Skocz do zawartości

Winetki


ShaDow FoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś wykonałem takie podstaweczki, bruk i murek z płyty gipsowej, lampy samoróbki ze złomu modelarskiego, figurki z zestawów academy, zvezda i dragon.

 

Francja 1944

5c17e382fb5df2f6m.jpgade2c73c02a5beadm.jpgd6c977a738e663e1m.jpg

65da2d5e33011b06m.jpgeca3630b6d912048m.jpg9a491b1a884bf825m.jpg

 

Achtung Panzer !

737387e1ae07f4fcm.jpg4d860d45ba5a4da7m.jpg2bb70fd2c10a0e36m.jpg

 

Soviet Snipers

5b42dd48a23e4dd1m.jpg3946467374a3ffbam.jpg

4d02be64e83c57e0m.jpg6b65255bfbcef769m.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ładne winietki. Podoba mi się wykonanie podłoża, bruku i ścian. Jeśli wyrzeźbiłeś je sam z gipsu to gratuluję dobrej roboty.

Figurki w moim mniemaniu wypadają trochę gorzej. Według mnie twarze figur z pierwszej scenki zostały wycieniowane zbyt ciemnym kolorem a oczy i usta są nieco zbyt wyraziste (szczególnie ten Hans w czapie). Nie znam zestawów figur, których użyłeś, możliwe, że to producent nie przyłożył się zbytnio do ich wykonania, lub formy są już bardzo zużyte.

Druga kwestia to malowanie mundurów. Z pewnością namęczyłeś się przy zrobieniu kamuflażu a efekt niestety zepsuły mocne przetarcia i cienie, przez które kamo robi się mało widoczne.

Poza tym w oczy rzucają mi się błędy merytoryczne i językowe w nazewnictwie winietek.

„Achtung Panzer, Rosja 1944” - Od 30 grudnia 1922 roku państwo bolszewików nosiło nazwę: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, w skrócie ZSRR. Nazwę potwierdzono w konstytucji z 1924 roku. Proponuję więc zmienić nazwę winietki na „Achtung Panzer, ZSRR 1944”, bo w roku 1944 takie państwo jak Rosja nie istniało.

Druga kwestia dotyczy nazwy ostatniej winietki, która jak mniemam nazywa się „Soviet snipers Polska 1945”. Zastosowałeś w nazwie mix 2 rodzajów czcionek pochodzących z alfabetu łacińskiego i cyrylicy (grażdanki). Ładnie to wygląda, ale jak je prawidłowo przeczytać? Jeśli uskutecznimy transkrypcję znaków z cyrylicy, to „Ф” oznaczać będzie „F”, natomiast „Г” to „G”, „И” to „I”, a „Я” to „JA”, „IA”, bądź też „A”.

Soviet snipers Polska 1945 zmienia się więc w "Sfvieg siipejas Pflska 1945". Jeśli by czytać to po rosyjsku to również napotkamy na problemy. Chociażby dlatego, że w tym języku taką literę jak „P” wymawia się jak nasze „R”.

Może jednak warto wrócić w nazewnictwie do alfabetu używanego w języku polskim, ewentualnie zastosować bardziej „międzynarodowy” język angielski?

Jeszcze jedno. Pewna rzecz przykuła moją uwagę na winietce pt: „Achtung Panzer”. Są to kawałki cegieł leżące na ulicy. Wyraźnie różnią się odcieniem od murku. Wydaje mi się, że wrzuciłeś tam pokruszone kawałki prawdziwych cegieł . Mam rację?

Myślę, że powyższe prace można zaliczyć do udanych, jak pisałeś zostały zrobione jakiś czas temu dlatego mogą nieco odbiegać od twojego obecnego poziomu.

 

P.S

Możesz napisać coś więcej na temat pracy z gipsem/płytami gipsowymi.

Czym kleić, gruntować, malować, jak obrabiać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to masz rację nie przywiązywałem zbytniej uwagi do tych nazw ale spoko z tymi figurasami też się zgodzę jak najbardziej. W pierwszej podstawce jest wycięta dziura i wklejony na slikon okrągły kawałek regipsu, w którym wyryłem cyrklem bruk, na podstawce achtung panzer droga i chodnik wyryte są w wylanym gipsie, natomiast murek rzeźbiony z regipsu, maluje je plakatówkami bądź pigmentami z woda do farb emulsyjnych, a kawałki cegieł to poprostu gips zafarboway na ten kolor a potem pokruszony. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań:

Czy "Regips" to jakiś rodzaj płyty gipsowo-kartonowej?

Czy przed pomalowaniem plakatówkami/pigmentami gruntujesz czymś gips?

Czy powyższe farbki zabezpieczasz dodatkowo jakimś lakierem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.