Skocz do zawartości

Cromwell Mk.IV - Tamiya - 1:35


m1013

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, jeszcze jedno pytanie: jak były spawane do pancerza ogniwa gąsienic? Z kłami prowadzącymi (zębami czy jak tam to się zwie...) czy je obcinali? Bo szczególnie na wieży wyglądają na tak blisko pancerza, jakby bez kłów właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, skopiowałem sobie koło jezdne ze starego Cromwella z Accurate Armour, odlałem i później sam robiłem zapasowe koło.

Wtedy kiedy robiłem swego Cromwella nie było jeszcze tych kół z Ultracast a.

Ciekawe ile jest tych kół w zestawie Ultracast ?.

 

Odnośnie gąsienic na wieży.

Były przyspawane za zęby prowadzące gąsienice.

Najprawdopodobniej częściowo zęby prowadzące mogły być ścinane i przyspawane do pancerza.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jest tych kół w zestawie Ultracast ?.

Całe dwie sztuki...

 

Najprawdopodobniej częściowo zęby prowadzące mogły być ścinane i przyspawane do pancerza.

No właśnie, o ile na przedniej części wanny i wieży wyglądają na spawane z zębami, to jednak na bokach wieży wydaje mi się, że mają ścięte zęby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

 

Good friend zwrócił mi uwage na jedną rzecz.

Ugięcie zawieszenie tego Cromwella. Dodatkowe gąsienice troszkę ważą.

 

Na zdjęciach widać że zawieszenie jest mocno ugięte, a górny bieg gąsienicy idzie prawie w pionie.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę czasu minęło, ale o czas właśnie ostatnio jakoś trudno... Ale prace nad wnętrzem odrobinę drgnęły. Dotarła też przeróbka na kadłub F z Accurate Armour. Przedział silnikowy jako tako poskładany, przedział załogi otrzymał poprawione grodzie wraz z ceownikami. Będą jeszcze nity.

 

Cromwell22.jpg

Cromwell17.jpg

Cromwell18.jpg

Cromwell19.jpg

 

W wieży też trochę zaczęło się dziać, ale musiałem ją rozmontować, co po sklejeniu Tamiya Extra Thin Cement nie jest takie łatwe...

Cromwell20.jpg

Cromwell21.jpg

 

Z Ultracasta dotarło też trochę gratów. Koła zapasowe:

Cromwell23.jpg

 

hełmy RAC:

Cromwell24.jpg

 

i załoga:

Cromwell25.jpg

Cromwell26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Szara rzeczywistość zwyciężyła, więc nie miałem wiele czasu przez ostatni rok dla modeli. Ale cokolwiek się działo. Dorzucam więc ślamazarny postęp prac przy Cromwellu:

 

pojawiły się pierwsze ogniwa na wieży i deck F w sumie gotowy:

Cromwell27.jpg

 

zawieszenie zostało obniżone:

Cromwell28.jpg

 

we wnętrzu wieży zadziało się też niewiele, doszły śruby i trochę okablowania:

Cromwell29.jpg

 

Teraz czeka mnie walka z pokrywami silnika (Accurate Armour), postanowiłem, że najpierw dokończę go jednak z zewnątrz, wnętrze zostawię sobie na bardzo trudny deser...

 

Mam nadzieję, że teraz trochę przyspieszę, bo w takim tempie to może skończę go za 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.