Jump to content

robertmodelarz

Members
 • Posts

  1,587
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

robertmodelarz last won the day on September 27

robertmodelarz had the most liked content!

Reputation

434 Excellent

About robertmodelarz

Personal Information

 • Location
  Ząbki
 • Interests
  modelarstwo 1/35
 • Occupation
  motorzysta-kombajnista

Recent Profile Visitors

1,739 profile views
 1. Niezła zabawa tak na dwa baty (przepraszam dwa pudełka). Trochę inspiracji: Zdjęcia z muzeum: https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/sdkfz-7-vol2/ https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/sdkfz-7-walk/ Zdjęcia z epoki: https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/halftracks/sdkfz-7/sdkfz-7-rear/ Gąsienice daj bardziej czarne - bo były metalowo-gumowe.
 2. Janek Kos z Czterech Pancernych nabił pod Studziankami więcej Ferdynandów niż Niemcy wyprodukowali. W dobrą stronę idzie ten z nr 102...........Działaj dalej!!!!!!!! i zadzwonili po assistance: zaraz złapie ich ITD.... no i złapali........
 3. Uwaga nad wyraz słuszna- brakuje czynnika ludzkiego. Niestety nie umiem malować figurek- może wejdę z kim w spółkę z o. o. kto ma taki talent. Na dzień dzisiejszy moje umiejętności zbliżone są do tego konserwatora "dzieł sztuki". Gąski popiskane zostały mgiełką farb AmmoMig kolory Dust i Light Earth. Może rzeczywiście zbyt mało.....Nie planowałem podstawki i dlatego jest to bardziej kontrastujące. Przyszedł " wind of change"...... i nawiał liści..
 4. Jechał jechał........i dojechał. Wszędzie w koło Krzyżacy.....
 5. Co do kolorów czołgów francuskich z czasów drugiej wojny światowej to ciężko będzie. Kolory od Sasa do Lasa.... Niektórymi kolorami to ławkę i bramę można pomalować. Jest jeszcze to - zestaw farb AmmoMig:
 6. Ja jestem tylko skromnym robotnikiem w Winnicy Pańskiej- znacznie niżej niż ci dwaj Panowie.
 7. Tutorial pierwszej w życiu podstawki pod model: 1. Umyć (odtłuścić) w ciepłej wodzie z detergentem podstawkę wykonaną z żywicy - poczekać, aż wyschnie. W przypadku podstawek wykonanych z gipsu, pomijamy ten punkt. 2. Zagruntowałem podstawkę podkładem samochodowym - akrylowym w kolorze szarym. 3. Pomalowałem aerografem całość- podkładem Panzer Grey Vallejo. 4, Rozjaśniłem chodnik i krawężnik - kolorem jasnoszarym, a następnie białym . Celowo użyłem do tego primerów, ponieważ wszystko będzie później ostro ścierane. 5. Pomalowałem pędzelkiem pojedyncze kostki brukowe kolorami: red-brown, concrette (kolor betonu), jasnoszarym, beige brown i mieszankami tych kolorów. do uzyskania takiego efektu: 6. Całość pomalowałem wash-em Dark Brown 7. Na mokry wash - nieregularnie strzepując z pędzelka naniosłem pigmenty: Europe Earth, Dust, North africa dust 8. Po chwili przeschnięcia, szmatką wklepałem pigment w bruk. Nie wolno tego robić ręcznikiem papierowym. 9. Po kolejnej chwili zacząłem ścierać nadmiar washa i pigmentów. Należy to robić dosyć mocno, ale z wyczuciem. 10. Tą samą techniką potraktowałem chodnik i krawężnik z przewagą pigmentu szarego. 11, Po wytarciu, w niektóre miejsca nieregularnie posypałem w/w pigmenty i już na sucho wytarłem je tą samą szmatką. 12. I gotowe.......
 8. Moim zdaniem wystarczy. Jak chcesz dalej go babrać to spróbuj tak jak Mig:
 9. BM-13-16 on G7107 Base skala 1/35 nr katalogowy 35595
 10. StuG. III Ausf. G Early Production w/Workable Track Links skala1/35 nr katalogowy RFM5069 i blaszka Upgrade Solution Series StuG III Ausf.G (for RFM5069/RFM5073) skala 1/35 nr katalogowy RFM2020.
 11. StuG III Ausf.G Early Production w/full Interior & Workable Track Links skala 1/35 nr katalogowy RFM5073.
 12. Podstawka po bruzdingu. Koniki wyostrzyły kostkę kopytami, krówki w drodze na jarmark zrobiły na bruk kupkę i siku. Ze Stara 25, który z rzadka przejechał do pobliskiego sklepu GS- wyciekło trochę płynu BORYGO i oleju SEUPEROL.....Jedziemy dalej.............
 13. To kocica morderca gąsienic- na pogryzienie pójdzie "figowy"- krajowy dębowy listek:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.