Skocz do zawartości

1:35 USMC M4 Sherman (Italeri)


Monty

Rekomendowane odpowiedzi

dsc03241bz5.jpg

 

No to po inboksie pora na temat warsztatowy. Pierwsze klejenia, pierwsze pomyłki ale i niedopatrzenia producenta. Kilka zdjęć:

 

Tu wspomniany błąd producenta, jedna część była wybrakowana, musiałem z wykałaczki dorobić brakujący element:

dsc03251hs7.jpg

w2048.png

 

Po sklejeniu prawie całego układu jezdnego:

dsc03254bp7.jpg

w2048.png

 

Po częściowym malowaniu wraz z również częściowo sklejoną wanną (niepomalowaną oczywiście):

dsc03261sm7.jpg

w2048.png

dsc03256iy2.jpg

w2048.png

dsc03262mt0.jpg

w2048.png

 

Teraz zaopatrzę się w farby i w zależności od funduszy być może w blaszki (wczoraj miałem zamiar kupić jednak wszystkie modelarskie były pozamykane, co się dziwić w sumie) i zajmę się Shermanem w miarę kiedy będzie na to czas. Zapraszam do śledzenia tematu, gorzej jeśli będę bardzo kaleczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez walcze w tej chwili z tym Shermanem. troche denerwuje niedbale wykonanie, niestety przyzwyczailem sie do Tamki i Dragona.

 

kupilem blaszki Eduarda plus Friule, choc jak na Italeri gumiaki nie sa najgorsze. powodzenia, beda obserwowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejne kroki jakie poczyniłem w związku z Shermanem. To co zauważyłem przy składaniu tegoż modelu to straszna niedbałość producenta jak dobrze zauważyłeś adalek. Bardzo dużo elementów nie pasuje a niektórych nawet nie ma... Ale cóż, trzeba przeżyć.

 

Na początek mój pośpiech - przykleiłem układ jezdny po czym stwierdziłem, że go 'odkleję' i najpierw pomaluję wszystko... tak, wiem, głupota z mojej strony ale wszystko na szczęście wyszło w porządku.

 

dsc03423iw6.jpg

w2048.png

 

Tył kadłuba (niepomalowany):

 

dsc03422oa7.jpg

w2048.png

 

Przód (j.w.):

 

dsc03424lv3.jpg

w2048.png

 

Pomalowane gąski:

 

dsc03428lr7.jpg

w2048.png

 

Pomalowane wstępnie podwozie (2 warstwy):

 

dsc03431wj8.jpg

w2048.png

 

Pomalowany wstępnie kadłub (j.w.):

 

dsc03433an9.jpg

w2048.png

 

Podwozie sklejone:

 

dsc03436sy7.jpg

w2048.png

 

Kadłub z kilkoma szczegółami doklejonymi ale niemalowanymi, pomaluję jak wszystko będzie sklejone:

 

dsc03437ok2.jpg

w2048.png

 

Przód już po sklejeniu kadłuba do wanny:

 

dsc03440yg1.jpg

w2048.png

 

I to na razie by było tyle, obserwacje i wnioski?

1. będzie potrzeba trochę szpachli bo model pozostawia trochę do życzenia.

2. niestety będzie 'bezblaszkowy' w związku z moim brakiem funduszy. Ale czy to znaczy, że gorszy? Zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci nie malować modelu przed sklejeniem. Np. włazy i inne elementy doklejone do kadłuba lepiej malować w całości. Tak samo sklejona góra z dołem kadłuba. Teraz jak będziesz szpachlował to zniszczysz farbę i trzeba znowu malować, tak samo z plamami kleju.

Czyba za gęstą farba malujesz bo smugi zostawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.