Jump to content

raptorf22

Members
 • Content Count

  394
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by raptorf22

 1. Wykonanie całości fantastyczne, widać dbałość i precyzję. Mnie zastanawia tylko jedno w tym wszystkim, kiedy Ty masz czas na dorabianie takiej ilości detali?
 2. Saudyjskie Tornado były jak niemieckie IDS czy jak brytyjskie GR1? Pytanie w kontekście tego malowania. Różniły się belkami, zamkami itp. detalami.
 3. Jak się przypatrzycie dokładniej to zauważycie że maszyna miała domalowywane pręgi innym kolorem, różnią się kształtem i kolorem. W kraju mogą malować więc co za problem? Sprawdzę zdjęcia z Ostravy jak to wyglądało w sezonie 2018.
 4. Panowie czy naprawdę nic w własnym zakresie już nie potraficie dorobić jeżeli braknie??? To jest dość duży model. Śmiem twierdzić że Lightening z Menga ma kokpit całkiem dobrze odtworzony tylko nowoczesne myśliwce niewiele już mają oprócz kilku LCD i przepustnicy w kabinie.
 5. Wielka szkoda że osłony kabiny w nowych modelach Academy są zamknięte.
 6. Ja bym uważał z tak zaciemnionym modelem 1/72, po malowaniu cienkimi warstwami bazowego koloru, będzie on ciemniejszy niż kładzony na jasny szary , co przy tej skali jest niezbyt ciekawe. Postaraj się oznaczyć taśmą panele i rozjaśnić jeszcze bo wyjdzie to zbyt ciemne. Black Basing jest ciekawy ale w większych modelach bo do 1/72 nie wszędzie się nadaje, moda nastała i wszyscy malują tak samo. Praktycznie większość Super Hornetów 1/72 w sieci jest za ciemna.
 7. Miałem oba modele tj. Zvezdę i potem zakupiłem HB. HB jest za duży, za szeroki, za długi w necie są dostępne rysunki T-50 i wymiary także tak z grubsza da się ogarnąć bryłę. Plusem HB są wloty powietrza, bo ma odtworzone te swoje krzywizny, lepsza kabina, detale itp. jednak widać różnice. Zvezda jest prostsza , ma skopane wloty powietrza (za niskie) kiepskie (płytkie linie) ale ogólnie lepiej wygląda z bryłą i skalą niż HB. Ja po zakupie HB miałem poczucie wydania 120 zł w błoto. Będziesz musiał przymknąć oko na niedostatki każdego z zestawu, moj HB skończył w śmietniku i ponownie pewni
 8. Widzisz spitonie nie pisałem o tym Su-34 aby dogryzać personalnie ot co, moje uwagi dotyczyły wykonania. Poprostu sam jestem na takim etapie swojej pasji że czasu jest mało , dzieci rosną itd, ale nawet jak nadal robię coś po cichu na boku w sobotę to staram się dbać żeby to wyglądało. Nie stosuję kupy dodatków bo zwyczajnie szkoda mi kasy, ale sam model jak już robić niech to prezentuje pewną jakość i nie mylić tego aktualnymi trendami. Co do wieku sam mam już 40 lat więc to raczej kwestia indywidualnej estetyki, no trudno skoro zostałem jedynym złym w opiniach. Komentowałem model ,
 9. Pomijam sens budowy takich modeli w konwencji "What if" to wykonanie tej miniatury trąci lekką kpiną i naprawdę nie wiem nad czym poprzednicy się zachwycają? Model wygląda jak pomalowany plakatówką, nawet robiąc coś w weekendy z doskoku można zbudować bez dodatków coś ciekawszego niż to "coś". Takie poklepywanie po ramieniu w kółeczku wzajemnej adoracji.
 10. No to kolejny odkłada modele na bok............... zresztą Ja również niebawem. Ostatni model sklejony prawie 2 lata temu......w międzyczasie coś się dłubie ale ewidentnie brak chęci na składanie/malowanie.
 11. To nawet nie kwestia Gunze H, kiedyś stosowałem Sido jako zabezpieczenie i na powierzchnie pomalowaną dobrym podkładem,potem akryl typu Pactra na wódce i Sido , po nałożeniu płynu Set/Sol z Agamy robiły się plamy. Płyny zjadały miejscowo Sidolux, ciężko potem robić poprawki jak kalki obok utwardzone.
 12. Czyli kolejny trój kolorowy składak z zamkniętą osłoną . Ostatnio wypuścili F/A-18F i model ma błędnie zrobione krzywizny wlotów powietrza i coś tam jeszcze. Ogólnie nowe Academy niby fajnie zrobione , ale co model to wtopa.
 13. Malowanie pracochłonne, widać ile pracy wymaga, ale............na tą chwilę wszystko wygląda dość jednolicie. Miejscami musiałbyś zrezygnować z tego marmurka może na jednym kolorze? Np. ciemniejszy niebieski kolor zrobić jednolity lub lekko rozjaśnić? Może ostatecznie to wyjdzie inaczej na tą chwilę zbyt jednolicie wygląda dół i góra pomimo trzech kolorów. Będę obserwował.
 14. Linie, które nacinałeś są do poprawienia na nowo, widać że są niedokładnie zrobione.
