Jump to content

robertmodelarz

Members
 • Content Count

  325
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

Personal Information

 • Location
  Ząbki
 • Interests
  modelarstwo 1/35
 • Occupation
  motorzysta-kombajnista

Recent Profile Visitors

373 profile views
 1. Ja używam kolorów z zestawu AK-Interactive AK 551 Rust Effect Colors Set do tego wash AK-Interactive AK 046 Light Rust Wash można jeszcze używać specyfiku do śladów eksploatacji AK013 RUST STREAKS.
 2. Widzę, że coraz bardziej zaglądamy kotu pod ogon. Śpieszę już z odpowiedzią, że oba samce. Bez habilitacji - to chyba nie skończymy tego wątku. Chyba, że administrator nada nam jakiś inny tytuł. Składane to było tak w T-55, myślę, że w 54- było podobnie.
 3. Znane jest tylko zdjęcie T-54 nr 2322 (biała obwódka -bez wypełnienia)
 4. Cd. Masz do porównanie -powyżej T-55 z klapami do brodzenia nad otworami wentylacyjnymi, poniżej płyta T-54:
 5. Płyta nadsilnikowa standardowa dla T-54 i krajowej wersji T-55.
 6. Zapomniałem napisać również o wymianie kół na takie- wczesne - zbliżone do T-34. https://www.mojehobby.pl/products/T-54-Wheels-set-early-type.html
 7. Z modelu chinola Takoma, nie zrobisz tego zachowanego w Poznaniu. Tzn. zrobisz, ale trzeba wymienić lufę (pasuje od SU-100 RbModel) i zasobniki na błotnikach. Najlepszy wybór bez przeróbek do model Miniart: https://miniart-models.com/products/37015-t-54-3-soviet-medium-tank-mod-1951/ Oznaczenie wozu to orzełki PRL bez korony po obu stronach przodu wieży - numer się nie zachował. Kalki kupisz TOROModel: http://www.toro-model.home.pl/pliki/35d35e.htm http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d52e.htm
 8. Znalezione w necie fotki tego samego egzemplarza po renowacji- armata D-10T bez przedmuchiwacza.
 9. Oryginalna rosyjska 54 zachowała się 1 i jest ona eksponowana w MWP filia Poznań.
 10. Zacznij malować normalnie -tak jak tu: Zamiast ziemistego pigmentu- użyj jaśniejszego (piaskowego). Pustynia ma różne kolory nie tylko piasek- występuje też kamienista szarość.
 11. Bez doktoryzowania się w temacie malowania czołgów brytyjskich wysyłanych do Rosji. Jest neutralna farba nie za zielona i nie za brązowa: Vallejo 70607 Surface Primer UK Bronze Green
 12. Czołgi nie były przemalowywane, pozostawili oryginalny kolor fabryczny SCC 15 (BRITISH 1944-45 OLIVE DRAB. Kilka firm produkuje ten odcień farby np:
 13. Pewnie wypuszczą naszego "k aczora" Ciekawe, którego wypuszczą pierwszego - czy golasa z naszą wieżą, czy też wersje późniejsze mocno zmodyfikowane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.