Skocz do zawartości

Kolorowe lotnictwo USA z lat 30-tych


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdoberek!!

No i kolejny modelik skonczony

Tym razem jest to samolot myśliwski z lat 30 tych używanych w Armi USA Boeing P-12 E w skali nietypowej jak dla mnie 1:32 z firmy Minicraft Hasegawa.Okres ten w lotnictwie USA jest troche taki cyrkowy ze wzgledu na specyficzne malowanie ,bardzo kolorowe ,ale przez to ładne i ciekawe.

A wracając do modelu ,Robiny prosto z pudelka ,.Jak na wiek wyprasek prezentuje sie nawet dobrze .Jedynie co nie doklejalem to bomby pod skrzydlami.Wydają mi się jakieś niemiarowe (lepiej nie kleić niż zepsuć wyglad modelu

A jeszcze jedno ,nie ktorym moze wydawać sie ten model za blyszczący ,Ale niestety w tym okresie malowano takimi farbami czyli FS z jedynką na przodzie co oznacza farbę blyszcząca

P7110072.jpg

P7110073.jpg

P7110074.jpg

P7110076.jpg

P7110077.jpg

P7110078.jpg

P7110079.jpg

P7110080.jpg

P7110081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kadłub powinien być matowy a skrzydełka błyszczące i czy śmigło od tyłu nie powinno być czarne ?

 

Samolot był kryty płótnem i miał klasyczny amerykański kamuflaż (Olive Drab FS30118) wzorowany na brytyjskim z I wojny światowej.

 

Ponieważ w latach międzywojennych amerykanom nic nie zagrażało a jedyne straty jakie mieli to w wyniku wypadków w odległych i niedostępnych terenach Ameryki, skrzydła i stateczniki malowano za żółto (Yellow FS13432) aby łatwiej znaleźć rozbitka.

 

No dobra tyle komunałów, ty zapewne to wszystko wiesz, ale czasem ktoś kto to czyta może nie znać genezy pstrokacizny amerykańskiej.

 

Modelik jest super, (tak jak wszystkie inne jakie prezentowałeś) marzę o takim, ale jak się w sobie zbiore to coś zrobię.

Nieźle by wyglądał w zestawiniu z późniejszym malowaniem samolotów morskich, czyli z niebieskim kadłubem.

boeing_p-26a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kadłub powinien być matowy a skrzydełka błyszczące i czy śmigło od tyłu nie powinno być czarne ?

 

Samolot był kryty płótnem i miał klasyczny amerykański kamuflaż (Olive Drab FS30118) wzorowany na brytyjskim z I wojny światowej.

 

Ponieważ w latach międzywojennych amerykanom nic nie zagrażało a jedyne straty jakie mieli to w wyniku wypadków w odległych i niedostępnych terenach Ameryki, skrzydła i stateczniki malowano za żółto (Yellow FS13432) aby łatwiej znaleźć rozbitka.

 

No dobra tyle komunałów, ty zapewne to wszystko wiesz, ale czasem ktoś kto to czyta może nie znać genezy pstrokacizny amerykańskiej.

 

Modelik jest super, (tak jak wszystkie inne jakie prezentowałeś) marzę o takim, ale jak się w sobie zbiore to coś zrobię.

Nieźle by wyglądał w zestawiniu z późniejszym malowaniem samolotów morskich, czyli z niebieskim kadłubem.

boeing_p-26a.jpg

 

W instrukcji byl oliv drab FS 14087 (tak jak pisałem 1 to kolor blyszczący w FS ale to nie ważne

Co do modelu morskiego to oczywiście będzie tylko że z kadlubem szarym ,skrzydlo gorne żółte reszta srebrna a statecznik poziomy i pionowy albo bialy albo czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.