Skocz do zawartości

He 162 Salamander / Dragon-z pudełka


Sniper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto jedno z ostatnich moich dokonań. Model nie jest w żaden sposób waloryzowany,wszystko było w komplecie i jak to u Dragona w zasadzie wystarczy. Zastanawiałem się nad dodaniem pasów no ale wtedy to już nie byłby standard ...no ale może jeszcze się skuszę.

4a68b8fef9d81862m.jpg8bc11380cd7bedd7m.jpg81da67325853f10bm.jpg87672d3cdce3a3b5m.jpg592af0c7970f7e11m.jpg98aea04911bb6ebcm.jpgd4a5708c023d113cm.jpgf9e33fbe4f63341cm.jpg9a1b696c12dbae1dm.jpg

 

Miłego oglądania,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczny modelik ale......

Dziwne kolorki(góra, dół i kabinka)

Slady po malowaniu pedzlem

Nie do konca wyczyszczona szpachla

Nie opilowane czesci (szczegolnie widac to przy klapach podwozia)

Mozna było dodac pare przewodów do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

Model Dragona znam jest dosyć fajny jak na 72- ke , ale mimo to powinieneś dodać pare bajerów: druty na silniku, pasy itp.

 

Moja uwaga co do malowania; czy to jest kolor RLM 83? jeżeli tak to ok, jezeli inny to jest niepoprawny, również spód budzi moje uwagi powinien być lekko błękitny RLM 76. Może to aparat, nie wiem.

Artur ma racje ze spieszyłeś sie trochę, popracuj nad szczegółami, szlifuj dokładnie części.

I ostatnia uwaga, wlot powietrza do silnika w tym egzemparzu chyba nie był czerwony tylko żółty lub srebrny. oto fotka

http://www.luftwaffepics.com/LCBW/He162-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę znam,tyle tylko że według TBiU nr 156 wlot jest srebrny a według instrukcji do modelu czerwony.Góra to rzeczywiście RLM 83,natomiast dół to RLM 84 ( choć w TBiU trochę pomylone bo na dół wyszedł im RLM 83 ).I tu zaczynają się schody ponieważ cytuję " większość He162 miała na tych powierzchniach barwę RLM 83( 84 )-brak dokładnej dokumentacji na jej temat-odpowiadającą kolorowi bladobłękitno-zielonemu.Istnieją także wzmianki o stosowaniu barwy RLM 76 na powierzchniach dolnych samolotu."

Spotkałem się z trzema recepturami na RLM 84 z czego jedna podawała Humbrola 23 którego zastosowałem na tym modelu.Kolor ten był typowym kolorem "końca wojny" czyli bez dokładnie określonych parametrów,spotkałem się ze wzmianką o stosowaniu go również na późnych FW 190/Ta 152.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.