Skocz do zawartości

Der Gabelschwanz Teufel ;)


Piotr D.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować mój drugi "prawdziwy" model plastikowy. Jak można wywnioskować z tematu;) jest to model samolotu myśliwskiego P-38 Lightning wypuszczony na rynek przez firmę Heller w skali 1:72. Samej konstrukcji nie będę przybliżał, jako że powinna być dobrze znana wszystkim miłośnikom lotnictwa (jeśli jednak tak nie jest, można skorzystać z wujka google - na necie jest mnóstwo materiałów nt. tego samolotu).

Informacje o samym modelu i procesie powstania:

Więcej nie zainwestuje w nic Hellera;) Jakość baaardzo średnia, a po niewiele wyższej cenie można dostać dużo lepsze modele, chociażby Academy. Krowie nity skutecznie psują efekt końcowy, a od machania papierem ściernym w celu wygładzenia miejsc łączeń połówek kadłuba oraz płatów dostałem zakwasów;). Kalki mają przesunięte kolory (jedna wersja takowych umożliwia wykonanie samolotu w malowaniu Thomasa Buchanan`a McGuire`a). Model malowałem pędzelkiem, farbkami pactry (dla zainteresowanych: A42, A30, A 35, A69, A 46, A 65). Oto fotki:

 

th_lightning6.jpgth_lightning5.jpg

th_lightning3.jpgth_lightning2.jpg

th_lightning1.jpgth_lightning4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość baaardzo średnia, a po niewiele wyższej cenie można dostać dużo lepsze modele, chociażby Academy.

 

Ciekawe model Hellera kosztuje 20zł a Academy 47zł, a może masz dostęp do modeli P-38J Academy 25zł co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie Ty kupujesz modele, chyba ktoś Cie nabiera;)

Dosłownie kilka dni temu kupiłem P-47 z Academy za 24 zł. Nie wiem ile kosztuje Lightning w 1:72, ale za 49 czy 50, to można już kupić tego w 1:48.

 

1. Mowa była o P-38J a nie o P-47 więc nie zmieniaj tematu

2. Zobacz ile kosztuje Lighning w 1/72

3. Mówimy tylko o skali 1/72

4. Jak nie wiesz ile co kosztuje to nie wypisuj głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mowa była o P-38J a nie o P-47 więc nie zmieniaj tematu

2. Zobacz ile kosztuje Lighning w 1/72

3. Mówimy tylko o skali 1/72

4. Jak nie wiesz ile co kosztuje to nie wypisuj głupot

 

Aleś się wyżył, ulżyło?:haha:

Nigdzie nie napisałem że zamiast P 38 Hellera kupiłbym to samo z Academy, to już Twoja nadinterpretacja. Nigdzie też nie napisałem że wiem, ile kosztuje P 38 z Academy w 1:72. Tak się składa, że dla mnie produktem substytucyjnym dla Lightninga jest P 47 (lub jakikolwiek inny myśliwiec z czasów II wś). Gdybym wiedział jakiej jakości jest P-38 z Hallera, zrezygnowałbym z niego na korzyść o parę złotych droższego czegokolwiek z Academy.

 

Powyższą wypowiedź proszę traktować jako uzupełnienie pierwszego wpisu, żeby zakończyć już niepotrzebne dyskusje.

 

edit------

po niewiele wyższej cenie można dostać dużo lepsze modele, chociażby Academy.

 

Zwracam szczególną uwagę na słówko "chociażby", które oznacza ni mniej ni więcej, a tyle że Academy nie jest jedyną możliwą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem go z airfixa i mam wrażenie że to dokładnie ten sam model. Jak na pędzel i jakość modelu to naprawde nieżle, też na ogół maluje pędzlem, chce dojsć do pożądnej wprawy tą techniką zanim sie przeżucę na areograf, i tu pytanie do starych wyżeraczy, ma to sens czy raczej możliwie wcześnie łapać za areograf??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.