Skocz do zawartości

Tornado IDS - 1:144 - Revell


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem przedstawić model Tornado IDS. Model skleja się całkiem przyjemnie, w zasadzie nie trzeba używać szpachli. Kabiny nie trzeba maskować do malowania, bo są to tego dedykowane kalkomanie. Najwięcej zabawy było z podwoziem i klapami podwozia, bo trzeba je kleić na styk przy pomalowanym modelu. Minusem są przesunięcia na kalkomanii między kolorem białym i czarnym, najlepiej to widać na numerach bocznych. Reklamowałem wprawdzie te kalkomanie u Revell'a ale nie dość, że odpowiedź przyszła jak już model był zrobiony to na przysłanym arkuszu w ogóle nie było białych obwódek wokół numerów i „krzyża”. Całość malowana farbkami wodnymi farbkami Revell'a.

 

Kokpit

95b3ce242c476cd9.jpg

 

i zdjęcia:

31e3e2ca46a2461c.jpg

 

e1c81f6cd9f8b040.jpg

 

6c9f48e41bf2dc50.jpg

 

36324894b2d6ff5f.jpg

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie wylądował w temacie Tigermeet?!?!?
Jakoś na to wpadłem, że można go tam umieścić bo jak rozumiem temat Tigermeet jest w dziale Warsztat, a tu już jest gotowy model. Planuję następny model z serii Tigermeet (też Tornado) i wtedy relacja tam wyląduje.
Dlaczego się tak świeci?
Pokryłem go na końcu bezbarwnym pół-matem, myślę że się świeci dlatego, że zdjęcia były robione przy pomocy lampy błyskowej i stąd te refleksy.
Prosze sie nie śmiać ;> Czy te tiger strips, sam malowałeś, czy to kalki?

Nie ma się z czego śmiać. To są kalki, mam skan bo je raklamowałem u Revell'a poniżej ich zdjęcie:

39986a1b8acd4a30.jpg

 

Model przed położeniem kalkomanii wyglądał tak:

c2cfa85f0269e228.jpg

 

Samo nakładanie nie było trudne, aczkolwiek przed rozpoczęciem tego procesu należy dokładnie przestudiować instrukcję i zaplanować w jakiej kolejności będziemy nakładać kalki, ja zacząłem od kokpitu i ogona a potem reszta. Druga sprawa do dużo Set'a (Gunze) przed położeniem a następnie obficie malowanie Sol'em. Należy się też uzbroić w cierpliwość; tak traktowane kalkomanie wysychają parę godzin, temat był wiele razy przedstawiany na forum.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.