Skocz do zawartości

Jak malować kamo na figurkach w skali 1:72?


pawełg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Maluję figurki bundeswery w w/w skali i tracę cierpliwość przy ich malowaniu.Chodzi o kamuflaż. Niby łatwo cienki pędzel lub patyk(u mnie wykałaczka)i stawiasz kropki. Problem, że nie zawsze wychodzi dobrze raz kropki są jednakowej wielkości i ma to ręce i nogi innym razem okropnie. Plamki za duże, tylko dwie figurki jako tako wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś zabrałem się za takie figurki i wybrałem jak najłatwiejszy do malowania kamuflaż (ale zgodny z faktami historycznymi). To zależy jaki kamuflaż się maluję, jeżeli to mają być tylko kropki to polecam 1 włosie z jakiegoś dużego pędzla. Jeśli jednak kamuflaż am być zróżnicowany kolorystycznie i wyglądowo to zależy jak się rozcieńczy farbę. Jakbyś powiedział jakie kamo ty malujesz na pewno było by nam łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż dla grendierów (Bundeswera) z zestawu spz marder 1a3 and panzergrenadier 1:72. Cały problem polega na tym , że to brzydko wychodzi. Czytałem o technice suchego pędzla, ale nic nie znalazłem o malowaniu nią figurek w skali 1:72. Nie mam aparatu to bym pokazał w czym tkwi problem. Niech będą kropki. Tylko aby każda była tej samej wielkości bo to lepiej wygląda. Tu mam problem jak to zrobić. Probowalem patykiem dobrze zaostrzonym, ale też mi nie wychodzi. Sceny przedstawiają wydrzenia z dzisiejszych czasów. Miejsce akcji to wschodnia Polska wiosna jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będą kropki. Tylko aby każda była tej samej wielkości bo to lepiej wygląda.

Ja do tego używam właśnie jednego włosia pędzla.

 

Nie mam aparatu to bym pokazał w czym tkwi problem.

Jakbyś mógł to jakiś pożycz i będzie nam lepiej doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będą kropki. Tylko aby każda była tej samej wielkości bo to lepiej wygląda.

Ja do tego używam właśnie jednego włosia pędzla.

 

Nie mam aparatu to bym pokazał w czym tkwi problem.

Jakbyś mógł to jakiś pożycz i będzie nam lepiej doradzić.

 

Ale jak nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie mam.

 

To my ci nie pomożem.

 

Teraz serio.

 

 

Weż w łapkę najdrobniejszy pędzelek, pomaluj najpierw na bazowy, potem pędzelkiem 000, albo jedno-dwuwłosowym delikatnie zrób te ciapki.

Potem przyciemnij zakamarki, a całość przeleć suchym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchym pędzlem?? Powodzenia...

 

 

Nie chodzi o malowanie plam suchym pędzlem, ale o wykończeniówkę.

 

potem pędzelkiem 000, albo jedno-dwuwłosowym delikatnie zrób te ciapki.

 

To już nie rozumiem. Najpierw kropki potem suchym pędzlem rozsmarować farbę brzmi nieźle. O tym nie pomyslałem. Tylko nie mam jak zrobic zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.