Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRC '98 Monte-Carlo


PiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po kilku latach przerwy w sklejaniu modeli postanowiłem wrócić do tego hobby i coś posklejać

Wybór padł na to oto subaru. Będzie to w głównej mierze model "z pudła" + drobne modyfikacje. Model nie będzie miał 4-rech świateł dalekosiężnych na masce a światła w zderzaku nie będą miały zeza rozbieżnego i będą głębiej osadzone w zderzaku.

 

Tak oto prezentuje się model......

Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale są one robione telefonem

 

DSC00397.JPG

 

a to m.in. było w pudle:

 

DSC00398.JPG

DSC00399.JPG

 

model jakieś 4 lata temu został pryśnięty lakierem (jednak wymaga jeszcze dopracowania i będzie jeszcze malowany - białe kropki to tylko pyłki). Będę musiał jeszcze popracować nad światłami w zderzaku.....

 

DSC00404.JPG

DSC00406.JPG

 

Przymiarka kółek. Kółka oczywiście będą w jedynym słusznym kolorze dla subaru czyli złotym

Kolejną modyfikacją będzie obniżenie zawieszenia tak mocno jak tylko się da ale żeby przednie koła się mogły swobodnie skręcać nie obcierając o nadkola....

 

DSC00408.JPG

DSC00414.JPG

DSC00416.JPG

 

Przymiarka klatki......

 

DSC00418.JPG

DSC00419.JPG

 

....ale coś mi w niej nie pasowało i została tak oto zmodyfikowana........

 

DSC00422.JPG

DSC00424.JPG

 

no i nie będzie w kolorze nadwozia tylko zamierzam ją pomalować na srebrno ale wcześniej czeka ją jeszcze szpachlowanie........

 

Na razie to by było na tyle. Będę się starał na bieżąco uzupełniać posta o postępach w pracy.

 

Oczywiście czekam na Wasze konstruktywne uwagi i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiQ, pozwoliłem sobie wykorzystać Twoje zdjęcie.

 

a0dd8901c204be43.jpg

 

Na czerowno zaznaczyłem elementy, które niepotrzebnie dorabiałeś. W te przerwy (zaznaczone na czerowno) przy końcowym montażu będzie wchodzić deska rozdzielcza i na niej będzie opierać sie klatka bezpieczeństwa, więc wytnij sobie deskę, przymierz razem z klatką do podwozia i zobaczysz, że te krótkie belki trzeba usunąć.

 

Poza tym narazie bez zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne zastrzeżenie - na zdjęciu pokazującym przód kasty ze skręconym kołem (foto nr 8 licząc od góry) widać nie zeszlifowane nadlewki połączenia form...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.