Jump to content

raptorf22

Members
 • Content Count

  394
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  modelarstwo,lotnictwo, mlitaria
 • Occupation
  informatyk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wykonanie całości fantastyczne, widać dbałość i precyzję. Mnie zastanawia tylko jedno w tym wszystkim, kiedy Ty masz czas na dorabianie takiej ilości detali?
 2. Saudyjskie Tornado były jak niemieckie IDS czy jak brytyjskie GR1? Pytanie w kontekście tego malowania. Różniły się belkami, zamkami itp. detalami.
 3. Jak się przypatrzycie dokładniej to zauważycie że maszyna miała domalowywane pręgi innym kolorem, różnią się kształtem i kolorem. W kraju mogą malować więc co za problem? Sprawdzę zdjęcia z Ostravy jak to wyglądało w sezonie 2018.
 4. Panowie czy naprawdę nic w własnym zakresie już nie potraficie dorobić jeżeli braknie??? To jest dość duży model. Śmiem twierdzić że Lightening z Menga ma kokpit całkiem dobrze odtworzony tylko nowoczesne myśliwce niewiele już mają oprócz kilku LCD i przepustnicy w kabinie.
 5. Wielka szkoda że osłony kabiny w nowych modelach Academy są zamknięte.
 6. Ja bym uważał z tak zaciemnionym modelem 1/72, po malowaniu cienkimi warstwami bazowego koloru, będzie on ciemniejszy niż kładzony na jasny szary , co przy tej skali jest niezbyt ciekawe. Postaraj się oznaczyć taśmą panele i rozjaśnić jeszcze bo wyjdzie to zbyt ciemne. Black Basing jest ciekawy ale w większych modelach bo do 1/72 nie wszędzie się nadaje, moda nastała i wszyscy malują tak samo. Praktycznie większość Super Hornetów 1/72 w sieci jest za ciemna.
 7. Miałem oba modele tj. Zvezdę i potem zakupiłem HB. HB jest za duży, za szeroki, za długi w necie są dostępne rysunki T-50 i wymiary także tak z grubsza da się ogarnąć bryłę. Plusem HB są wloty powietrza, bo ma odtworzone te swoje krzywizny, lepsza kabina, detale itp. jednak widać różnice. Zvezda jest prostsza , ma skopane wloty powietrza (za niskie) kiepskie (płytkie linie) ale ogólnie lepiej wygląda z bryłą i skalą niż HB. Ja po zakupie HB miałem poczucie wydania 120 zł w błoto. Będziesz musiał przymknąć oko na niedostatki każdego z zestawu, moj HB skończył w śmietniku i ponownie pewni
 8. Widzisz spitonie nie pisałem o tym Su-34 aby dogryzać personalnie ot co, moje uwagi dotyczyły wykonania. Poprostu sam jestem na takim etapie swojej pasji że czasu jest mało , dzieci rosną itd, ale nawet jak nadal robię coś po cichu na boku w sobotę to staram się dbać żeby to wyglądało. Nie stosuję kupy dodatków bo zwyczajnie szkoda mi kasy, ale sam model jak już robić niech to prezentuje pewną jakość i nie mylić tego aktualnymi trendami. Co do wieku sam mam już 40 lat więc to raczej kwestia indywidualnej estetyki, no trudno skoro zostałem jedynym złym w opiniach. Komentowałem model ,
 9. Pomijam sens budowy takich modeli w konwencji "What if" to wykonanie tej miniatury trąci lekką kpiną i naprawdę nie wiem nad czym poprzednicy się zachwycają? Model wygląda jak pomalowany plakatówką, nawet robiąc coś w weekendy z doskoku można zbudować bez dodatków coś ciekawszego niż to "coś". Takie poklepywanie po ramieniu w kółeczku wzajemnej adoracji.
 10. No to kolejny odkłada modele na bok............... zresztą Ja również niebawem. Ostatni model sklejony prawie 2 lata temu......w międzyczasie coś się dłubie ale ewidentnie brak chęci na składanie/malowanie.
 11. To nawet nie kwestia Gunze H, kiedyś stosowałem Sido jako zabezpieczenie i na powierzchnie pomalowaną dobrym podkładem,potem akryl typu Pactra na wódce i Sido , po nałożeniu płynu Set/Sol z Agamy robiły się plamy. Płyny zjadały miejscowo Sidolux, ciężko potem robić poprawki jak kalki obok utwardzone.
 12. Czyli kolejny trój kolorowy składak z zamkniętą osłoną . Ostatnio wypuścili F/A-18F i model ma błędnie zrobione krzywizny wlotów powietrza i coś tam jeszcze. Ogólnie nowe Academy niby fajnie zrobione , ale co model to wtopa.
 13. Malowanie pracochłonne, widać ile pracy wymaga, ale............na tą chwilę wszystko wygląda dość jednolicie. Miejscami musiałbyś zrezygnować z tego marmurka może na jednym kolorze? Np. ciemniejszy niebieski kolor zrobić jednolity lub lekko rozjaśnić? Może ostatecznie to wyjdzie inaczej na tą chwilę zbyt jednolicie wygląda dół i góra pomimo trzech kolorów. Będę obserwował.
 14. Linie, które nacinałeś są do poprawienia na nowo, widać że są niedokładnie zrobione.
 15. Solo widziałeś zdjęcie blach silnika jakie wkleiłem na 1 stronie? Swoje malowałem metalizerami Testorsa oraz Gunze , ale tymi zwykłymi co się trochę ścierają. Na to poszedł rozwodniony Sidolux i dopiero potem malowałem mieszankami Clearów (czerwony,niebieski). Jeszcze jedna warstwa Sido + woda i była przyklejona taśma Tamiya i nic nie oderwała.Nie wiem w czym problem, może lakier za cienko, może metalizer pod spodem jest miękki? Jest też seler Testorsa do metalizerów, Allcladami nie malowałem nigdy więc się wypowiem o jakości powłoki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.