Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw-190A8 ------->Airfix 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Na równi ze Spitem prowadziłem prace nad Foczką. Ten zestaw również należy do udanych jeśli chodzi o wypraski. Materiały użyte do budowy modelu takie same jak w Spicie. Na początku miałem w planach malowanie zupełnie inne niż pudełkowe ale ostatecznie pozostałem przy tym co zaproponował Airfix, czyli:

 

Focke Wulf Fw-190A8 "Czarna 13-+-". Jednostka Stab/Jagdgeschwader 26. Lotnisko Lille-Nord we Francji. Czerwiec 1944 rok. Pilot Oberstleutnant Josef "Pips" Priller.

 

Trzeba zaznaczyć przy tym, że producent popełnił błąd w kalkach. Zaserwował zły Werk Nummer-7298, który był na wcześniejszej maszynie Prillera w wersji A-5. Winien być 170 346. Dlatego też model nie posiada żadnego numeru na stateczniku pionowym. Brak też swastyki, która na pewno dodałaby nieco "klimatu". Ale to może poczekać.

Teraz jak patrzę na model to wydaje mi się, że położyłem zbyt dużo lakieru bo świeci się niesamowicie, ale ten zabieg akurat robiłem pierwszy raz w życiu.

 

Krótko o pilocie:

Priller był jednym z najlepszych pilotów Luftwaffe. Karierę wojskową zaczął już w 1935 roku w piechocie lecz niebawem przeniósł się do Luftwaffe. W trakcie wojny wykonał 1307 lotów bojowych, uzyskując 101 zwycięstw, wszystkie na froncie zachodnim. Po wojnie zajął się prowadzeniem firmy browarniczej należącej do jego rodziny. Zmarł 20 Maja 1961 roku na... atak serca.

 

 

rwj7o9.jpg

1r3z92.jpg

jzej47.jpg

2u3uveo.jpg

34ork28.jpg

nwgb5t.jpg

2m5i5jo.jpg

vrt1qe.jpg

2dahpgw.jpg

241k18y.jpg

10n7sl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze aż szkoda tych modeli z powodu zdjęć. Bardzo dużo tracą twoje dzieła na tym. Postaraj sie lepiej je wyeksponować - jeżeli nie masz odpowiednio mocnych lamp to zaczekaj na światło dzienne i zrób zdjęcia, będzie na pewno lepiej. Poza tym ten połysk to nie wygląda najlepiej. Model pewnie jest nieźle zrobiony, niestety niewiele widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.