Skocz do zawartości

Golf MK I Cabrio - Fujimi 1:24 - Rinasce piu gloriosa


Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie zdzierżyłem i trysnąłem deskę na czarno. Można się było tego spodziewać : po takiej ilości szpachli pozostały niewielkie skurcze. Efekt - papier ścierny w ruch i poprawka. Dodatkowym wyzwaniem jest chromowany rancik dookoła zegarów i radia. W oryginale jego grubość nie przekracza 2mm. Namalowanie tego z ręki... chym szału ni ma, nie malować całkiem tyż pikne nie będzie. Maskowanie taśmą ? Na płaskim elemencie ok, ale to jest w zagłębieniu. Po głowie chodzi mi pomysł by wyciąć cieniutki paseczek z płytki 0,13mm, pomalować na srebrno i wkleić , lub spróbować wychlastać coś takiego z foli aluminiowej. Jednak pojawi się problem kleju, a raczej jego pozostałości. Jest o czym myśleć w długie zimowe wieczory

Z tą deską to dziwna sprawa jest, w wersji "angielsko-kierowniczej" schowek jest taki sam jak w cabrio - czyli otwierany do góry. "Normalne" rodzime Golfy mają schowek otwierany w dół. W znacznym stopniu ułatwiło to przerobienie deski, ale wciąż się zastanawiam dlaczego ci mściwi, skośnoocy ludzie, nie mogli w tym modelu wypuścić deski tak jak np w Golfie II takiej i takiej, tzn w wersji dla "normalnych" ludzi i mańkutów , że nie wspomnę o przednich wahaczach, które to sen z powiek mi spędzają ... Na razie rozrysowałem sobie mniej więcej jak powinny one wyglądać. Zakupiłem kilka płaskich płytek oraz vacu ruiny fabryki w 1/72 (ma kilka ciekawych przetłoczeń, które można by wykorzystać, a cena 5 zeta działała na zachętę) i trzeba będzie się zająć demolką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie marker srebrny, olejny, polecam Jawkers w swoich trucku tak zrobił obwódki na tylnej zabudowie. Bo z BMFem możesz sobie nie poradzić, zbyt mały element. Z deską... to może zrób przekładkę, a co do schowków to cabrio właśnie miały do góry otwierane:). Z wachaczami też nie powinno byc problemu ale to później napisze, lub zagadaj na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.