Skocz do zawartości

Bf 109 G-6 1:72 Italeri "Nitsijärvi"


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model malowany pędzlem. Próbowałem zrobić na nim wash i nie wyszedł mi, przy próbach ścierania washa starłem lakier i w jednym miejscu farbę aż do plastiku, więc model jest przyśnieżony ;)

 

Dorobiłem do Messera prostą podstawkę przedstawiającą jezioro jako lądowisko. Kilka kamieni, trawka elektrostayczna, plexi i soda. Scenka nazywa się jak w temacie "Nitsijärvi". Nitsijärvi jest to jezioro na północy Finlandii gdzie runął jakiś Bf 109. Jego szczątki są teraz w muzeum awiacji Tikkakoski.

 

Model sklejało się ciężko. Sporo szpachlowania i słabo spasowane części. Zaczętego mam też Spitfire z Italeri, ale już wiem, że angol będzie raczej modelem do testowania technik niż pracą do pokazania ;)

 

IMG_4094.jpg

IMG_4088.jpg

IMG_4085.jpg

IMG_4078.jpg

IMG_4077.jpg

IMG_4075.jpg

IMG_4073.jpg

IMG_4073.jpg

IMG_4064.jpg

IMG_4059.jpg

IMG_4054.jpg

IMG_4052.jpg

IMG_4051.jpg

IMG_4049.jpg

 

 

I kilka fotek z budowy:

IMG_3749.jpg

IMG_2626.jpg

IMG_2581.jpg

IMG_2579.jpg

DSC_0299.jpg

DSC_0303.jpg

IMG_2524.jpg

IMG_2574.jpg

 

Pozdrawiam:

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jaki ten wash był? olejny? Zabezpieczyłeś model lakierem przed washem? ile czasu czekałeś na to żeby wysechł...??;)

 

Wash był z Vallejo. Próbowałem konsystencji prosto z butelki, próbowałem rozcieńczać w różnych proporcjach i efekt mizerny. Płukanka nie zachowywała się tak jak widziałem na poradnikach na YT. Zabezpieczyłem lakierem humbrolla. Poczekałem ponad 20 godzin na wyschnięcie.

 

Pozdrawiam:

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie odważne winietki. Można byłoby jeszcze dopracować ośnieżenie, ale generalnie jest fajnie.

 

Miło widzieć, że komuś się podoba moja ppraca ;-) A co do śniegu, to na co zwrócić uwagę przy kolejnych próbach zasniezania modelu? Może podzielisz się jakaś techniką? :-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg ciekawy, ale wielkie sople (to chyba są sople?) na krawędziach skrzydeł i stateczników nie przekonują mnie - wyglądają, jakby podpierały samolot. Koła strasznie krzywo przyklejone - popracuj nad takimi szczegółami, bo psują końcowy efekt. Ogólny plus za fajną dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg ciekawy, ale wielkie sople (to chyba są sople?) na krawędziach skrzydeł i stateczników nie przekonują mnie - wyglądają, jakby podpierały samolot. Koła strasznie krzywo przyklejone - popracuj nad takimi szczegółami, bo psują końcowy efekt. Ogólny plus za fajną dioramkę.

 

Fakt. Sople są za duże trochę. Była to moja pierwsza próba zrobienia sopli. Przy kolejnych popracuję nad skalą ;) Co do kół faktycznie. Dopiero jak zwróciłeś na to uwagę to zauważyłem, że są krzywo zamontowane ;P

 

Każda rada będzie wzięta pod uwagę przy kolejnych pracach. Dzięki ;)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przed nałożeniem washa zwilżyłeś miejsca wodą? Ja tez miałem wcześniej problemy z washami Vallejo. Skończyły się kiedy obejrzałem filmik w którym gość przed nałożeniem washa przejeżdżał miejsca mokrym pędzelkiem. Spróbowałem tego sposobu i jest ok. Choć i tak uważam że wash olejny jest znacznie lepszy- mamy więcej czasu na jego wytarcie i możemy go lepiej kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przed nałożeniem washa zwilżyłeś miejsca wodą? Ja tez miałem wcześniej problemy z washami Vallejo. Skończyły się kiedy obejrzałem filmik w którym gość przed nałożeniem washa przejeżdżał miejsca mokrym pędzelkiem. Spróbowałem tego sposobu i jest ok. Choć i tak uważam że wash olejny jest znacznie lepszy- mamy więcej czasu na jego wytarcie i możemy go lepiej kontrolować.

 

Nie zwilzalem, ale dałem krople płynu do naczyn, aby zmniejszyć napięcie powierzchniowe washa żeby się lepiej rozprowadzal. Lecz przy ścieranie nadmiaru usuwal mi się cały wash :-(. Dlatego czas spróbować washa olejneGo. Kupiłem farby dla artystów, paliwo do zapalniczek i będę próbował na testowym Spitfire ;-)

 

Pozdrawiam:

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.