Skocz do zawartości

PV-1 Ventura - Minicraft 1/72


Stormbringer

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich!

Jest to mój, że tak powiem, debiut na Modelworku - często o nim słyszę to tu, to tam, od czasu do czasu przeglądam, to pomyślałem (zdarza mi się czasem) żeby coś tu w końcu pokazać

 

A pokażę model - nieco zapomnianego zarówno przez producentów jak i modelarzy - bombowca patrolowego US Navy - Lockheed PV-1 Ventura.

 

Kilka słów o kasztanie Minicraftu który niektórzy zwą modelem: formy delikatnie mówiąc domagają się regeneracji. Model byłby nawet w miarę znośny (jak na standardy sprzed 20 lat) gdyby nie:

a) zwichrowane skrzydła (lewe w kształcie S, prawe w typie Corsaira/Stukasa)

b) niedolany i pofałdowany kadłub

c) skurczone i niepasujące oszklenie, do tego na dzień dobry wyłamane z ramek

d) tragicznie spasowane i ogólnie beznadziejne osłony/gondole silników

e) kiepskie silniki

f) fatalna kalkomania z całym jednym malowaniem do wyboru.

I trochę innych pomniejszych niedoskonałości...

 

Jakimś sposobem udało się go skończyć. Warsztat: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=141&t=5316

A w skrócie: lekko uzupełnione wnętrze, silniki Quickboost+własna inwencja, klapki chłodnic z puszki po piwie, spód kadłuba za komorą bombową przetransplantowany z Ventury Frog/Novo, karabiny z igieł lekarskich. No i kubeł szpachli.

PV31.jpg

PV28.jpg

PV49.jpg

 

Malowanie to Gunze C, biały na spodzie to Lifecolor. Prawie wszystkie przejścia kolorów malowane z ręki.

Kalkomanie Techmod (które miałem dołączone do tegoż Froga wydanego pod szyldem Chematic), rozlatywały się na części jeszcze na papieku a ośmiorniczka porwała się na około 10 kawałków ;)

Model przedstawia samolot stacjonujący na Iwo Jimie w 1945 roku

pv-1.jpg

 

Finalny produkt niestety zawiera trochę błędów, ale to już pozostawię Wam do wypunktowania

Nie było też łatwo zrobić zdjęcia, każda drobinka kurzu jest widoczna na ciemnym Sea Blue, na dodatek aparat nie radził sobie z odbijanym od tej farby światłem i sporo się nagimnastykowałem zanim jakoś to wyszło. Niektóre fotki (te bardziej zakurzone ) pochodzą z pierwszej sesji fotograficznej gdzie nie odkurzyłem samolotu i wyszedł taki syf.

 

Uff, dobra - dosyć tej długaśnej gadaniny. Zapraszam do oglądania

 

===================================================================================

 

gal1_new.jpg

gal2_new.jpg

gal3.jpg

gal4.jpg

gal5.jpg

gal18.jpg

gal7.jpg

gal8.jpg

gal16.jpg

gal19.jpg

gal17.jpg

gal9_new.jpg

gal10.jpg

gal11.jpg

gal12.jpg

gal13.jpg

gal14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja offtopiczkiem:D

Stormbringer, awatar masz cos nie w porządku;) Bo na Stormbringerze juz nie było w składzie Blackmore'a, a zdjęcie jest ewidentnie z okresu Rainbow'wskiego;)

A co do Ventury to zdjęcia wspaniałe, ładnie przyczernione linie podziału, i...dobrze widoczny jakis pyłek:) To kurz, mam nadzieję?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stormbringerze Blackmore jeszcze był, to Gillana i Glovera już nie było ;) A zdjęcie faktycznie, pochodzi z okładki jakiejś składanki Rainbow.

 

Pyłków dużo i wszystko widać, po pierwszej sesji zdjęciowej dokładnie go odkurzyłem i na części zdjęć już kurzu nie ma.

 

Wytwór Minicraftu to właściwie Frog/Novo/Plastyk/Chematic etc z przerytymi liniami i poprawionymi błędami kształtu (aczkolwiek dorzuconymi kilkoma nowymi, których w prehistorycznym Frogu nie było). Mój egzemplarz dodatkowo miał pełno nadlewek, niedolewek, zwichrowań, skurczonych/rozmytych detali itp. i to był największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stormbringerze Blackmore jeszcze był, to Gillana i Glovera już nie było ;) A zdjęcie faktycznie, pochodzi z okładki jakiejś składanki Rainbow.

 

OT - Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ładnego modelu, zwłaszcza, że kiedyś miałem w rękach zestaw Minicraftu i wiem, że łatwo z nim nie ma (tubka / słoik szpachli wystarczył?). Model podoba mi się tym bardziej, że oprócz świetnego wykonanie nosi jeszcze słuszne (tzn. pacyficzne) malowanie z dość atrakcyjnym i rzadko spotykanym motywem ośmiornicy

 

ps. Twój model zdaje się wygrał pewien konkurs na jednym z konkurencyjnych forów, więc przyjmij moje gratulacje i z tej okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.