Skocz do zawartości

[Warsztat] JagdPanzer IV, Italeri 1/35


Aphar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku miesiącach czytania tego forum przyszedł czas na pokazanie tego co akurat robię. Nie będzie to pokazanie 'w sensie strikcie', ponieważ model ten nie jest jeszcze skończony. Dlatego też pokazanie owo ma miejsce w wątku warsztatowym. Mam też nadzieję, że wybaczycie mi fakt, że nie prowadzę tej relacji od początku (wybaczycie?!) Liczę też na wasze uwagi, komentarze i podpowiedzi.

 

Modelem jest stary, bo leżący w szafie blisko 12 lat model Italeri przedstawiający niszczyciela czołgów JagdPanzer IV. Jego pudełko prezentuje się tak:

 

IMG_4654.JPG

 

Na dzień dzisiejszy poskładana została wanna kadłuba, pomalowane zostały wszystkie koła (z czego napędowe są już przyklejone, a pozostałe jeszcze nie), sklejona jest góra kadłuba, w której połatałem dziury i dorobiłem peryskopy. Zresztą może lepiej będzie jak zaprezentuję to na fotografiach:

 

IMG_4666.JPG

IMG_4669.JPG

IMG_4670.JPG

 

Dorobiony jeden z peryskopów. Na razie jedynie włożony - wymaga jeszcze trochę pracy:

 

IMG_4671.JPG

 

Dorobione linie podziału blach na przodzie wanny:

 

IMG_4673.JPG

 

Malowania jeszcze nie wybrałem.

Może ktoś mnie zainspiruje jakimś ciekawym pomysłem (w granicach moich skromnych możliwości)?

 

Pozdrawiam

Aphar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zgodność z oryginałem?

Konkretnie Italerki nie widziałem na żywo, ale już ze Zvezdą (przepak tego modelu) miałem do czynienia. Jest daleki od ideału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd wybrała moja małżonka 12 lat temu ;) więc to jej należą się gratulacje .

 

Co do malowania, to w pudełku są dwie propozycje:

- pojazd malowany dark yellow z numerem bocznym 223, bez oznaczeń jednostki;

- pojazd malowany zgodnie ze schematem 'ambush', bez numeru i oznaczeń.

 

Każde z tych oznaczeń, odnosi się do innej wersji. Pierwszy do wersji późnej/późniejszej, z dwoma kołami metalowymi z każdej strony, trzema kółkami podtrzymującymi gąsienicę i zmienionym układem wydechowym (jak w pzkw IV J), i drugi do wersji wczesnej/wcześniejszej gdzie układ wydechowy jest typowy dla Pzkw IV, występują cztery kółka podtrzymujące i wszystkie koła jezdne mają gumowe bandarze (nie mam niestety dokumentacji pod ręką więc piszę to z pamięci).

 

Jak widać na obrazkach do wykonania wybrałem wersję późną, z trzema kółkami itd. Myślę, że będzie ją można wykonać tak jako ambush (np. z Arden) jak i w DarkYellow. Nie wysponuję niestety jakimiś konkretnymi przykładami/propozycjami. Może mi w tym pomożecie?

 

Już w trakcie prac znalazłem trochę zdjęć w necie, niestety większość z nich pokazuje wersje wcześniejsze (4 kółka) obłożone zimmeritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi w tym pomożecie?

Jagdpanzer IV L70 Späte w malowaniu typu Ambush i pochodzący z Arden, konkretnie z elitarnej 1. SS Pz. Div. Leibstandarte:

 

jgp4_ar.jpg

Źródło: Achtung-Panzer.

 

na www.missing-lynx.com jest wykonany ten pojazd z modelu dragona, dokładnie w tym malowaniu, więc radze przeglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.