Skocz do zawartości

P-61A Black Widow | Hobby Boss 1:48


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam P-61A-10-NO Black Widow, model produkcji Hobby Boss 1:48.

 

"Double Trouble", 42-5565, Lipiec 1944, 422 NFS, Pilot Lt. R. Bolinder, Operator Radaru F/O R. Graham, C.C. E.W. McLain. Załoga tego samolotu uzyskała na nim cztery zestrzelenia. Samolot spisany na straty na skutek uszkodzenia przy lądowaniu w Liege (Belgia) w kwietniu 1945.

 

Z dodatków i ciekawostek:

 

1) dodałem w kokpicie blachy Eduarda do modelu GWH; ponieważ zawsze chciałem mieć Czarną Wdowę, a nie chciałem czekać na zestaw dedykowany... Cóż, GWH i HB chyba oglądały zupełnie inne samoloty, poza tablicą przyrządów pasowało niewiele,

 

2) w zestawie jest wieża, ale nie dość że otwór na nią trzeba by wyciąć samodzielnie, to i tak nie będzie pasować - góra kadłuba jest wyoblona, a wersja z wieżą powinna być w tym miejscu płaska; chyba coś w produkcji poszło nie tak, wg pudła ma być bez wieży, ale malowania - dotyczą wersji z wieżą; to zdeterminowało wybór malowania, zresztą kalkomanie HB były trudne we współpracy, zatem użyłem Eagle Cals #148 (świetne).

 

3) broń strzelecka z zestawu nie nadaje się do niczego, trzeba zastąpić toczonymi albo żywicznymi. Działka kadłubowe zastąpiłem żywicami z Airesa.

 

4) łączenie połówek kadłuba i belek oraz przejście kadłub / skrzydła / belki wymaga odrobiny szpachli i szlifu. W ogóle sklejenie kadłuba z wszystkimi wnętrznościami wymaga siły i pracy etapami, zwłaszcza przód po wklejeniu metalowych obciążeń, swoją drogą za te dociążenie brawo dla HB, to powinien być standard, jak sobie przypomnę Ta-154 Moskito Dragona...

 

5) silniki: żywica Airesa do starego modelu Revell/Monogram pasują, oczywiście nie bez kombinacji, ale jest OK. Ponieważ i tak ich nie widać, dodałem jedynie popychacze z drucików Plastruct.

 

Fotografie - jak to u mnie, słabe.

 

Zapraszam do galerii:

 

kQd3tx.jpg

 

zWTEZL.jpg

 

Sw5784.jpg

 

sdVPF6.jpg

 

EyiVVf.jpg

 

Cgi0cU.jpg

 

Nu13d9.jpg

 

pchcFI.jpg

 

 

Pozdrawiam

Hubert

 

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wash był, dosyć delikatny, lepiej widać go na dolnych powierzchniach płatów i usterzenia.

W 1:72 Wdowa będzie mniejsza i lżejsza - w 1:48 dociążenie przodu waży tyle, że podwozie ledwo daje radę. Powodzenia

 

Poprawiłem (mam nadzieję) choć nieco fotografie.

 

JRaRG4.jpg

 

YloW6Q.jpg

 

yu5HYc.jpg

 

pxP3T8.jpg

 

YQlkTz.jpg

 

0JA4vY.jpg

 

BIym9R.jpg

 

aKxCqp.jpg

 

MumvQe.jpg

 

RR3fmo.jpg

 

Pozdrawiam

Hubert

 

Na warsztacie: Bf-109 G-6 1:32 Revell Regia Aeronautica 75%, I-16 typ 24 Eduard 1:48 65%, Bf-109K-4 Fujimi 1:48 40%, Bf-109 G-6 Eduard 1:4? 80%, PZL-46 Sum Ardpol 1:72 75%, NAA P-51D Mustang Tamiya 1:48 15%, EBR-10 French Wheeled Reconnaissance Vehicle Hobby Boss 1:35 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.