Skocz do zawartości

Spitfire MkIIA AZ Model skala 1\72


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Model jeśli chodzi o prawidłowość wymiarową, dokładność podziału blach, to jest bardzo dokładny. Gorzej już z częściami i ich spasowaniem. Lepiej niż w Hurricanie, ale do Tamyi to mu daleko, chociaż cena jest Tamyi. Świetna kalkomania, pozwalająca na budowę modelu w czterech malowaniach, w tym jednym polskim. Ale tu znów schody, góra i dół jest pokazana, natomiast znów tylko jeden bok malowania. Dobrze że mam książkę ,, Godło i barwa w lotnictwie polskim 1939-1945". W sumie to dokupując żywice lub blachy przy odrobinie cierpliwości i wkładu pracy, można z tego zestawu mieć w kolekcji świetny model. Ja go wykonałem prosto z pudła, w malowaniu z 315 Dywizjonu, z godłem osobistym o imieniu Halinka. A oto i on sam, oglądajcie i oceniajcie tę damę.

 

d5c4b358880c2d55m.jpg 1b9b36bed3deec20m.jpg 582b588a8384c5eem.jpg

 

275bc001f1135c54m.jpg 931424b4b46069bem.jpg 43ccaeac3e287bfdm.jpg

 

6f24ab1eb202e26bm.jpg 7ad5af572638fa9em.jpg 6a2ab7211de39795m.jpg

 

6361b08382554834m.jpg 7f380d6232e1ce3am.jpg 37cefbc9fc595493m.jpg

 

0b66c52cc813dd15m.jpg 02eec443035eb410m.jpg 6cb6e6bc5ddb355fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje modelu. Wykonany bardzo ładnie.

Jestem jednak ciekaw waszych odczuć co do zestawów z AZ.

Modele te są w dość wysokiej cenie, około 60 pln. Tematyka, może z wyjątkiem wczesnego Spita, tego dwułopacianego nieco oklepana, no bo trudno wyróżnić model wersji rozpoznawczej która różni się od myśliwskiej przyklejanymi kółeczkom imitującymi obiektywy kamer.

Z drugiej strony bez większej ingerencji w zestaw można chyba tylko zbudować wersję Mk.II z racji choćby na osłony startera.

Ja mam opinię dość mieszaną, za dużo kaski na to co modele te oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opinię dość mieszaną, za dużo kaski na to co modele te oferują

 

Zgadzam się z Tobą, mam te same odczucia, swoją opinię na ten temat wyraziłem przy galerii Hurricana Mk.I Łokuciewskiego. Cena Tamki a jakość wyprasek taka sobie. Moim zdaniem 35 zeta to wszystko co można dać za ten model, ja wybuliłem 67 i stwierdzam że przepłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.