Skocz do zawartości

[RELACJA] Zdobyczny Kingtiger 1/76


szogun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to następny mój model po niezbyt udanym Spitfirerze w małej skali. Model firmy Fujimi w skali 1/76, na początek krótki in-box.

 

Pudełko

 

DSC_0232.jpg

 

Instrukcja

 

DSC_0236.jpg

 

Dwie przykładowe ramki

 

DSC_0235.jpg

 

Cały model będę chciał zrobić jako zdobyczny przewożony przez Brytyjskiego Scammla (nie jestem pewien tylko czy te pojazdy służyły w tych samych miejscach). Jak na razie problem przysporzyła mi tylko lewa część wanny która była lekko skoszona, ale już dałem sobie z nią radę. Przy okazji mam małą prośbę jeżeli ktoś miałby zdjęcia wnętrza tego czołgu byłbym wdzięczny za umieszczenie ich.

 

DSC_0213.jpg

 

DSC_0225.jpg

 

DSC_0224.jpg

 

DSC_0221.jpg

 

DSC_0219.jpg

 

DSC_0217.jpg

 

DSC_0212.jpg

 

I wstępne spasowanie górnej części

 

DSC_0227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzanie się górnej płyty jest winą zdjęcia, w rzeczywistości jest ona prostokątem. Nie jestem pewien co do udźwigu bo nigdzie nie ma informacji na temat Scammla, ale najwyżej postawie KT na ziemi.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten KT był malowany na zwykłą zieleń używaną przez amerykanów

 

kingtiger05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna aktualizacja, wnętrze kadłuba uważam już nareszcie za skończone (no może z wyjątkiem amunicji którą muszę jeszcze pomalować)

Ku mojemu zadowoleniu wszystko pasowało do siebie i nie znalazłem ani jednej nadlewki, zapraszam do zdjęć

 

4.jpg

 

3.jpg

 

2.jpg

 

1.jpg

 

6.jpg

 

I na koniec jeszcze zdjęcie z figurką czołgisty z Preisera (ręce jeszcze schną)

 

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dłuższej przerwie kolejna aktualizacja, temat zrobił się już monologiem ale kontynuuje swój "monolog". Całość wnętrza jeszcze czeka tylko na amunicję Zdjęcia nie są najlepszej jakości gdyż nie mam odpowiedniego obiektywu do robienia zdjęć takich drobinek, zapraszam do obejrzenia zdjęć

 

1-1.jpg

 

2-1.jpg

 

4-1.jpg

 

5-1.jpg

 

3-1.jpg

 

6-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zacieki z rdzy" zrobiłem kładąc dosyć grubą warstwę farby olejnej artystycznej koloru Umbra Naturalna, a potem mozolnie zdejmowałem patyczkami do uszu nadmiar - prosta metoda jak drut a daje fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja, pomalowałem już na kolor kamuflażu cały model, siatki są czarne ale potem będą potraktowane suchym pędzlem, karabinku jeszcze nie wkleiłem, tak samo jak całości ekwipunku. Zapraszam do zdjęć

 

DSC_0294.jpg

 

DSC_0296.jpg

 

DSC_0302.jpg

 

DSC_0320.jpg

 

DSC_0313.jpg

 

DSC_0314.jpg

 

DSC_0316.jpg

 

DSC_0319.jpg

 

DSC_0331.jpg

 

DSC_0333.jpg

 

DSC_0345.jpg

 

DSC_0349.jpg

 

 

Całość będzie tak jak tutaj widać "nieposklejana"

 

DSC_0326.jpg

 

DSC_0327.jpg

 

 

 

I kółka, już pomalowane, na zdjęcia po jednym z każdego rodzaju

 

DSC_0350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dosyć długiej przerwie wstawiam fotki prawie ukończonego KT. Od ostatniego razu dodałem ekwipunek i kalki. Trochę pobawiłem się z płukanką i olejami, zrobiłem odpryski farby i to na razie tyle. Ekwipunek jeszcze będzie poprawiany metalizerem (metalowe części), a cały model przetarty lekko pastelą i zastanawiam się czy zrobić na nim grudki błota czy tylko go "przykurzyć" pastelami.

 

100_4854.jpg

 

100_4863.jpg

 

4-2.jpg

 

3-2.jpg

 

2-2.jpg

 

100_4861.jpg

 

100_4858.jpg

 

1-2.jpg

 

100_4842.jpg

 

100_4846.jpg

 

100_4850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.