GrzegorzM Posted March 21 Share Posted March 21 (edited) Wyj膮tkowo d艂ugo mi zesz艂o na tej budowie聽 i w艂a艣ciwie nie wiem dlaczego...ale do rzeczy. Kilka os贸b pyta艂o o spasowanie. Ja zwykle odpowiadam, 偶e to typowe Italeri, idealnie nie jest, ale poprawnie. Tylko ostatnio jedna rozmowa u艣wiadomi艂a mi, 偶e szybko zapominam, je艣li mia艂em problemy z modelem. Taka jaka艣 natura moja. Do tego to, co dla mnie jest ma艂ym problemem - dla kogo艣 mo偶e by膰 wi臋kszym. Zrobi艂em wi臋c rachunek sumienia: by艂y trudne momenty. Wewn臋trzny wiatrochron nie chcia艂 wpasowa膰 si臋 w zamkni臋te oszklenie, 艂atwiej zrobi膰 otwarte. Ko艂ki monta偶owe pylon贸w i zawias贸w dla klap maj膮 inny rozstaw ni偶 przeznaczone dla nich otwory monta偶owe. Najwi臋ksze wyzwanie to by艂o podwozie i za kr贸tkie si艂owniki, kt贸re 艣ci膮gaj膮 golenie do osi symetrii samolotu. Wszystkie te problemy mo偶na rozwi膮za膰, gdzie艣 przyci膮膰, gdzie艣 przyklei膰 inaczej ni偶 instrukcja przewiduje. Taki model dla kreatywnych;) S膮 te偶 zalety: bardzo podobaj膮 mi si臋 uchwyty monta偶owe, jakie znalaz艂em na zbiornikach paliwa. Te ich ob艂e kszta艂ty utrudniaj膮 zwykle czyste sklejenie element贸w, uchwyty bardzo usprawniaj膮 prac臋. Do jednego z trudniejszych malowa艅 znajdziecie w instrukcji szablony. I tradycyjnie dla ITALERI kalkomanie s膮 na wysokim poziomie. Malowanie farbami Gunze H12 z dodatkiem H54. Wyko艅czenie w po艂ysku, lakier Vallejo Gloss Poliurethane. D艂ugo zastanawia艂em si臋, czy w tym wypadku nie zrezygnowa膰 w og贸le z wash'a. W ko艅cu zrobi艂em tylko w miejscach, kt贸re wydawa艂y mi si臋 newralgiczne. To ju偶 wiem, 偶e nast臋pnym razem przy czarnym i b艂yszcz膮cym samolocie lepiej odpu艣ci膰. Edited March 21 by GrzegorzM 9 Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.