Skocz do zawartości

North American P-51D Mustang 1:24 Airfix


igi

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę Lucasa wstawiam mego Mustanga, który jest już mniejwięcej w połowie Pierwszy mój wątek warsztatowy i proszę u wyrozumiałość, bo nie jestem dobrym modelarzem Model idzie mi strasznie wolno(szkoła i czasami mam go dość-robie sobie przerwy).

 

Fotki na dole przedstawiają wybrane malowanie i fotki modeliku w obecnym stanie

 

919951438e0468ffm.jpg

 

00f2ce3da423882am.jpg

 

a97671e5bc8b9e98m.jpg

 

802a6f3c232caec2m.jpg

 

aaf534208104cbbdm.jpg

 

1de7bc0b0bfe333am.jpg

 

Pzdr. Igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty, bardzo fajnie się prezentuje A da się wyciągnąć figurkę? Bo przydałoby się ją nieco wycieniować. Poza tym extra, ciekaw jestem jak poradzisz sobie z wnękami, których nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Właśnie się nie da...ostatnio w ogóle ją znalazłem i pomalowałem dużo lepiej niż było wcześnie(model zacząłem ponad rok temu i ostatnio go z szuflady wyciągnąłem ) ledwo ją włożyłem i przyklejiłem mocno...rzeczywiście troszke sztucznie wygląda... Myślę, żeby mu coś przy twarzy pomajsterkować, ale nie znam się kompletnie na brudzeniu (cieniowanie, zacieki, osmolenia itd.) i nigdy mi to nie wychodziło Może komuś chce się zrobić szybki kursik lub dać jakiś link na temat cieniowania?

Zrobiłem malutkie postępy Pomalowałem części na kolor aluminiowy i nie wiem dlaczego ze szlifowaniem zajęło mi to ponad 1,5 godziny

 

c3f187cbafea10b4m.jpg

 

Musze sobie wreszcie kupić tą miniszlifierkę. Niestety części Airfixa to porażka, wystarczy chociaż by spojżeć na klapy podwozia I dużo tych kułeczek(nie pamiętam jak to się nazywało), starałem się je wyszlifować, ale nie widać efektu.

Mam pytanko na temat wydechów. Powinny być rdzawe czy aluminiowe? Na nowoczesnych zdjęciach są chromowe/aluminiowe, a w instrukcji mam pomalować wydechy na rdzawy...

Apropo wnęk to zastanawiam się cały czas nad tym. Mam dylemat jak to zrobić Pisałem do Pana Andrzeja i chyba spróbuje tak jak on, czyli powycinać te podłużnice i wręgi z płytki polisterynowej i powinno być git

 

Sorry za składnie i za to, że się tak rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.