Skocz do zawartości

Trumpeter Morser Karl Gerat 1:35


Montano

Rekomendowane odpowiedzi

Peter, czy ten model jest az tak skomplikowany? I jeszcze jedno który model Trumpetera będzie odpowiedni do takiej dioramy, bo jest ich kilka i niektore mają w zestawie dodany system transportu kolejowego i nie wiem czy mozna wykonac jedynie model w trakcie transportu czy tez mozna zbudowac go w trakcie ładowania i walki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o to, że skomplikowany, choć też. Ale głównie o to że przy małym doświadczeniu jest to w sumie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Po pierwsze to są duże bydlaki i do ich malowania to już tylko aero, pędzlowanie i to jeszcze z małym doświadczeniem to marnotrawienie: modelu czasu i pieniędzy.

Mam około 30 modeli różnych (każdy malowany pędzlem) i w życiu nie wziąłbym się za coś takiego, bo wiem, że to przerasta moje umiejętności.

Połóż więc pomysł tej dioramy na półkę i sięgnij po niego za parę lat jak przybędzie Ci doświadczenia i kupisz może aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba której nie da się wybić z głowy takich pomysłów?

To najpierw nabierz doświadczenie i dopiero kup, bo nie wiesz czy do perfekcji dojdziesz w 5 czy 50 modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pustynnego - moja ulubiona arena.

Tylko teraz pojawia się następny problem, zrobić dioramę też nie łatwo. XD

Może najpierw kup sobie jakiegoś ładnego revella itp. podstawka? zacznij od zwykłego eksperymentowania, jakaś polna droga, potem coś więcej potem jeszcze coś lepszego i w końcu dojdziesz do ładnej dioramki na którą warto postawić model.

 

P.S. co do artylerii to się nie znam, ale na początek radze coś taniego nie patrząc na jego wierność prawdziwej

 

Tu jest pare rur:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=112999

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=998192

 

Tu taka Revellowska, droższa i wymagająca za pewnę więcej wprawy:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1009855

 

Możesz pokazać jak wyglądają twoje ostatnie modele?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montano zgadzam się z Krzyśkiem. Zacznij najpierw eksperymentować. Sam w swoim życiu modelarskim podjąłem się próbom zrobienia podstawki. Było ich 4 lub 5 (dokładnie nie pamiętam) i tylko jedna z nich spełniała warunki mojego zadowolenia. Tylko ta jedna, bo nie musiałem robić żadnej roślinności czy innej natury lecz same gruzy. W tej chwili pracuję nad dwoma podstawkami, jedna to polna droga, druga to mini pobojowisko. Więc co do podstawki lepiej najpierw dużo poczytać itp. Co do modeli. Ta armata Italeri w skali 1/35, sam mam ten model na sumieniu, mi nie wyszedł, chociaż w budowie nie jest taki trudny, więc mogę spokojnie Ci go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki, dzięki za wszelkie rady i doprowadzenie mojego myślenia do "pionu" . A co do ceny to te modele trupetera chciałem kupic w hobbyeasy a tam wychodzi znacznie taniej:).narazie kończe wczesnego tygrysa:) a nastepny model zobaczymy jaki będzie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a pokazałeś już jakiś model na forum? Może wszyscy wcześniej się mylą a twój 4 model wygląda jak mój 50 bo masz talent w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.