Skocz do zawartości

B-58 Hustler [Revell 1:48]


Michał_Kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden nieskończony a już następny pod nożem (cyrklem :P). Jak w tytule, tutaj będę relacjonował w miarę swoich skromnych możliwości budowę tego ogromnego bombowca.

 

Linie wypukle... no nic, zabawa będzie jeszcze większa. Jednak jest problem. By wierniej odwzorować linie podziału korzystałem ze schematu: http://www.rcmodelmaker.com/images/B-58drawings/B58%20Hustler%201.jpg

Niektóre odległości pomiędzy punktami są dobre ale pozostałe są wzięte z sufitu, no to szukam innego, tym razem z naciskiem by był to schemat wersji A bombowca. I znalazłem: http://www.rcmodelmaker.com/images/B-58drawings/G.D.%20B-58A.jpg

 

Porównanie obydwu wygląda tak:

Rozstaw silników taki sam ale krawędzie skrzydeł to tragedia, w ogóle się nie "zlewają".

 

Kilka fotek tego co już zostało zrobione:

 

6bc7a4d96dfba951m.jpg

 

7203e2499581eb32m.jpg

 

Linie rysowałem w oparciu o pierwszy schemat, na szerokość jest dobrze ale model jest znacznie dłuższy. Co zrobić w takiej sytuacji.

 

I jeszcze jedno, drugi schemat jest uboższy w linie... na którym mam się wzorować? Szczerze mówiąc to ten pierwszy mi się bardziej podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że górna powierzchnia skrzydeł gotowa do rycia cyrklem...

 

dd6166fbd0d2bb3am.jpg

 

4f1d6753e2561501m.jpg

 

Choć póki co nie zamierzam. Najpierw całego tak obrysuję i dopiero. Chcę uniknąć sytuacji z La-5 gdzie każdy cm kwadratowy był kilka krotnie zaszpachlowany i ścierany papierem ściernym bo jakieś nowe rysunki mi wpadły w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu (bodajże w 1992) robiłem ten model. Linii nie ryłem - starałem się zachować te istniejące. Zresztą zastanawiam się, czy gdybym go teraz miał robić, to bym je przerył? Chyba też nie

Po sklejeniu i umiejętnym pomalowaniu kilkoma odcieniami 'metalu', Hustler robi naprawdę powalające wrażenie

Zatem przyglądam się Twojej relacji i trzymam kciuki za pomyślny obrót sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.