Skocz do zawartości

Barka LCM & Sherman w skali 1:72 zestaw AIRFIX


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie (po około 3 miesiącach)udało się ukończyć ten projekt. Tutaj można zobaczyć warsztat:http://www.dioramy.fora.pl/pojazdy-wojskowe-warsztat,12/airfix-sherman-lcm-1-72-ukonczone,2650.html

 

Do barki dodałem jeszcze liny przy kołach ratunkowych i zabrudziłem ją wirtualną solą w postaci sody, oraz nałożyłem kalki. W sumie galeria wyszła jak mała (niestety tylko jednorazowa) dioramka. Miłego oglądania ;)

 

img2379ra.jpg

img2399bi.jpg

img2405g.jpg

img2371b.jpg

img2376v.jpg

img2385w.jpg

img2366a.jpg

img2384x.jpg

img2393xc.jpg

 

img2408n.jpg

img2410xu.jpg

img2411i.jpg

img2413b.jpg

img2414pw.jpg

img2415gq.jpg

img2412t.jpg

Tutaj sami figuranci na podstawce ze złotówki ;) img2309z.jpg

PS Barka unosi się na wodzie o własnych siłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem całkiem. Fajna inscenizacja zdjęć.

Nieco dziwnie jednak pobrudzony, jakby niechlujnie.

W modelu brakuje jednak jednego, ważnego elementu. Gdzie podziały się drzwiczki do butki sternika.

Moim zdaniem powinny być po prawej stronie, patrząc od rufy w kierunku dziobu.

Szkoda też, że nie zrobiłeś imitacji łańcuchów biegnących od zwijarek do wrót desantowych. Na twoim modelu widać imitację bębna zwijarki ale tylko z jednej burty, to nieco dziwne.

Widać jednak, że zestaw ma już swoje lata. Podobny model z Trumpetera w skali 1/144, a więc sporo mniejszy, jest dużo lepiej zdetalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem całkiem. Fajna inscenizacja zdjęć.

Nieco dziwnie jednak pobrudzony, jakby niechlujnie.

W modelu brakuje jednak jednego, ważnego elementu. Gdzie podziały się drzwiczki do butki sternika.

Moim zdaniem powinny być po prawej stronie, patrząc od rufy w kierunku dziobu.

Szkoda też, że nie zrobiłeś imitacji łańcuchów biegnących od zwijarek do wrót desantowych. Na twoim modelu widać imitację bębna zwijarki ale tylko z jednej burty, to nieco dziwne.

Widać jednak, że zestaw ma już swoje lata. Podobny model z Trumpetera w skali 1/144, a więc sporo mniejszy, jest dużo lepiej zdetalowany.

Drzwiczki wg. producenta znajdowały się z tyłu, lecz ja z rozmachu je zaszpachlowałem i zapomniałem obrysować ich linię

O łańcuchach - nie mogę znaleźć takich małych ogniwek :( No i możliwe jest, że zwijarka była tylko po jednej stronie burty... (postaram się może z nitki dorobić jakieś liny).

No a tak poza tym to Airfix więc niczego lepszego nie można się było spodziewać...

Brudzenie owszem trochę wyszło nie tak jak pownno - lecz nigdy wcześniej nie robiłem modelu żadnej łodzi nie do końca wiedziałem jak to ma wyglądać. W każdym bądź razie ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.