Skocz do zawartości

Nakajima Ki84 Hayate Hasegawa 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

model-prezent od użytkownika krzychu-onisk, skończony we wtorek, ale ze względu na brak czasu dopiero teraz wstawiam galerię.

model ma kilka błędów znanych mi, ale i tak wszelka krytyka mile widziana troszkę mi zdjęcia nie wyszły za co przepraszam ale do rzeczy:

DSC02292.jpg

DSC02293.jpg

DSC02294.jpg

DSC02295.jpg

DSC02296.jpg

DSC02297.jpg

DSC02298.jpg

DSC02299.jpg

DSC02301.jpg

DSC02302.jpg

DSC02304.jpg

DSC02305.jpg

DSC02306.jpg

DSC02307.jpg

a tu dla porównania wielkości fotka z grosikiem:

DSC02310.jpg

i jeszcze ładny efekt uzyskany za pomocą photobucketa:

DSC02292-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej fotce (6 od dołu, ujęcie od ogona) wydaje się jakiś totalnie krzywy tzn. prawe skrzydło jest wyzej niż lewe, ale to chyba wina fotki. Poza tym rzeczywiście ma parę wad, ale i tak wyszedł Ci niezły model. Załóż może kiedyś wątek warsztatowy, koledzy z forum na pewno pomogą w trakcie budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się jakiś totalnie krzywy tzn. prawe skrzydło jest wyzej niż lewe, ale to chyba wina fotki.

fotkę robiłem na łóżku bo jest najlepsze światło i mimo że położyłem pod to drewnianą deskę to i tak łóżko 'zakrzywiło czasoprzestrzeń' :P

Ale stery wysokości to coś krzywo....

trafiony zatopiony xD zwróciłem na to uwagę dopiero(!) robiąc zdjęcia.

Obicia na śmigle troche za duże jak na 72

cholera, jeszcze za duże? kilka razy zdzierałem kryształki cukru i poprawiałem, myślałem, że jest dobrze... :( no cóż, dzięki za krytykę

Skrzydła coś brudne

"wzorowałem się" (czyt. nieudana próba amatora) na tym radzieckim Komecie.. no cóż, nie popełnię tego błędu na P-47 ;P

o właśnie, przydałoby się wątek warsztatowy założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wzorowałem się" (czyt. nieudana próba amatora) na tym radzieckim Komecie.. no cóż, nie popełnię tego błędu na P-47 ;P

O to bardzo dobrze, że próbowałeś. A jak i czym dokładnie próbowałeś porobić te zacieki?

 

Zakładaj ten warsztat i już ;p polecam bo na serio to pomaga.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za, może i to będzie kolejny (jak koledzy mówili) ten P-47 z bykiem, ale liczy się technika wykonania a taka pomoc napewno dużo pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak i czym dokładnie próbowałeś porobić te zacieki?

najpierw lekko rozcieńczyłem czarną i postawiłem takie kropki, ale to nie poskutkowało bo tylko roztarłem farbę, która prawie zasłoniła całą srebrną..

więc zastosowałem prymitywny czarny 'drybrush' :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, jeszcze za duże? kilka razy zdzierałem kryształki cukru i poprawiałem, myślałem, że jest dobrze... :( no cóż, dzięki za krytykę

 

To może spróbój je najpierw zetrzeć np. między kawałkami papieru ściernego? Słyszałem o takim tricku, tylko że z solą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Jachu pokazuje sie na forum. Jak to możliwe, przecież jemu ledwo czasu styka na grono modelarskie

Bartek, mógłbyś skończyć? grono zostawiamy na drugim planie

szkoda ze wypukle linie bo wash by naprawde wiele dal.

P-47 ma wgłębne więc może może..... ale boję się że spapram bo (tak, wiem, porażka) jeszcze nie potrafię dobrego wash'a zaaplikować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.