Jump to content

Jak malować kamo na figurkach w skali 1:72?

pawełg
 Share

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie. Maluję figurki bundeswery w w/w skali i tracę cierpliwość przy ich malowaniu.Chodzi o kamuflaż. Niby łatwo cienki pędzel lub patyk(u mnie wykałaczka)i stawiasz kropki. Problem, że nie zawsze wychodzi dobrze raz kropki są jednakowej wielkości i ma to ręce i nogi innym razem okropnie. Plamki za duże, tylko dwie figurki jako tako wyszły.

Ja też kiedyś zabrałem się za takie figurki i wybrałem jak najłatwiejszy do malowania kamuflaż (ale zgodny z faktami historycznymi). To zależy jaki kamuflaż się maluję, jeżeli to mają być tylko kropki to polecam 1 włosie z jakiegoś dużego pędzla. Jeśli jednak kamuflaż am być zróżnicowany kolorystycznie i wyglądowo to zależy jak się rozcieńczy farbę. Jakbyś powiedział jakie kamo ty malujesz na pewno było by nam łatwiej.

Kamuflaż dla grendierów (Bundeswera) z zestawu spz marder 1a3 and panzergrenadier 1:72. Cały problem polega na tym , że to brzydko wychodzi. Czytałem o technice suchego pędzla, ale nic nie znalazłem o malowaniu nią figurek w skali 1:72. Nie mam aparatu to bym pokazał w czym tkwi problem. Niech będą kropki. Tylko aby każda była tej samej wielkości bo to lepiej wygląda. Tu mam problem jak to zrobić. Probowalem patykiem dobrze zaostrzonym, ale też mi nie wychodzi. Sceny przedstawiają wydrzenia z dzisiejszych czasów. Miejsce akcji to wschodnia Polska wiosna jesień.

Niech będą kropki. Tylko aby każda była tej samej wielkości bo to lepiej wygląda.

Ja do tego używam właśnie jednego włosia pędzla.

Nie mam aparatu to bym pokazał w czym tkwi problem.

Jakbyś mógł to jakiś pożycz i będzie nam lepiej doradzić.

Niech będą kropki. Tylko aby każda była tej samej wielkości bo to lepiej wygląda.

Ja do tego używam właśnie jednego włosia pędzla.

Nie mam aparatu to bym pokazał w czym tkwi problem.

Jakbyś mógł to jakiś pożycz i będzie nam lepiej doradzić.

Ale jak nie mam.

Ale jak nie mam.

To my ci nie pomożem.

Teraz serio.

Weż w łapkę najdrobniejszy pędzelek, pomaluj najpierw na bazowy, potem pędzelkiem 000, albo jedno-dwuwłosowym delikatnie zrób te ciapki.

Potem przyciemnij zakamarki, a całość przeleć suchym pędzlem.

Suchym pędzlem?? Powodzenia...

Nie chodzi o malowanie plam suchym pędzlem, ale o wykończeniówkę.

potem pędzelkiem 000, albo jedno-dwuwłosowym delikatnie zrób te ciapki.

To już nie rozumiem. Najpierw kropki potem suchym pędzlem rozsmarować farbę brzmi nieźle. O tym nie pomyslałem. Tylko nie mam jak zrobic zdjęć.