Jump to content
Observer

Challenger 2 (1:35)

Recommended Posts

Jak dotąd dłubałem wyłącznie w latadłach skali 1/72 i tylko ta tematyka wzbudzała moje zainteresowanie. Pewnego dnia jednak, szukając nowej fajnej tapetki na pulpit, natknąłem się na takie oto zdjęcie:

tank_challenger.jpg

 

Bardzo mi się spodobał ten grzmot. Moja wiedza na te tematy była (i raczej nadal jest) znikoma. Chciałem szybko dowiedzieć się czegoś więcej o tych wynalazkach i miałem szczęście, bo akurat w tygodniu leciał na Discovery program o współcześniakach (konkretnie o Abramsie).

Zdecydowałem się na Challengera uznanej firmy Tamiya, ponieważ nie chciałem zaraz przy debiucie zrazić się do modeli czołgów. No i chyba to był dobry wybór, ponieważ nie miałem w trakcie budowy żadnych problemów (model właściwie robił się sam). Wykonałem go prosto z pudła, dodając od siebie jedynie anteny. Model malowany emaliami MM. Z akryli użyłem NATO Black i jakiś tam brąz (do kamo komandira i loadera)

 

IMG_1450.jpg

IMG_1482.jpg

IMG_1508.jpg

IMG_1451.jpg

IMG_1453.jpg

IMG_1458.jpg

IMG_1460.jpg

IMG_1469.jpg

 

W odległej przyszłości planuję jeszcze Merkavę, która robi na mnie również spore wrażenie.

Co do uwag czysto warsztatowych, prosiłbym o parę słów podpowiedzi jak dane efekty uzyskać. Pomoże mi to ew. w przyszłości. Ten model stanowi jak na razie moje jedyne doświadczenie z czołgami, stąd też większość technik nie jest mi znana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki . Możliwe, że przy Merkavie założę wątek warsztatowy i wówczas na bieżąco skorzystam z podpowiedzi bardziej doświadczonych modelarzy. Zresztą wydaje mi się, że Merkava jest już u kogoś na warsztacie, więc będzie można coś niecoś podpatrzeć. Ale na razie to melodia przyszłości, planów sporo a i popracować też trochę trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Harosze" maszyna :P Bardzo pozytywnie, przynajmniej jak dla mego oka ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tankuś piękny. Z umaiarem pobrudzony i zwashowany i niepoobijany (choć mógłby bardziej. Bardzo podoba mi się flaszka mineralnej dowódcy.

Rozumiem, że piechota, zapory i ruinki to tylko sztafaż i nie wchodzi w skład całości? Bo jeśli wchodzi to hmm... cośkolwiek dziwnie to się prezentuje. Deczko sztucznie. Piasek jak wykładzina dywanowa. Goście w wiezy wyluzowani a piechota zapyla nerwowo. A chellenger bardzo ładny. Gratulować!

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tło to...cóż, muszę przyznać rację. Szczerze mówiąc miałem na stanie tablicę korkową (nieco za dużą) i ambicję, aby model był częścią jakiejś większej całości. Terenu było dużo do zagospodarowania, a ja strugałem coś na szybko. Sam również wolałbym umieścić czołg na jakiejś estetycznej dioramce, ale muszę przyznać, że nie mam pojęcia jak się za nią zabrać . Dawno temu widziałem w necie poradnik dotyczący podstaw robienia dioram. Kto wie, może po instruktarzu będę w stanie coś wypocić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.