Skocz do zawartości

[Relacja] Scania 143M


Łukasz_G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jest to moja pierwsza relacja na waszym forum, więc wybaczcie mi błędy.

 

Więc postanowiłem sklejać model Scanii 143M dłużycy z wózkiem kłonicowym nakładanym na siebie.

Strasznie się nakręciłem na ten sprzęcior i postanowiłem sobie coś takiego stworzyć

 

Dawcą jest w rzeczy samej Scania 143R Wracker Truck z Italieri.

Muszę przyznać że model jest bardzo sympatyczny i przygotowany na wiele zmian co bardzo mnie ucieszyło.

Co do zmian jakie będę musiał zastosować to niska kabina i zmienić tylne zawieszenie z napędem na obie osie a jak wiemy w tym modelu napędzana jest jedna oś a druga jest wleczna na wahaczach.

 

Pora na zdjęcia, model na pracowni:D

 

64b09e1347fe8c94m.jpg

 

co prawda pudełko niedługo było by większe od warsztatu ale jakoś sobie poradzę

 

Na malowanie nie mam jeszcze ustalonej koncepcji ale myślę miedzy tymi dwoma.

 

983f0eb32632c5eem.jpg

 

4d8c802d1c401285m.jpg

 

A może wy macie jakieś propozyczję ??

Chciałem bo pomalować bez żadnych mega wyczynów bo to przecież sprzęt do lasu ...

 

Jutro wstawię fotki ramy i zbiornika paliwa, przepraszam Was, że nie ma ich dziś ale zabrali mi moje pudełko do robienia tych kolorowych obrazków :(

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to nic innego nie pozostaje jak życzyć powodzenia Czeka Cię sporo przeróbek,ale wieże że dasz radę Malowanie z pierwszej fotki moim zdaniem jest niezłe ,niby nic a jednak jest takie fajne

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by miało to ciągnąć drzewa z lasu to raczej nie będzie ona taka zadbana Prawda ?

Innymi słowy planujesz wykonać jakieś ślady eksploatacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio byś widział jakie zestawy z lasu w Niemczech wyjeżdżają, jak nóweczki jeszcze na felgach aluminiowych polerowanych.. W Polsce jest z tym gorzej, nie dbają nic o zestwy, kabiny powgniatane itp. . Jak Łukasz bedzie robił polski zestaw i go nie pobrudzi to będzie, że to jest np. jej pierwszy wyjazd do lasu .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie dodaję zdjęć ale jak wczoraj była ładna pogoda to aparat nie chciał współpracować, a dzisiaj jest pochmurno :/

A w między czasie skleciłem troszkę silnika i ten pojemnik na filtr powietrza.

Jedyne zdjęcie jakie udało mi się zrobić to to:

 

d871be3c51fb6ee7m.jpg

 

Postaram się zrobić nowe zdjęcie jak naj szybciej, jeszcze raz sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz szlifowanko Myślę że niektóre elementy mogłeś sobie przykleić po obróbce,teraz będzie Ci nie wygodnie w ich szlifowaniu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Wczoraj trafiła się jeszcze ładna pogoda więc szybko skorzystałem z okazji i zrobiłem zdjęcia ale nie miałem wczoraj czasu ich wrzucić.

Tak więc jedziemy z koksem

Rama :

 

9a3e42a19da389efm.jpg 52bb5658afe6c8e2m.jpg

 

Piec :

 

66b062d8b38950edm.jpg b15943863a634093m.jpg 0dcf550b594c93e2m.jpg

 

Most napędowy :

 

ddb1dc92a481ec6em.jpg d38b1f0d84544a48m.jpg

 

Zbiornik paliwa :

 

ed9b59a8657a1565m.jpg c73db78be9582310m.jpg

 

I filtr powietrza :

 

7f041d15fc12fa6dm.jpg

 

Całość oczywiście będzie szlifowana szpachlowana i jeszcze raz szlifowana a jak będzie potrzeba to jeszcze raz szpachowanko i szlifowanko. Zapomniałem wcześniej dodać, że będę się starał wykonać okablowanie

Na dziś to tyle, zaczynam powoli myśleć nad kopią mostu bo będą potrzebne dwa.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDTI

W budowie modelu nie wiele się zmieniło ale jednak ;)

Wyszlifowałem łączenia na moście napędowym i w zbiorniku paliwa i skrzyni biegów w tym drugim zaszpachlowałem jeszcze dziury.

 

e8c71a13a3a2c393m.jpg e8098fab19f2fee3m.jpg

 

c255d467f392ac2dm.jpg ff4f0d93b5f03776m.jpg 5a4c8cca69bc2710m.jpg

 

Grzebałem jeszcze przy przednim zawieszeniu, a konkretnie to starałem się je podnieść, zacząłem wyginać resory bo były idealnie proste więc najprostszym sposobem podniesienia zawieszenia było je wygiąć. Jednak nie okazało się to takie proste

Żeby mi było łatwiej to zrobiłem sobie szablon pomocniczy co bym tego nie musiał tego trzymać wciąż w rękach.

 

4b65716a57889a70m.jpg

 

Porównanie z nie wyginanym wcześniej resorem.

 

313b114b2bdf9089m.jpg

 

Włożyłem też resor na 10 minut do gorącej wodzie żeby troszkę zmiękł a gdy zastygnie zostanie w nadanym mu kształcie.

 

8ab8ba40d6e5de3dm.jpg 94efc51a99c83fedm.jpg

 

Jednak nie przyniosło mi to spodziewanego efektu mimo iż resor był w szablonie przez 10 godzin a zanim wygiął się drugi to ten poprzedni już się wyprostował ...

Muszę jeszcze spróbować z gorącym powietrzem ale to tego jest potrzeba opalarka, której niestety nie posiadam ... ale ma ją mój Wujek to pewnie podzieli się nią ze mną

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma się zwiększyć prześwit. Niestety dołożenie kolejnych piór nie jest możliwe bo jest już ich wystarczająco dużo, gdyby to były resory od ciągnika siodłowego (gdzie są dwa pióra) nie było by problemu ale tu nie ma już na następne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz_G Hej niska kabina to dość skomplikowana sprawa , ja praktycznie zrobiłem takową z tym że nieporadziłem sobie jeszcze z wnętrzem bo jest mocno zmodyfikowane ,i radziłbym ci zrobić 142 a nie 143 ,jak chcesz mam mnóstwo fotek do scanii daj znać na pw albo na gg 10540627.

viewtopic.php?t=13551&highlight=scania+roadrunner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale jak wygniesz resory to zmniejszy Ci się odległość między mocowaniami resoru do ramy i będziesz miał problem żeby zamocować go do ramy. Może spróbuj zrobić resory od podstaw? Nie jest to jakoś bardzo skomplikowana sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.