Skocz do zawartości

Wellington Mk Ic Trumpeter 1/72


hanadam

Rekomendowane odpowiedzi

Równolegle do Pacyfiku rozpoczynam dziś budowę Wellingtona z Trumpka. Model robiony będzie na zamówienie dlatego odejdę nim troszkę od mojej 1/48. Wypraski wygladają na przyzwoite - wiem można się czepiać kratownicy na skrzydłach, ale na dobrą sprawę nawet najdelikatniejsze linie podziałowe w modelach 1/72 też w przełozeniu na oryginalny samolot byłyby zbyt duże.

Na początek In-box i jedno małe pytanko: Jak Wellingtony wygladały kolorystycznie wewnątrz? Instrukcja chce żebym pomalował wszystko na czarno (kabina, wnętrze kadłuba) lub srebrno (komora bombowa, podwozie) Google mi nie pomogły więc mam zagwozdkę...

5628ff1328389f15med.jpg

666c7d570052a6bamed.jpg

28de14394329d1e4med.jpg

b5ae10bda2946c1amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa Towarzysze...

Osoba dla której miałem sklejac się rozmyśliła i zabrała model..

A już się mentalnie przygotowałem do robótki... cóż.. będzie więcej czasu i energii dla Avengera

A moderatora proszę o przerzucenie wątku do In-Boxów - bo warsztatu z tego już nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalnie kwalifikuje się pod Nadzwyczajną Komisję do Walki z Kontrrewolucją

Uprzedziłeś tego zawodnika, co my z takimi robimy?

 

Tak dla ukojenia nerwów powiedz przynajmniej, jakie wykonanie tych wyprasek (bo z Trumpkiem to różnie-różniście bywa) i czy połówki kadłuba po "wewnętrznej" stronie też mają tę geodetyczną kratownicę, jaką widać w miejscu okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga chwale sie!!!! mam takiego samego w skali1:48!!!!!! piekna maszyna, czeka na swoja kolejke, bedzie albo przed albo po Ju52. a moze ustrzele jeszcze Condora..... takie marzenia scietej glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy połówki kadłuba po "wewnętrznej" stronie też mają tę geodetyczną kratownicę, jaką widać w miejscu okien?

 

Tak, piękna kratownica w całym kadłubie.

 

Model dała mi do sklejenia pewna kobitka (dla męża na urodziny miał być) ale pół godziny po moim wrzuceniu fotek tutaj zadzwoniła, ze jednak woli żeby sklejony model nie jeździł przez pół Polski tylko znalazła jakąś modelarnię w swoim mieście w której jej go zmontują. Aż strach pomysleć czy przypadkiem jakiś dziesięciolatek nie będzie się na nim uczył (nie wklei połowy części i pomaluje byle jak pędzlem....eeehhhh...)

A sam kobitkę namawiałem, zeby Trumpka kupiła a nie Airfixa czy Matchboxa to będzie sliczny modelik na regał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.