Jump to content

robertmodelarz

Members
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ząbki
 • Interests
  modelarstwo 1/35
 • Occupation
  motorzysta-kombajnista

Recent Profile Visitors

191 profile views
 1. Kolejne etapy budowy OT-90. Przyklejone kilkanaście elementów góry kadłuba. Wanna i cokół wieży, jeszcze nie przyklejone z górną częścią od BWP-1. Peryskopy maźnięte farbą AmmoMig periscope.
 2. Znalazłem ciekawy filmik o T-55 AM2 Kladivo https://www.youtube.com/watch?v=qKND-98-8n4
 3. W ramach siedzenia w domu wpadł mi w ręce numer pisma „Wozy Bojowe Świata” autorstwa Jerzego Kajetanowicza i Andrzeja Gaja, poświęcony polskiej broni pancernej z lat 1945-1990, jest tam parę fotek czołgu T-54/55 oraz Meridy.
 4. Człowiek cale życie się uczy. Nawet nie wiedziałem że Czechom udało się wpakować do wieży od BRDM-2/SKOT szybkostrzelne 30 mm działko 2A42 z BWP-2. Jak to strzelało tego nie wie nikt......Operator uzbrojenia pewnie zagazowany przez gazy prochowe. Bardzo ciekawy projekt. Lufę metalową robi RBModel 35B87, ale zmieniona jest konstrukcja lewej strony wieży. Jest przy tym sporo rzeźbienia.....Może, któryś z forumowiczów podejmie temat w nowym wątku.
 5. Dzięki za info. Pierwszy raz spotykam się z tym materiałem. Słyszałem o nim przy budowie dioram. Rzeźbili z tego całe budynki. Nigdy z nim nie pracowałem. Po koronawirusie przejadę się do marketu. Cena 118 zł za metr kwadratowy o grubości 6 mm. Tylko po co i mi, aż taki arkusz. Zobaczę, może mają mniejsze formatki, albo jakieś ścinki. Materiał jest perspektywiczny.... Na Allegro jest ponad połowę tańsze: https://allegro.pl/oferta/pcw-pcv-spienione-biale-6mm-1000x1000mm-6781851118
 6. Gąski tylko założone do zdjęcia. Po pomalowaniu kół i wanny.oraz przyklejeniu błotników, dopasuję je i przykleję na stałe. Docelowo takie ułożenie.....
 7. Cokół jeszcze nie przyklejony, włożony na chwilę do zdjęcia. Przednia ściana cokołu pod KPWT jest pionowa i bez ścięć. Jak skleję dół i górę kadłuba to wkleję cokół z gotową wieżą. Dziękuję bardzo za czujność. Nieprzyjaciel podsłu:bip:e...
 8. Wklejone włazy i kilkanaście cześć góra kadłuba. Powoli, ale do przodu!!!!
 9. Niezbędna jest w tym przypadku znajomość geometrii wykreślnej i doskonałe opanowanie fachu z zakresu obróbki skrawaniem. Mikro frezarka robi robotę.
 10. Dalszy ciąg zmagań z OT-90. Podstawa wieży wykonana. Niestety próby wykonania podstawy wieży z HIPSU okazały się porażką. Ośmiokątna podstawa, dodatkowo z pochylonymi płytami pancerza oraz ze ściętymi rogami to nie lada wyzwanie. Wymiary BWP są dostępne, wieża do BRDM-2 też jest zwymiarowana - na tej podstawie proporcjonalnie zostały wykonane rysunki podstawy. Materiałem roboczym została gruba płyta PLEXI. Z pomocą kolegi, który wyfrezował mi potrzebne kształty i duży otwór pod wieżę z KPVT powstał najtrudniejszy element modelu.
 11. Do trójkolorowej 72 taki pojemniczek przydałoby się dorobić. Skrzynka na sprzęt przeciwchemiczny. Często występuje samo mocowanie tej skrzynki. fot. Tomasz Mroczkowski
 12. Tu masz czarno-białe fotki SKOTA w tym artykule: https://docplayer.pl/106555543-Transportery-opancerzone-i-bojowe-wozy-piechoty-ludowego-wojska-polskiego.html https://vestnik-rm.ru/news/oborona-i-bezopasnost/skot-ot-64-luchshij-btr-varshavskogo-dogovora-60-h-godov?print
 13. Jedynie słuszne i prawidłowe kolory pojazdów LWP. Próbka koloru na transporterze SKOT 2A/AP.
 14. Hataka już się poprawiła. Pierwszy wypust był wadliwy. Problem został tu opisany: Jest już wszystko Ok. Bardzo ładne matowe kolory- świetne krycie.
 15. Ja tym sikałem swoją 55 Tamiya 10ml Acrylic Mini XF-62 Olive Drab potem rozjaśniłem z dodatkiem białego. Zresztą jest gotowy zestaw Hataki do pojazdów LWP.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.