Jump to content

Hubert Kendziorek

Members
 • Content Count

  1,031
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Hubert Kendziorek last won the day on March 18

Hubert Kendziorek had the most liked content!

Community Reputation

75 Excellent

Personal Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Znalazłem godzinkę... Grigio Azzurro 1 od MRP.
 2. Być może, kwestia specyficznego oświetlenia od przodu, połysku lakieru stosowanego przez Reggiane. Nie widziałem drugiej fotografii pokazującej to samo z innej strony. Bywają natomiast fotografie innych egzemplarzy Re. 2005 lub innych typów Reggiane, gdzie podobnie jasne wydają się być ramy owiewki, a nie wiatrochronu. Ale mogło być i tak, że ten wiatrochron jeszcze nie został pomalowany, zwłaszcza że ten jasny kolor ramek jest nie tylko z boku, ale też od przodu. To na górze wiatrochronu to może cień być cień związany z kierunkiem padania światła. Dzięki za komentarze, dalsze prace mam nadzieję niebawem - na razie hobby przegrywa z pracą i obowiązkami domowymi.
 3. Tyle udało mi się zrobić od niedzieli... przeklęta zaraza, roboty mam jeszcze więcej, niż wcześniej.
 4. Jeszcze go nie mam, wykorzystam maski z zestawu dla Saetty. Ale do modelu SH zamówię.
 5. Jeszcze się nie zdecydowałem, ale na skrzydłach raczej optuję ku maskom. Z zestawowej kalkomanii wykorzystam numery, logo Strzelca, herb królewski i godło RA.
 6. Orka na ugorze. Sklejone połówki kadłuba, spasowanie bardzo słabe. Większość linii podziałowych na górze kadłuba do przerycia, zresztą fabrycznie są bardzo nierówne, nie wiem czy nie zaleję wszystkiego CA i nie zrobię od podstaw. Przymierzyłem też dolną część skrzydeł, szczeliny wychodzą po dwa milimetry. Wklejenie tablicy przyrządów pilota zgodnie z tym, jak zostało to narysowane w instrukcji, jest moim zdaniem niemożliwe. Konieczna chirurgia i straty. Poszedłem na mały kompromis i uzupełnienie powstałej szczeliny przed tablicą kawałkiem plastiku. Na zdjęciu jeszcze przed obróbką.
 7. I po podkładzie, wcześniej ramy oszklenia pomalowane GAC. Trzeba było jeszcze trochę poprawić połączenie wiatrochronu z kadłubem.
 8. Cztery osoby kupiły cztery sztuki
 9. I model też bardzo przyjemny w składaniu. Dodane lufy w skrzydłach - no i zamaskowane do malowania i zamocowane na swoich miejscach owiewka i wiatrochron. Niewielkie szczelinki zalane Contactą Clear i przetarte patyczkiem higienicznym. Teraz już wyschło i stało się przezroczyste, stąd wrażenie że jest szpara - zresztą zobaczymy, jak wyjdzie pod farbą.
 10. To przepak Hasegawy, trzeba by się postarać 😉
 11. Wg Sworda wlot powietrza do sprężarki powinien ziać pustką. A chyba nie powinien. Dobrze, że sobie przypomniałem, że w pudełkach Hobby Bossa z długonosymi fokami są siatki i na okrągłe, i na owalne wloty powietrza. A ponieważ D-13 potrzebuje owalnej... Voila. Pasuje.
 12. Kalkomanie w komplecie. Numery seryjne jakoś tak błyszczą, ale nie ma tam raczej srebrzenia pod kalkami. Raczej kwestia światła do zdjęć. I jeszcze detale, czekają na malowanie. A koła od Emila już trzeci miesiąc tam się kurzą...
 13. Odrobina płynnej szpachlówki się przydała.
 14. Hurri Rondle i chodniki z pudła, bardzo ładnie zareagowały na Seta i Sola.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.