Skocz do zawartości

P-38f Glacier Girl 1:48 academy


barcel91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Właśnie ukończyłem swój pierwszy w karierze samolot (do tej pory skleiłem parę czołgów). Jako że jest to pierwszy samolot proszę wytknąć mi błędy w celu poprawienia się na przyszłość.

DSC08255.JPG

DSC08259.JPG

DSC08261.JPG

DSC08263.JPG

DSC08265.JPG

DSC08266.JPG

DSC08267.JPG

DSC08269.JPG

DSC08274.JPG

DSC08277.JPG

DSC08278.JPG

DSC08280.JPG

DSC08284.JPG

Przypomniało mi się że z błędów które wyłapałem to statecznik poziomu wkleiłem do góry nogami i 2 lekko roztargane kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się napatrzeć bo niedługo czeka mnie praca nad tym zestawem ale w wersji F5. Chcę odwzorować to co koledzy właśnie wyciągają z ziemi ale w skali 1:1. Szkoda, że tamtego nie da się już poskładać Neutral

ale gratkę będziesz miał pozazdrościć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twoja Glacier Girl jak na pierwszy samolot w karierze wygląda całkiem całkiem. Nie jest idealnie, ale jest niezły zaczyn i jeśli zdecydujesz się na kolejne maszynki latające, to efekty mogą być bardzo obiecujące.

 

Co do niedoskonałości to wyłapałem ich kilka:

 

1. Kalkomanie nie siadły tak jak powinny, ale tutaj jesteś przynajmniej częściowo rozgrzeszony, bo kalki Academy nie są tym co tygrysy lubią najbardziej. Niestety część z nich leży krzywo za co już należy Ci się lekka bura Czy używałeś płynów ?

 

2. Karabiny maszynowe są jasnostalowe, a powinny być raczej pomalowane na czarno lub na ciemny metalizer imitujący oksydę i delikatnie przetarte;

 

3. Dzięki zbliżeniu ramy oszklenia widać, że jest nieco krzywo pomalowana. Widocznie taśma maskująca lub maskol musiał nieco odejść w trakcie malowania;

 

4. Powierzchnia lakiernicza ma niestety delikatną skórkę pomarańczową;

 

5. Gdzie nie gdzie widać ślady szpachlowania i nie dokładnie przetrasowane linie podziału, które uwydatnił wash;

 

6. Brak żółtych końcówek łopat śmigieł;

 

Co do brudzenia, to jest to już kwestia gustu. Ja osobiście chętnie zobaczyłbym o z przynajmniej delikatnymi śladami eksploatacji, ale nie każdemu to pasuje.

 

Jak już napisałem model jest dobrym zaczynem lotniczej kariery

 

Jestem pewien, że jeśli pociągniesz tę tematykę dalej, to efekty będą z modelu na model coraz lepsze, a same modele ciekawsze.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korniku_69 otóż:

 

1. Płyn: skład chemiczny to h2o + kamień i chlor to znaczy kranówa zwykła:)

3. Fakt trochę farby odeszło razem z taśmą (robiłem to pierwszy raz)

4. Lepiej skórka z pomarańczy niż z ananasa

6. to wiem ale nie jestem radosnym posiadaczem żółtej farby

 

ps dzięki wam za poświęconą uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.