyka została z t-80bv bez modernizacji za to niektóre modele już wykorzystują optykę bardzo podobną do tej z t-90m z elektrycznymi drzwiczkami co można zobaczyć na ostatnim zdjęciu. Czyli typowa Rosja, nie chce im się zmodernizować 1 z najważniejszych przyrządów w czołgu...

obraz_2023-11-27_205853777.png

obraz_2023-11-27_210550287.png

obraz_2023-11-27_210706418.png

Mogłem popełnić błąd jeśli chodzi o optykę, oczywiście może to być celownik z t-80bv ale niektóre źródła twierdzą, że jest to 1PN96MT-01. Czyli nadal ruscy robią modernizację z downgradem😆

Edytowane przez Kudacior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ jezdny sklejony, niestety jakość modelu jest po prostu okropna, spasowanie fatalne w dodatku na każdym elemencie są linie łączenia albo jakieś zgrubienia na krawędziach. Przez takie właśnie przeboje sklejanie układu jezdnego zajęło mi 4 godziny podczas gdy normalnie zajęło by mi to 2 razy mniej..

IMG_5899.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model póki co mnie pokonał, nigdy nie widziałem żeby było tyle wad fabrycznych przy jednym modelu. Żadnej przyjemności ze sklejania, zaczynam żałować że skusiłem się na trumpetera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Trza było tego wziąść

3012-entry-0-1667851787.jpgThe Russian War in Ukraine – First Impressions - Defense Update:Ukrainian forces found a mined Russian T-72B3M in the Sumy region -  Militarnyi

T-72 od menga już sklejałem, bardzo przyjemny model. Natomiast chciałem t-80bvm w wersji z 2023 roku, niestety na siłę chciałem zrobić model i na chwilę zapomniałem dlaczego przestałem sklejać trumpetery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.