Skocz do zawartości

Mitsubishi A6M2b Type 21 "Zero" Airfix----->1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

To drugi obok Spita model, który tworzyłem w pośpiechu i niestety zemściło się to srodze. Widziałem sto razy lepsze wykonania tego modelu, które powstały później niż mój japończyk. Samo składanie modelu było przyjemne, kalki nie stanowiły problemu, nie rwały się. Ciężko było znaleźć cokolwiek o tym konkretnym egzemplarzu więc do końca nie jestem pewien czy podany na opakowaniu schemat malowania jest poprawny. Nie chciałem bawić się w typowe dla japońskich samolotów obdrapania i łuszczenia się farby bo wiem, że napewno zepsułbym to więc pomalowałem na czysto. Podczas budowy uszkodzeniu uległ maszt anteny i musiałem go w połowie skleić co brzydko wygląda. Dodatkowy zbiornik paliwa potraktowałem po macoszemu i chamsko widać łączenie. Malowanie pozwalało na wykonanie Zera w barwach 201 Kokutai operującej z lotniska Tobera gdzieś na Nowej Gwinei, 1944 rok.

 

24bvhhx.jpg

35kjql2.jpg

v8064k.jpg

10efrpu.jpg

10q02l3.jpg

1z661rb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zeróweczka, jak na mój gust to całkiem porządnie wykonana. Nie podoba mi się zbytnio wash, sam nie wiem dlaczego, ale na górnych powierzchniach jakiś nie teges z odcieniem. To tylko moja subiektywna opinia. Okopcenia to pastele?

Polemizował bym co do przynależności jednostki, wydaje mi się, że Airfix ostro pokpił sprawę, bowiem ta dziwna siódemka na ogonie była znakiem dywizjonu Tsukuba a nie 201-szego, kolor spodu także jak gdzieś wyczytałem nie jest zbyt prawidłowy, bowiem podobno powinien być on pomarańczowy ( samolot szkolny ) Niemniej są to tylko takie dywagacje, mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Ogólnie oba modele bardzo fajne i bardzo podobają mi się, szczególnie, że oba mam też w swojej kolekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid wielkie dzięki za opinię

 

Okopcenia to pastele?

Robiłem je najzwyczajniej... ołówkiem

 

Ogólnie oba modele bardzo fajne i bardzo podobają mi się, szczególnie, że oba mam też w swojej kolekcji

Chętnie bym zobaczył. Da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid wielkie dzięki za opinię

 

Okopcenia to pastele?

Robiłem je najzwyczajniej... ołówkiem

 

Ogólnie oba modele bardzo fajne i bardzo podobają mi się, szczególnie, że oba mam też w swojej kolekcji

Chętnie bym zobaczył. Da radę?

 

Zeróweczkę Pana Saburo Sakai mam na ukończeniu ( owiewka do malowania została, brudzenie oraz indywidualne kalki z Techmodu : "V-103" oraz pasy )

 

ce07c7c11ddbe436m.jpg d6dfe84c949274cem.jpg 5f61da59f1480651m.jpg

 

Za to Hs-129 to mój pierwszy model i z pewnych powodów średnio nadaje się do pokazania Co nie oznacza, że nie powrócę do tego zestawu z lepszym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.