Skocz do zawartości

Isuzu TX-40 x2, łazik Kurogane model 3 i dwa motocykle od Hasegawy w 1/48


slamacek

Rekomendowane odpowiedzi

W dzień świąteczny postanowiłem trochę odpocząć od latających skrzydeł i wziąć na warsztat cztero- i dwukołowce Hasegawy w skali 1/48 znane szerzej jako dodatki do drugowojennych dioram. 
Pierwszym z nich jest cysterna zbudowana na podwoziu najpopularniejszej chyba japońskiej ciężarówki w służbie armii i marynarki czyli Isuzu TX-40. Po raz pierwszy dodana do  zestawu z dwusilnikowym myśliwcem Ki-45 słynnym z ataków na Latające fortecy  (i z tego zestawu mam ją i ja). Ciut później, do kompletu pojazdów używanych w wojsku japońskim dołączył łazik Kurogane w zestawie z Isuzu TX-40 z paką do przewożenia towarów lub ludzi model 36501 (sam ciężarowy Isuzu został wydany solo jako zestaw 36115 lub X48-15. 
i wreszcie motocykl typu 97 z przyczepą (zestaw 3616 lub X48-16) zakończył (na razie mam nadzieję) kolekcję  nazwijmy to cywilnych pojazdów używanych w wojsku  japońskim podczas II wojny światowej. 
 

I tak zacząłem sobie dłubać tę cysternę, pogrzebałem trochę w poszukiwaniu zdjęć w necie (oj ciężko z tym, ale są) -  no i mam problem z malowaniem ramy. Bo Hasegawa zaleca jej pomalowanie w kolorze nadwozia czyli zielonym dla pojazdów używanych przez armię lub ciemnoniebieskich dla pojazdów używanych przez marynarkę. 
Trochę to dla mnie dziwne, raczej optowałbym za czarną ramą z przebłyskami stali gdzieniegdzie. Ale może jest tu ktoś bardziej w tym temacie mądrzejszy i podpowie coś?

no i jeszcze kilka zdjęć (z jedną widoczną jamką skurczową w osłonie zbiornika paliwa) 

 

 

 

IMG_3700.jpeg

IMG_3698.jpeg

IMG_3701.jpeg

IMG_3702.jpeg

IMG_3703.jpeg

IMG_3706.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.