Skocz do zawartości

TPz 1 "Fuchs" A4 - warsztat


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Sklejaj, nie gadaj.

Fajny model, dobrze spasowany. O ile pamiętam, to nie korzystałem ze szpachlówki, troche roboty jest przy układzie jezdnym, ale wszystko do przejścia. Mi za bardzo nie wyszedł, bo to był jeden z pierwszych (chyba drugi) model w skali 1/72 - pancerka.

 

Możesz też popatrzeć, jak Tomkowi się udał ten pojazd, to była jego pierwsza robota

 

viewtopic.php?t=755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziuk za odp.Gulus wlasnie ja mam problem z ukaladem jezdnym.Niewiem jak go pomalowac ramki sa zielone i byl bym sklonny pozostawic je w tym kolorze ale niewiem czy to bedzie odpowiednie podejscie do sprawy.W instrukcji niema oznaczenia molowanie tych elementow :(.

 

 

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego pomalowałem w kolorze nadwozia, czyli na biało. Z przesadzonym brudzeniem.

Tomek robił ambulans w kolorowym malowaniu i podwozie dał w głónym kolorze nadwozia (zielony).

Jakie Twoje malowanie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio bedzie to ambulans i mam juz pierwsze foty :P

Pierwsza warstwa farby :

obraz048yd9.jpg

http://img250.imageshack.us/img250/3193/obraz050sp4.jpg

http://img250.imageshack.us/img250/4602/obraz051tr4.jpg

 

 

 

 

Jest to moj drugi model ktory robie wiec wyjdzie jak wyjdzie wszelkie uwagi mile widziane:P

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi nie związane z modelem:

1. Jeżeli dajesz pełną fotkę, to zmniejszaj ją do rozmairu 800 x 600 pikseli, bo dla wielu oglądaczy większe fotki "rozjeżdżają" ekran

 

2. Troszeczkę kadruj obrazek, tak żeby pokazać model, a nie jego otoczenie.

 

Po trzecie: ładne malowanie, tylko zastanawiam się, jak Ci pójdzie przyklejanie, dopasowywanie pozostałych elementów na pomalowaną górę. Możesz mieć trochę problemów, ale skoro to nie jest Twój pierwszy model, to zapewne wiesz co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotosiku masz gotowy specjalny kod w czym problem??

 

Dziagwa, pewnie w tym, że on nie korzysta z pośrednictwa fotosika, ale powinieneś sam to zauważyć.

Nie jest to problemem i w imageshacku, tam też jest kod Thumbnail for forum (czy jakoś tak) i wybierasz ten zaczynający się od IMG w kwadratowych nawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie, że ktoś Fuchsa robi.

Ja prace nad tym modelem wspominam bardzo miło.

Możesz sobie Przemku zobaczyć na moją relację z budowy. Niestety wcięło mi tam zdjęcia, ale jeśli znajdę trochę czasu to je uzupełnię.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=3628

 

Ale jeśli budujesz ambulans, to powinieneś zeszlifować tą klapę na środku dachu na płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tak do końca to jednak nie skończyłeś jeszcze Przemku. Bo gdzie są narzędzia, lina holownicza, no i anteny też by się przydało dorobić.

 

A z oceną, to poczekam na lepsze zdjęcia (i w trochę większej ilości jak byś mógł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Jak go skończysz to napisz do mnie OK?

Fuchs to bardzo dobra amfibia ale co do sklejania to wiecie.

Revell a Tamiya to jak Fiat w porównaniu do Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.