Skocz do zawartości

[IN-BOX] Kenworth W900 Aerodyne Monogram 1:16


koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długich oczekiwaniach wreszcie przybył do mnie ten oto modelik.

Korzystając z wolnego weekendu przygotowałem niniejszego in-box’a.

 

Model jest datowany na 1982 rok i niestety na niektórych częściach widać ten upływ czasu, ale myślę, że przy odpowiednim nakładzie pracy uda się coś ciekawego z tego wyciągnąć.

Ogólnie jednak, poza kilkoma wyjątkami, jakość wyprasek wygląda przyjaźnie. Więcej będzie na pewno wiadomo podczas samej budowy. Natomiast model absolutnie powala swoją wielkością!

Jedziemy z fotkami:

 

Pudełko

01.JPG

 

Ramki z częściami

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

07.JPG

08.JPG

 

Części chromowane (jakość całkiem niezła, ale niektóre części mają skazy, więc pewnie wszystkie pójdą do DOTa i będą malowane, żeby uniknąć różnic)

09.JPG

10.JPG

11.JPG

Pozostałe części, które powypadały z ramek

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

 

Przednia szyba – tu niestety widać, że dość mocno sfatygowana

16.JPG

 

Reszta “szkła”

17.JPG

 

Szyby do sleepera, fabrycznie przyciemniane

18.JPG

 

Kasta

19.JPG

20.JPG

21.JPG

 

Wnętrze. To chyba najgorzej zrobiony element. Nie wiem czy to wina odlewu producenta, czy podczas gdy model leżał u poprzedniego właściciela coś takiego się zrobiło, ale przyznam, że wygląda to co najmniej dziwnie. Chodzi o dwa nadlewy (?) na tylnej ścianie kabiny po obu stronach przejścia do sleepera. Wygląda jakby były to odciski części bieżnika opon lub czegoś takiego. Z tym będzie chyba najwięcej roboty.

22.JPG

 

Oponki

23.JPG

 

Kalka

24.JPG

 

Instrukcja

25.JPG

 

Kilka zbliżeń szczegółów – myślę, że nie jest źle (najfajniejsze jest CB radio )

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

 

I parę fotek na smaczek, czyli porównanie 1:16 do 1:24

30.JPG

31.JPG

32.JPG

 

Warto było czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzym !!! Fajny Ken .

To powiedz ile Cię wyniósł taki zakup,w ogóle cała ta operacja ze sprowadzania ze Stanów ? Przednia szyba strasznie "zmęczona" i te ślady po wypychaczach ...

 

No to powodzenia ,czekam aż wyląduje na warsztat

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem wyniosła mnie ta frajda 230$ z czego 65$ to koszty przesyłki.

Mój ogromny fart w tym, że paczka nie trafiła na cło, bo jeszcze dobre "parę" złotych bym musiał dorzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.