Skocz do zawartości

Hotchkiss H35 Francja maj 1940. FtF 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
 Prace nad czołgiem dobiegły końca już dawno temu, oczekiwał na podstawkę, którą właśnie skończyłem.
Model w skali 1/72 ze stajni FtF - Hotchkiss H35, opisany przez producenta jako "wczesny". Czołżek wzbogaciłem o drukowane szekle i metalowy łańcuszek z Abera. Miniatura w malowaniu z 2 dywizji kawalerii (2e GAM/RAM). Znane jest tylko jedno ujęcie tej maszyny, podczas defilady - jako bohater 2 planu. Miniatura malowana dedykowanym zestawem farb z Hataki. Brudzenie to suche pastele, pigmenty i farby akrylowe (Pactra)
O3qqlow.jpg
Winietka inspirowana zdjęciami innych maszyn z epoki i przedstawia częsty widok na trasie przemarszu Wh - porzuconą, nieuszkodzoną broń pancerną Najpotężniejszej Armii Świata, jak wszyscy do maj 1940 r. sądzili... By nie robić scenki "statycznej" z samym stojącym czołgiem wzbogaciłem ją o figurki w bojowych pozach  dzielnie "odpierające" francuski kontratak - głównie chciałem wykorzystać żołnierza z PzB 39 od FtF ( poza na którą nie miałem pomysłu przez długi okres czasu 😉 ). Pozostałe figurki to Hasegawa ( klęczący i rzucający granatem) oraz Italeri ( obaj leżący).
 Na winietce pierwszy raz w życiu "siałem" trawkę. 
 Dość gadania, na początek fota z epoki z albumu Hansa 😉
GjbY6bD.jpg
CfWZGLZ.jpg
Al8Mfle.jpg
wljztA2.jpg
HdErjEn.jpg
9hMLDy8.jpg
LLIKUPL.jpg
TV0btZj.jpg
jwZhJDd.jpg
UECj2qv.jpg
7IJMfYz.jpg
edUC2C6.jpg
4yR5W64.jpg
Y1bZfyC.jpg
BOeiWhJ.jpg
LoJixyl.jpg
SSPS1hx.jpg
HBXsP2b.jpg
C1T763E.jpg
XoFSNj6.jpg
tTmH028.jpg
L45gUox.jpg
m5yQPhn.jpg
DOMpfYR.jpg
3QOEQAW.jpg
u6V3bUu.jpg
CQ6cuDT.jpg

PffAOSP.jpg
ZX6W0ol.jpg
Zapraszam do komentowania, oceniania i udzielania porad, co na przyszłość poprawić itp 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 21:13, neptun1939 napisał:

Zapraszam do komentowania, oceniania i udzielania porad, co na przyszłość poprawić itp 😉

Z podstawka to zawsze fajniej , co do poprawiania to mi się nie podobają źdźbła trawy, są za duże do tej skali, niektóre przekraczają dwukrotność wielkości twarzy, lepiej tu użyć 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.