Skocz do zawartości

Volvo FH 12 420 "PEKAES"


Mihu'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Jako że rozpoczynam budowę swojego kolejnego modelu.Postanowiłem zrobić relację z budowy.

Model planuje skończyć do MTM bo chciał bym go tam zaprezętować

 

Pojazd na którym będę się wzorował :

 

Ci%C4%99%C5%BCar%C3%B3wka-Pekaes.jpg

 

źródło: www.wagaciezka.com

 

A tu model, który będzie bazą pod mojego żółtka

 

volvo.jpg

 

P.S Wielkie dzieki truckman za zrobienie kalk na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia życzę Zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie Relacje na pewno będę śledził bacznie Tak więc pozostało czekać na pierwsze fotki z budowy

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobra pytanie - prosto z pudła, czy inwencja twórcza?
Napewno okabluje ramę, zmienie zawieszenie z tyłu na poduchy, zrobie okrągły zbiornik i planuje jeszcze zmienić piasty na volvo-skie. A co z tego wyjdzie to zobaczymy .

 

Z jakiego materiału najlepiej wykonać zbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja też kolego robie volvo z pekaesu tylko nowe

 

A zna ktoś takie przysłowie

Zółty jak słonceczarny jak pies to zapierdziela pekaes

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółty jak pies czarny jak słonce to zapierdziela pekaes

 

A to nie było czasem żółty jak słońce czarny jak pies to zapierdziela pekaes bo to twoje trochę bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie Co do zbiornika - myślę, że dobra będzie rurka pcv o odpowiedniej średnicy, a boki z polistyrenu, lub czegoś podobnego. Całość ładnie oszlifować, wykończyć, opaski można wykonać z cieniutkiej blachy i tym podobne kombinacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zbiorników myślę że z jakiegoś amerykańca da rade wsadzić .A jak nie to na pewno w jakimś sklepie budowlanym coś znajdziesz

 

 

P.S. Co do tych rymowanek Ja znam jeszcze takie coś :

 

"Czy jest ciepło,czy jest deszcz ,zpier**** PEKAES

Można takie ''rymowanki'' w nieskończoność układać

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrągły zbiornik jest w akcesoriach do trucków i wydaje mi się że świetnie pasuje do Volv
Raczej nie

 

Raczej tak ale ....

Italeri%20720.jpg

 

Zielon w rogu on ma 18 mm średnicy - mało jak na taki bak do euro camiona. To jes raczej zbiornik na ropę do chłodni - standard z italeri nie ma czegoś takiego, a to właśnie tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że zbionik zrobię z polistyrenu boki z 1mm a ściane z 0.25mm.

 

Wczoraj wziołem się od roboty skleiłem silnik, dzisiaj mam w planach go pomalować. Malował będę spreyem więc dokleiłem cały osprzet do niego żeby nie mieć później problemu z doklejeniem a po wyschnieciu spreju pomaluje filry itp. pędzelkiem

 

A ty fota gotowego do malowania.

silnik-%281%29.jpg

 

W ramie powklejałem poprzeczki i przerobiłem zawieszenie z resorów na poduchy Myślałem że bedzie to łatwiejsze a siedziłem przy tym 3 godziny A wygąda to tak:

zawiecha-2.jpg

zawiecha-3.jpg

zAWICHA-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.