Jump to content

Gaz AAA - po renowacji.

Bushi
 Share

Recommended Posts

Witam

Parę ładnych lat temu skleiłem model Gaza AAA w wersji airfield starter. Model wyprodukowała firma UM. Skala 1/72.

Pojazd nie wyszedł zbyt dobrze, trafił więc do „pudła zapomnienia” na jakieś 5-6 lat a może i więcej.

Ostatnio podczas robienia porządków pudło ze starymi modelami trafiło ponownie w moje rączki.

Postanowiłem odrestaurować starego „Gazika”.

Pewnych rzeczy typu krzywe koła czy zabrudzone szybki nie dało się przywrócić do normy...,

ale miałem dużą frajdę przy malowaniu aerkiem i testowaniu kilku nowych specyfików chemicznych.

Jak wyszła renowacja widać na fotkach poniżej.

Brakuje mi niestety fotek sprzed odrestaurowania modelu, ale zapewniam, was że nie było co oglądać .

8-12.jpg

th_10-5.jpg th_11-4.jpg th_12-3.jpg

th_9-8.jpg th_1-38.jpg th_2-36.jpg

th_3-34.jpg th_4-32.jpg th_5-27.jpg

th_6-21.jpg th_9-7.jpg

Pozdrawiam

Michał

Koła faktycznie trochę za bardzo w śniegu, ja osobiście bym uwalił w błocie. Tylne koła są tak zlepione w tym śniegu że nie widać by były podwójne lecz jedno szerokie. Mi się również nie podoba ta część między przednimi błotnikami łącząca reflektory jest nie w skalę za duża, mogłeś zrobić z drucika i chyba felgi nie są pomalowane, widać kolor plastiku? Obicia białego kamo na drzwiach na około gwiazdy jakieś nie realistyczne. Śnieg to soda, czy inny specyfik? Ogólnie po mimo niedociągnięć model na +

W mój gust gdzieniegdzie ilość i ułożenie śniegu nie trafiają.

Natomiast podobają mi się obtarcia białej farby do zielonego kamuflażu.

Czy robiłeś to skalpelem? Czy też pędzelkiem?