Skocz do zawartości

Pzkpfw IV Ausf. F1/F2


Jumo

Rekomendowane odpowiedzi

Udałem się ostatnio do "modelarskiego" celem nabycia tylko jednej jedynej farbki pactrowej koloru czerwonego ponieważ takowej potrzebowałem .

Oczywiście nie skończyło się na tym.........jak zwykle .

Gdy rzuciłem okiem na półeczki zastawione modelami , miła pani powiedziała o a niech pan spojrzy ITALERI staniało promocja taka ......no i stało się ......

 

 

[9a233a0e015ed7c2.jpg

 

I tutaj prośba do kolegów specjalistów od PZIV , jakiekolwiek rady które pozwolą stworzyć z tego czegoś czwórkę F1 mile widziane .

Zamierzam dokupić zestaw blaszek abera i lufkę , ale na tym koniec ....

Wyniki mojej walki postaram się na bierząco relacjonowac.

A na razie poproszę o kwity co tym modelu może być spaprane , sam już widzę że tył wieży cuś tak troszku dziwny ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojej relacji.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11582

 

Buduję ten sam model... Niestety nie mam za dużo czasu, więc idzie mi bardzo powoli. Pewnie szybko mnie prześcigniesz. Ale do tego etapu pokazałem, także dzięki pomocy kolegów, co należy pozmieniać w tym modelu.

 

Ponadto musisz się zastanowić, którą wersję będziesz budował. Jeżeli F1 (F) to trzeba wymienić płyty nadsilnikowe, bo w modelu jest późniejszy typ :/

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne Radku , miałem najpierw użyć funkcji szukaj na forum .

Nie obawiaj się nie będę pierwszy jest do skonczenia zaczęty sdek z dragona (malowanie ) i Challenger z tej samej firmy (ogólna wykończeniówka ). Więc spoko poza tym czekam na blaszki i lufkę .

Dziekuję Ci za szybką odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by również wymienić gąski, bo w zestawie nieciekawe gumy, poza tym blaszki i lufka o których wspomniałeś, jak najbardziej wskazane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam szanownych kolegów , po długiej walce z wiadomym sklepem udało w końcu skompletować części do projektu .

Blaszki Aber super lufa Jordi taka sobie ale ujdzie w tłoku.

Projekt i wątek warsztatowy uważam więc oficjanie za otwarty oto wyniki pierwszych dni pracy .

Na poczatek lajtowo skleiłem sobie wannę z kółkami pilnik był w roboscie bo ślady łączenia form psuły ogólna wizję :

 

90036b4e03ffdaedm.jpg

 

Potem nadszedł czas na inicjację przygotowanie tłumika do uzbrojenia blaszkami :

 

9b46e9408846955am.jpg

 

Pacjent gotowy do przeszczepu :

 

1fa740aefcb6997fm.jpg

 

Lutowanie blaszek :

 

bc47ef83056111f2m.jpg

 

Udało mi się zakupić wygodną lutownicę z oferty Lidl-a serdecznie polecam

 

Tutaj przymiarka na "sucho " gotowego tłumika :

 

55ec5f7a1798f6a7m.jpg

 

To tak ogólnie na tyle , w sprawie tłumika została do zrobienia faktura i odłożenie go do pudełka .

Nastepnym krokiem będzie walka z tylnią płytą , trzeba usunąc ślady wypychaczy oraz elementy które zostaną zastąpione blaszkami Abera.

W związku z tym mam pytanko czy po usunięciu elementów zaznaczonych na zdjęciu będę miał do czego przymocować osie kół napinających, mam w tym temacie koncepcję boję się jednak że podchodzę zwierza od tylca . Gdyby któryś z kolegów robił już taki manewr to proszę o podpowiedź , instrukcja abera jest bardzo tajemnicza w tym temacie , stosowne zdjęcie :

 

a76288b6d0948d90m.jpg

 

 

No cóż to narazie tyle ,myślę Radku że możesz być spokojny , nie będziemy się ścigać wkładaj koszulkę lidera ;) wolno mi idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to pora na mały "apdejt" :

 

365c0b0b3b929d09m.jpg

 

Po długiej walce tylnia płyta wygląda jak wyżej wymęczone blachy abera coś od siebie i już . Faktura na tłumiku robiona Sufracer-em 500.

Na tym zdjęciu ujrzałem paskudne slady po wypychaczach w dolnej części płyty łapy mi opadły ,jak to tam wyszlifować skubani makaroniarze. Ale nic coś pomyślimy .

Teraz czas zabrać się za błotniki .....

Na koniec krótkiej relacji zdjęcie przymiarki do wanny , wydaje się ze nie jest źle :

 

11782e0403b3e295m.jpg

 

Pozdrawiam kolegów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam szanowne grono , troszkę czasu zleciało od ostatniego postu .

Walka z Italierką trwa , pierwsza styczność z tak duża ilością blach dała mi popalić , ale za to model zaczyna już jakoś wyglądać .

Zostało uzbrojenie wieży w działo oraz wanny w błotniki ,zabieram się własnie za ich lutowanie ...Boże miej mnie w swojej opiece !

Musze powiedzieć że model mnie zaskoczył pozytywnie bardzo Tamiya toto nie jest ale skleja się bardzo dobrze z minimalnym użyciem wypełniaczy . Czekam teraz na przesyłkę z m-zone będzie tam cuś do wiercenia i do zmywania cjanoakrylu więc czwóreczka będzie dopieszczana .

Poprosze o opinię na temat moich postępów jeśli koledzy będa tak łaskawi .

Jak zwykle jakość zdjęć nie powala ale cóż przepraszam .

 

 

HPIM1764.jpg

HPIM1768.jpg

HPIM1770.jpg

HPIM1771.jpg

HPIM1785.jpg

HPIM1786.jpg

HPIM1788.jpg

HPIM1790.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.