Skocz do zawartości

Fotografowanie modeli


analogic

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie podzielic moja prymitywna ale skuteczna konstrukcja pudla do fotografowania modeli.

Calosc jest wykonana z:

1.kartonowego pudla (nowe)

2.materialu ktory przepuszcza/rozprasza swiatlo

3.dwoch lamp. Moje sa z IKEA

3.2 zarowek ktore swieca bialym swiatlem

 

Czesto mozna spotkac na forach modele ktore sa niedoswietlone lub przeswietlone. Wtedy np. brazowa rdza wydaje sie czerwona a czarny kolor siwy itp...

 

Swoje pudlo do fotografowania zrobilem z nowego pudelka kartonowego wycinajac duze kwadraty w sciankach i zostawiajac tylko "ramke"

Nastepnie dociolem kwadraty z materjalu ktory dobrze przepuszca swiatlo. Moze bus Tiul lub welon bylej zony..Ja uzylem starego bialego tla do fotografowania.

Dociete kwadraty przykleilem klejem np roslinnym na wyciete kwadraty.

 

nastepnie potrzebne sa 2 lampy po to aby podswietlic pudlo z dwoch stron. Mozna tez trzecia lampe dac z gory. W ten sposob pozbedziemy sie cieni na i pod modelem. Swiatlo przechodzace przez bialy material nie wytwarza cieni i nie "deformuje" kolorow.

 

Tlo to karton kolorowy dociety do odpowiedniej dlugosci i szerokosci tak aby tworzyl polkole na zgjeciu.

 

No i oczywiscie zarowka musi bys odpowiednia. Taka co daje "dzienne biale swiatlo" na zdjeciu jest egzemplarz ktory ja uzywam..

To tyle.... proste, bardzo tanie a efekt taki sam jak w tych "profesjonalnych" ...

Rozmiary:

Pudlo - 46/46/46cm

Lampy moga byc dowolne ze standartowym gwintem na duze zarowki

Zarowki moje sa 13W 6500K

Ostatnie zdjecie to model zfotografowany w tym pudle na ciemnoszarym tle....

powodzenia

labshury973.jpg

labshury972.jpg

labshury974.jpg

labshury975.jpg

labshury.jpg

labshury890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiscie zarowka musi bys odpowiednia. Taka co daje "dzienne biale swiatlo" na zdjeciu jest egzemplarz ktory ja uzywam..

Zawsze można się pobawić balansem. Skoro już jest taki temat, to ostatnio zastanawiałem się jak zrobić takie składane "mini-studio". Zastanawiam się nad rurkami pcv. Już byłem u krawca i powiedział, że ma taki materiał do teł foto lub softboxów i drogo by to nie wyniosło. w sumie to tylko 3 płachty bym potrzebował, 12 kawałków rurek 8 kolanek i 4 trójniki i studio jak ta lala i składane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie namiot z takich rurek w sumie daje rade, ale ja jakoś ostatnio bez namiotu cykam...

Zgadza się. Rozstawianie namiotu jest zbędne do takich fotek. Ale jak się chce dobre foto to namiot jest przydatny. Ja mam zamair po pierwszym skoczyć do budowlanego i w końcu coś zbudować Ostatni to była prowizorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.