Skocz do zawartości

Pytanie - USS Mobile Bay


Marek44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu Shanghai Dragon 1013 USS Mobile Bay. Ze względu na to, że jest to mój pierwszy okręt w tej skali (preferuje mniejsze) pytam szanowną brać sklejaczy okrętów jakie zestawy dodatków będę do niego dobre. Poniżej daję listę dodatków, które uznałem za odpowiednie. Jeśli ktoś sklejał ten model to bardzo bym prosil o weryfikację mojej listy.

 

Kalki:

Gold Medal Models GMM351D US Naval Ship Decal Set

 

Żywica:

Veteran Models VTM3507 US Navy 5"Single Gun Mount, MK.45

Veteran Models VTM3509 US Navy SH-60 Seahawk Helos

Veteran Models VTM3504 US Navy Harpoon Launchers Mk.141

Veteran Models VTM3503 US Navy Phalanx (CIWS)

Veteran Models VTM3511 US Navy RIB & Personnel Boats

Veteran Models VTM3510 US Navy SLQ-32 ECM & SRBOC Chaff Launchers

Veteran Models VTM3512 US Navy Torpedo Launchers & Chain Guns

 

Blachy:

Gold Medal Models GMM3512 Modern US Navy Set

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambitny plan, moje zdanie co do niego:

Kalki:

Gold Medal Models GMM351D US Naval Ship Decal Set

jeśli nie chce się Tobie malować, to kalka przyda się chociażby do stref VREP

Żywica:

Veteran Models VTM3507 US Navy 5"Single Gun Mount, MK.45

wieża trochę ma powalone proporcje, co prawda wizualnie wygląda lepiej niż plastikowa ale można się zastanowić nad tym punktem, co byś nie wybrał to przydadzą się Tobie metalowe lufki Master (użyłem takich do Veterana w swoim Radfordzie)

Veteran Models VTM3503 US Navy Phalanx (CIWS)

Veteran Models VTM3510 US Navy SLQ-32 ECM & SRBOC Chaff Launchers

Veteran Models VTM3512 US Navy Torpedo Launchers & Chain Guns

to na pewno pomoże, szczególnie Phalanx'y są dużo lepsze

pozostałe gadżety warto się zastanowić czy z wykorzystaniem blaszki nie da się ich zakupu pominąć

Blachy:

Gold Medal Models GMM3512 Modern US Navy Set

na Twoim miejscu bardziej brałbym pod uwagę blaszkę WEM PE 3552 1/350 TICONDEROGA CLASS - więcej z niej wyciśniesz

zwróć uwagę, że na GMM masz relingi o sporym rozstawie słupków, miejscami pewnie większym niż do miejsc, w których będziesz potrzebował relingów, poza tym masz siatki wokół lądowiska, drabinki i łańcuch, które także znajdziesz na blaszce WEM, plusem są anteny drobnych radarów, śruby, drzwi i koła ratunkowe... ale za to na blaszce WEM masz dużo więcej przydatnych rzeczy - to moje zdanie, gdybym miał kupić tylko jedną to w tym przypadku wybrałbym WEM

 

istnieje jeszcze blaszka Flagship Models FM 350-1 Spruance/Kidd/Ticonderoga Super Set

 

czekam z niecierpliwością na start, po doświadczeniach z Radfordem (jeszcze nie skończony) za swojego Tico raczej nieprędko się wezmę

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.