Jump to content

Czy ktoś wie jak można zrobić reling w skali 1:400 ?


Witek613
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich modelarzy Mam problem natury technicznej ,chciałbym zrobić reling w modelu u-boota w skali 1:400 i nie tylko.. W modelach hellerowskich w tej skali ,w zestawach jest reling ale ma wygląd cokolwiek pancerny.. I nie nadaje się za bardzo do wykorzystania Czy ktoś wie jak można by go wykonać? Wyłączając oczywiście blachy fototrawione.

P.S. "w okrętach" jestem nowy ,dotąd tylko latadła i pancerki

Link to comment
Share on other sites

Relingi w tej skali można zrobić na dwa sposoby.

 

Najpierw prostszy: wzór relingów rysujesz sobie w corelu i potem drukujesz go na foli, wycinasz i przyklejasz na styk do modelu, zagwarantuje to że reling będzie na pewno prosty i dopiero jak mu się bliżej przyjrzeć to będzie widać że to folia.

 

Drugi sposób jest bardziej pracochłonny: musisz nawiercić w pokładzie dziurki pod słupki, same słupki (drut grubości 0,1-0,3) ucinasz trochę dłuższe niż mają być i malujesz na odpowiedni kolor, potem wklejasz w pokład. Musisz uważać żeby wszystkie były w jednej płaszczyźnie. Następnie musisz je przyciąć na jednakową wysokość, najlepiej zrobić to nożyczkami do paznokci, na słupek wkładasz rurkę o średnicy słupka i wysokości takiej jak ma być reling (ok. 2mm), to co wystaje obcinasz. Poprzeczki można zrobić z nici nylonowej z pończoch albo bardzo cienkiego drutu z cewek. Górna poprzeczka mus być przyklejona do wszystkich słupków, środkowe można przyklejać tylko co któryś słupek, będą się trzymać jeszcze na farbie. Żeby był równo poprzeczkę przyklej na początku do pierwszego i ostatniego słupka a potem środkowe. Na koniec malujesz. W miejscach gdzie reling idzie po łuku (np na kiosku) możesz go skleić na szablonie z ramki i gotowy przykleić do modelu.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje ,zaryzukuje w praktyce wypróbować od razu drugą metodę (ambicja:)) Jeśli coś z tego wyjdzie to z pewnością pokażę to na forum. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.