Skocz do zawartości

[Relacja] Scania 143M


Łukasz_G

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyłeś, ale jak wygniesz resory to zmniejszy Ci się odległość między mocowaniami resoru do ramy i będziesz miał problem żeby zamocować go do ramy. Może spróbuj zrobić resory od podstaw? Nie jest to jakoś bardzo skomplikowana sprawa.

 

To to jest najmniejszy problem ale dzisiaj sobie uświadomiłem że cała oś będzie pesz to cofnięta i już mam zrobione nowe z milimetrowego polistyrenu ale wydaje mi się że jest za grube i zrobię z połówki, a poza tym przy odginaniu ich z powrotem na prosto złamały mi się. Ale jak to mówią Chińczycy zawsze może być gorzej :P niebawem wstawię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będe często tu spoglądał bo mam w planach zrobić zestaw jakim jeździ mój ojciec, czyli Man TGA 6x6 + HDS + wóżek. Może coś ciekawego tu podpatrze. Powodzenia w dalszych pracach!

 

PS. Nie zgadzam się z Bilonzo! Polskie zestawy leśne wyglądają tak jak wyglądają ponieważ:

- drogi są pewnie lepsze i szersze w Niemczech

- samochody często są powgniatane bo a to się sztuka skulnie(źle układane mygły), a to się nie zmieścisz i gałąź przychaczysz.

 

Także drogi Bilonzo wszystko zależy od drogi. Gdyby były takie jak w Niemczech to nasze polskie zestawy wyglądałyby podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badur użyłeś sformułowania puknie... To co ja widywałem to do puknięć zaliczyć nie można.. Może i Niemcy mają lepsze drogi, ale dbają o zestawy.. Nawet na pięknej dróżce można gdzieś "puknąć" .

Sorry za OFF TOPIC..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Bilonzo poniekąd ma rację ale czytałem na forum specjalizującym się w transporcie drewna to pisali że właśnie jest tak jak mówi kolega Badur, że są kiepskie drogi a nadleśnictwo nie przygotowuje ich do wjechania sprzętu a potem są pourywane obrysówki na dachach pozbijane klosze i pozrywane anteny i wiele innych, ale tak to już jest w naszym kraju ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Bilonzo poniekąd ma rację ale czytałem na forum specjalizującym się w transporcie drewna to pisali że właśnie jest tak jak mówi kolega Badur, że są kiepskie drogi a nadleśnictwo nie przygotowuje ich do wjechania sprzętu a potem są pourywane obrysówki na dachach pozbijane klosze i pozrywane anteny i wiele innych, ale tak to już jest w naszym kraju ....

I o to też mi chodzi. Co do dbania to nie wiem w jakim sęsie. Jezeli chodzi o mycie to nie ma co bo i tak sie jutro wjedzie w las i wszystko na marne.

 

Co do zestawu to jest tak: manik 6x6, dźwig JONSERED 2690 i wózek ciągnięty na rozworze, dwu osiowy oczywiście na bliźniakach.

(tylko nie rób takiego bo ja go mam zaplanowanego na daleką przyszłość )

Foty:

da8516aa474338cfm.jpg

f1174d16f6a319a2m.jpg

790af3fa7901a524m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poległem :(

 

37b12cdc2b41c5e4m.jpg

 

Ale nawet lepiej, że tak się stało bo wygięcie resorów powodowało wiele komplikacji. Nowe resory wyglądają tak:

 

903f1c46376ecf57m.jpg

 

Brakuje jeszcze tylko opasek i byczego jaja.

Dwie ostatnie lagi zrobiłem grubsze i zrobiłem tak jak by jeszcze jedną i na belce dokleiłem paseczek o grubości 1mm więc prześwit powinien się zwiększyć o jakieś 3 mm.

 

b8e896f64fd991a4m.jpg

 

97699aec8b3982c0m.jpg

 

Ale wiem jak już trzeba wyginać trzymałem przez jakąś minutę resor we wrzącej wodzie włożyłem w szablon i biegiem do zimniej wody i nadany mu kształt został

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Przepraszam was za taką dużą przerwę ale ostatnio nie nie mam zbyt dużo czasu a jak już się znajdzie to są ważniejsze rzeczy do roboty :(

Ale piszę żeby się was o coś poradzić. W Scanii, która buduję muszę zrobić niski dach i nie wiem czy mam zciąć ten wysoki i dokleić nową płytę dachu do obrzeży starego ?? Jak się tak przyglądałem Scanii 142H PWTthermo Piotrka to zauważyłem że tak jest właśnie zrobiony niski dach ... Ale jeszcze jednego nie wiem, jakie wymiary ma ten dach ...

Załączam rysunek jeśli ktoś mógłby mi pomóc był bym bardzo wdzięczny

 

6c40bcd3c78894b5m.jpg

 

Sorki że taki prosty ale nie miałem zbyt dużo czasu na bawienie się.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownego kolegę, dopiero zauważyłem ten temat.

Mam tylko jedno pytanie - będziesz robił oświetlenie tak jak w Ivecu?

 

P.S. Jak by co to ja jestem Ogierek z w-c ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Piotrek nie pomogłeś mi trochę ale bardzo i bardzo Ci dziękuję za pomoc

Cześć madon nawet nie wiedziałem, że jesteś tutaj zarejestrowany, miło Cie tu widzieć Oświetlenia nie będę robił ale postaram się go inaczej upiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie

 

Wybaczcie, że relacja się tak ciągnie ale nie zawsze mam czas na modelarstwo

Ale piszę po to żeby pokazać wam postępy podczas prac

Z ramy usunąłem dwie poprzeczki które zastąpiłem jedną ponieważ tego wymaga tego napęd w układzie 6x4 fotka :

 

13ce79df9c6bd875m.jpg

 

Teraz kabina. Jak już pisałem we wcześniejszych postach kabina musi być obniżona. Udało mi się uzyskać optymalny efekt

 

bbd2659bfa6d7185m.jpg

 

807a62684ce366c7m.jpg

 

21780ba95bb0c879m.jpg

 

Sorki za kiepską jakość zdjęć ale byly robione wieczorem przy lampce biurkowej i wyszły jak wyszły. Jak dach będzie dopieszczony to zrobię lepsze zdjęcia, tym czasem czeka mnie jeszcze szpachla szlif i tak dalej ...

 

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.