 15. Solo widziałeś zdjęcie blach silnika jakie wkleiłem na 1 stronie? Swoje malowałem metalizerami Testorsa oraz Gunze , ale tymi zwykłymi co się trochę ścierają. Na to poszedł rozwodniony Sidolux i dopiero potem malowałem mieszankami Clearów (czerwony,niebieski). Jeszcze jedna warstwa Sido + woda i była przyklejona taśma Tamiya i nic nie oderwała.Nie wiem w czym problem, może lakier za cienko, może metalizer pod spodem jest miękki? Jest też seler Testorsa do metalizerów, Allcladami nie malowałem nigdy więc się wypowiem o jakości powłoki.
 16. Solo Twoja kasa, Twoja sprawa. Nie obraź się, jednak mogłeś sprawdzić i zrobić sobie nową osłonkę za grosze.Zrobić kopyto z kleju montażowego, Distalu już o tym pisałem wcześniej. Dłubiąc takie elementy podnosisz swojego skilla, a tak droga na skróty , ale każdy robi jak uważa. Co Twoich "probelmów" z metalizerem, przy takich zabiegach będzie trzeba rozdzielać warstwy lakierem obojętnym dla dla metalizera, nawet Sido + woda w proporcji 1:2 nada się.
 17. Tych osłon się nie rusza, nawet w dotyku czuć że to nie jest typowa osłona z tworzywa akrylowego, jest giętka i przypomina grubą folię. Opcje są dwie: 1. jak uznasz że owiewka jest już do wyrzucenia, wypełnij czymś twardym (modelina, gips cokolwiek twardego), zrób kopyto i z kawałkiem czystej folii do oprawy , rozgrzanej nad palnikiem zrób sobie nową przez naciagnięcie na kopyto 2. Kup nowy zestaw. Wiatrochron w tym modelu jest spasowany idelanie na styk, więc klejenie musi być precyzyjne i czyste. W moim Su-27 miałem szkiełko również z dziwną fakturą, ale zostawiłem to bo materiał
 18. Jakiś czas temu robiłem Su-27 SM Zvezdy, niestety po aneksji Krymu tak mi ochota przeszła na wschodni sprzęt że model trafił ostatecznie w kosz. Teraz znowu wrócę do tego samolotu i model Su-33 mnie skutecznie zachęca. Jeżeli chodzi o blachy silnika u mnie wyszło to tak: Nie rób tych blach zbyt ciemnych,większość osób robi dosyć ciemne te elementy co w tej skali wygląda źle, polecam pobawić się clerami.
 19. Pytałem czy sprawdzałeś jak leży wiatrochron na kadłubie?
 20. Ciekawa relacja się zapowiada, ale nie bardzo rozumiem jaki model budujesz? RF-4E z Italerii czy Prowlera? Mam model tego Phantoma na warsztacie i jest przeprawa przez mękę, mam na myśli głównie kokpit. Powoli zaczynam myśleć o wrzucenie tego modelu do kosza. Czy kolega pasował już owiewkę kabiny jak pasuje ? Owiewka jest za szeroka i nie pasuje, jest dziwnie wymodelowany kadłub pod nią. Sprawdź to przed zabawą z kokpitem bo możesz się zdziwić i wyrzucić kasę w błoto.
 21. Model wygrał z innymi, ale jak pisałem podczas budowy jest zrobiony na szybko i niezbyt dokładnie (malowanie). Szkoda że osoby głosujące nie widzą baboli i takiego paćkania olejami na szybko, bez pomysłu , no cóż....... Gratuluję pierwszego miejsca, ale jestem zdania że nie jest to model na pudło.
 22. Czyli latający czołg to jest? To żadne obicia, co najwyżej naturalne zużycie powłoki lakierniczej, nie wiem od czego ma się odbijać statecznik np. pionowy? Solo piszesz że lepiej nie umiesz pomalować, ale wielu osobom dajesz rady w tej materii. Jaguar to duży model ja bym lepiej 1/72 zmalował, nawet od biedy niech będzie ta plastelina w 1/48, ale obmaluj to dokładnie bo kupę odstawiasz. Te poszarpane, nadgryzione granice kolorów jakby pędzlem malowane , tak to wygląda. Zmarnowałeś model na końcu takie moje zdanie, wpakowałeś w niego kupę chajsu w dodatkach i innych pierdach , ogólnie
 23. Nie obraź się, ale dół wygląda źle, góra niewiele lepiej, mówię o przejściach kolorów. Solo lecisz na szybko.
 24. Solo nie wiem czy poprawiałeś górę, ale nadal widzę h...owo położone granice kolorów. Rwane krawędzie, cienie od plasteliny..........w tej skali to widać i to razi. Twój model, Twoja sprawa.
 25. Solo jak możesz popraw malowanie krawędzi, to co zrobiłeś od "blutaka" jest nierówne, poszarpane i widać miejscowe podpylenia. To duży model , tutaj spokojnie można malować cienką kreską bez maskowania, a to że jest biały to nie przeszkadza. Druga sprawa to cienie na całości , a zwłaszcza na białym wyglądają jak brudy i nic więcej. Popatrz na oryginał, jasne plamy (nie wiem czy to na pewno jest biały 100%) jeżeli są to mają delikatne przebarwienia, nie równe cienie po całości. To samo dotyczy szarych plam, nie wszędzie przebijają linie nitów czy łączenia blach, ciągniecie równego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.