Skocz do zawartości

A-10 Thunderbolt II


fulcrum_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model jak w temacie skala 1:72,producenta niepamiętam

model ma już kilka latek i teraz w miarę moich możliwości został poprawiony.Mogłem kupić nowy i pewnie pracy było by mniej i efekt lepszy,ale mam jakiś sentyment do tego modelu i postanowiłem go odświeżyć.

 

Pozdrawiam

PICT0033.jpg

PICT0030.jpg

PICT0029.jpg

PICT0035.jpg

PICT0028.jpg

PICT0027.jpg

PICT0026.jpg

PICT0025.jpg

PICT0024.jpg

Kalkomania Hi-Decal to był koszmar istna tektura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio proszę... ktoś zbudował "Peanuta" Jak miło

Malowanie robiłeś na podstawie jakichś schematów?

Zestaw uzbrojenia z instrukcji?

Miałbym parę uwag, ale to szczegóły

Czemu pomalowałeś silniki na czarno?

 

P.S. A już wiem... skorzystałeś ze schematów jakie podał Hi-Decals. Niezbyt zgadzają się z rzeczywistością, ale w miarę przypominają ten prawdziwy. Również podają niewłaściwe kolory - dla "Peanut" były to: 33105 Field Drab, 33303 Sand i 33245 Earth Yellow.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są jakieś uwagi to chętnie wysłucham(może jeszcze można coś poprawić)

Silniki mają kolor Gun Metal i były malowane na podstawie instrukcji,uzbrojenie też,ale to akurat można poprawić.

A co do malowania to jest jeszcze jedna wersja "Peanuta"

FS 20266

FS 20400

FS 20140

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie model bardzo się podoba. Świetnie wyszło malowanie. Uzbrojenie też ładne. Kalki są ok, nie widać śladów walki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem przy okazji innego modelu A-10 w Galerii, ale co tam...

Jeśli chodzi o pylony 5 i 7 (czyli te kadłubowe zewnętrzne, w osi znajduje się pylon numer 6), to instalacja MERów (Multiple Ejector Rack) jest na A-10 niedozwolona. Nie możesz mieć tam 12 bomb Dopuszczalne są tylko TERy (Triple Ejector Rack), czyli maksymalnie 6 bomb. Poza tym przy takim obciążeniu uzbrojeniem miałbym problem z dojechaniem na pas startowy

Jeśli założyłeś GBU i Mavericki, to nic więcej nie powinno się znajdować na innych pylonach. Założenie uzbrojenia na pylony 5 i 7 automatycznie dyskwalifikuje użycie pylonu 6.

"Peanut" istniał tylko w jednym egzemplarzu (numer 76-552 z 917 TFW) i był malowany tymi kolorami, które podałem. Inną wersję tego malowania nazwano "Flipper", ale była w odcieniach niebieskiego i szarego.

Wnętrze gondoli silnika jest malowane w kolorze samolotu, aż do łopatek, czyli w tym przypadku FS 33245. Dalej jest to kolor biały, ale i tak go nie widać, jak nie otwierasz silnika.

Kołpaki wentylatorów były również w kolorze FS 33245.

Sam dzióbek samolotu (a w zasadzie ryj Guźca) był pomalowany na FS 33303. Znak H powinien być obrócony o 90 stopni i przeniesiony pod klapę złącza do tankowania w powietrzu. Linia łącząca poprzeczki w H jest w osi samolotu i ułatwiała naprowadzanie. Sama klapa złącza powinna być w kolorze naturalnym stali.

I to tak na szybko...

 

P.S. Tak mi świtało, że temat był wałkowany wcześniej... kto szuka ten znajdzie...

viewtopic.php?p=103331#103331

viewtopic.php?p=104104#104104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wiedzą na temat tego samolotu nie dysponuję

Uzbrojenie i malowanie było na podstawie instrukcji,może odbiega od stanu faktycznego,ale niech tak już zostanie(malowanie postaram się poprawić)

Na "H" nie zwróciłem uwagi na zdjęciach i jest tak jak w instrukcji Hi-Decal

 

Pozdrawiam

a10pean2-1.jpg

a10pean-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tych "kolorowych" niuansow.

Kto i na jakiej podstawie okresla, ze byl to ten czy inny FS?

Czy sa to jakies informacje z ministerstwa, sztabu generalnego, czy tez z warsztatow, ktore malowaly wg danego schematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.