Jump to content

Constructor

Members
 • Content Count

  1,790
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Constructor

 1. Czy ktoś spytał MH w czym tkwi problem?
 2. Czasem pozostaje tylko nawiercenie wzdłuż i wprowadzenie szpilki albo innego drucika.
 3. No jest to jakiś trop, ale mi bardziej chodzi o "wytyczne" dla wojsk do malowania takich oznaczeń.
 4. Kolejne g..., które spowoduje, że dzieciaki zamiast wyjść do ludzi będą siedzieli przed ekranami. Wzrost takich aplikacji powoduje, że dzieciaki wolą bawić się w minecrafty zamiast klockami. Na google play są już podobne gry - jakieś skręcanie die castów i inne. Ale patrząc po ostatnich noblach nic mnie już nie zdziwi, bo w końcu mamy "democration"...
 5. Chodzi mi o to, że często przyjmują one różny krój. Wiem, że kiedyś były takie szablony z wymiarami do wykreślania takich liter, niestety teraz nie mogę tego znaleźć.
 6. Może mi ktoś wyjaśnić sens tej gry?
 7. Witam, Panowie poszukuję wzorów cyfr malowanych na niemieckich czołgach, druga wojna. Chodzi mi o wymiary i kształt. Szukam w google, ale wyniki są do ... Nie wiem za bardzo co wpisać, żeby mi wyskoczył konkretny wynik.
 8. Dziękuję zacnym panom :)
 9. Panie kolego, w sprawie tych kuleczek na nity. Gdzie można kupić coś takiego i jaka to średnica?
 10. Nie jestem pewien, ale chyba zacząłem oglądać to na innym kanale niż Discovery - i nie udało mi się dokończyć ... Może uda się gdzieś znaleźć na DVD.
 11. Zacne :) Też sobie popatrzę :)
 12. Buńczucznie - lepiej bym tego nie określił. Solo - konkretnie, gdzie i kto "gnoił". Konkretnie. Rozumiem, że jak dostaniesz spleśniały chleb i zażądasz reklamacji to jest to "gnojenie". Rozumiem, że sugestie, uwagi i dyskusja to "gnojenie"? Masz dziwne postrzeganie pewnych kryteriów. Cieszy mnie fakt, że pojawiły się w temacie prezentacje kolegów, które wybitnie pokazały, że nie ma sensu się wychylać w danym temacie nie mając o tym pojęcia. Byle do kolejnego ogłoszenia...
 13. sebastain - spokojnie. Na początku relacji, na pierwszych zdjęciach. O te mi chodzi. :)
 14. Aaaa to taki zasobnik? Ale widzę, że sam go jednak robiłeś? :)
 15. gdas - i tak wygląda portfolio. Jeżeli robiłeś dla konkretnych firm to dobrze jest wyciągnąć od nich rekomendacje. Z czymś taki można się reklamować. Solo, jeżeli nie zauważyłeś to nikt nikogo nie "gnoił". Raczej zasugerował braki. Ale skończyło się na tym, że kolega nie pokazał prac. Wydaje się, że nie ma doświadczenia. Większość zna historię forum i obywateli, którzy co jakiś czas składali oferty a potem były żale, że ktoś kogoś (nazwijmy to delikatnie) oszukał. Jutro wstawię na forum siebie przy samochodzie, ze coś tam majstruję. Kilka fotek z rozgrzebanego silnika. Ogłoszę się jako
 16. Kiedyś był taki cykl "II Wojna Światowa w Kolorze" - nawet jest na YT. Tam było większość barwionych zdjęć. Może i tu się postarali i barwili kadry? Ale filmik zacny. Dziękować Koledze :)
 17. Trafne. Bardzo trafne. Ale tu jest coś jeszcze...
 18. kzugaj - kolega Modeler3D ogłasza się, że - i tu cytuję: Po takiej laurce spodziewamy się wysokiego poziomu. A w efekcie okazuje się, że kolega mimo iż umie wszystko nie posiada portfolio. Wniosek? Jeżeli osiągasz poziom: "Wymodeluję cokolwiek zechcesz, dosłownie" oznacz to, że ćwiczyłeś i masz już wykonane jakieś modele. Okazuje się, że nie... Wiem, że drukarki 3D to temat szybko rozwijający się, ale te wspomniane przeze mnie ostre krawędzie byłyby chyba problemem nawet dla tych bardzo dobrych drukarek. I tu kłania się wiedza z projektowania 3D oraz ukłon w stronę tytułu inżyniera. Pr
 19. Greif - oczywiście, że znajomość podstaw rysunku technicznego jest ważna, minimalna wiedza z zakresu "konstrukcji" też. Można być "przekreślaczem", ale robić coś nie mając pojęcia co się robi i po co, to już jest strzał w kolano. To nie minecraft gdzie wszystko wisi w powietrzu. Zwłaszcza jeżeli takie "modelowanie" chce się robić zawodowo, bez podstawowej wiedzy się nie obejdzie... Na marginesie. Tyle lat ile pracuje w zawodzie, nie widziałem jeszcze takiego zakończenia blach... Zawiasy montowane na śrubach do skrzyni, a co z pokrywami?
 20. Miałem już nie pisać... ale po przeczytaniu, że modelowanie tego zasobnika zajęło ci 10 godzin (bo wyjazdy), nie mogłem uwierzyć. Kolega Greif ma rację. Widać brak doświadczenia. Ogłaszasz się jako "modeler", bez portfolio. Pokazujesz nam prace, która w SolidWorks zajmuje max godzinę. Tak na poważnie. Chcesz tutaj, modelarzom i dobrym grafikom (mieliśmy okazję oglądać prace kolegów) wmówić, że masz doświadczenie i jesteś gotów do przyjmowania zleceń? Takie prace wykonuje się max godzinę, do trzech - wiem co mówię takie bryłki robiłem na początku zabawy z ACAD w 3D. Taka
 21. Tak patrzę na te szpary pomiędzy kadłubem a skrzydłami i przypomniał mi się Heinkel również z Revella. Wczoraj oddałem go synkowi i nie żałuję. Heinkel ma podobne szpary. Montaż tragiczny wychodzi.
 22. Dlatego, że mam takie prawo - mogę więc komentuję, to jest otwarta dyskusja. Po drugie chciałem ci pomóc. Ale jak widać nie było warto. Skoro wiesz już wszystko - życzę powodzenia w zleceniach.
 23. Dla mnie tego nie robisz. To jest twój biznes. Ja nie mam problemu z 3D w ACAD, Solid, itp. Staram się uświadomić tobie na czym polega taki biznes. Musisz mieć jakieś portfolio. Klient musi wiedzieć co umiesz. Dostajesz zlecenie i jeżeli czegoś nie umiesz to musisz odmawiać klientowi. To już źle wpływa na taki biznesik.
 24. To nie jest tłumaczenie. Jeszcze raz - skoro się uczyłeś i umiesz dużo, to musiałeś na czymś ćwiczyć. Wstawiasz ogłoszenie bez portfolio. To jak otwierać komis, dać ogłoszenie, ze sprzedajesz samochody ale ich nie mieć. Przerabiałem ten temat... wiem co piszę :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.